Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy a fenébe tudták elérni a...

Hogy a fenébe tudták elérni a tenyésztők, hogy a németjuhásznak olyan görbe legyen a háta?

Figyelt kérdés

Kiválogatták a pontyhátasokat és csak azokat tenyésztették?


AZ EGÉSZ VILÁGON????


2015. aug. 9. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Pontosan. Kiválogatták a pontyhátasokat, és azokat tenyészették tovább. Szörnyű ahogy kinéznek, de már a munkavonalasoknál is sok a pontyhátú, sajnos.
2015. aug. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mivel "a standard ezt írja elő", annak alapján tenyésztettek. Így lettek pontyhátas, ikszlábú kutyák.


Csak az a vicces, hogy tökre nem ezt írja a standard (legalábbis ahogy én ismerem). Egyre jobban túlzásokba esnek, a kutyák már lassan a földön ülve járnak. Hátsólábaiknak elvileg párhuzamosan kellene állniuk. Mégis csámpáznak össze-vissza, mert ennyire leültetve, már nem tudnak rendesen menni.

2015. aug. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ezek a kutyák kapnák a díjesőt a kiállításokon, hidd el senki nem így tenyésztené őket. Szóval a kedves bírákat kellene kérdezni miért is van ez?
2015. aug. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pontosan így van. Az a baj, hogy ha valaki ezt szóvá teszi, még meg is magyarázzák, hogy így lesz "akciós mozgása" meg hát tolóláb így meg úgy... elszomorító. :(
2015. aug. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Már a rottweilereknél is elkezdték ezt a hülyeséget, egyre rondább kutyákat tenyésztenek.
2015. aug. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja, borzasztóak(: Én hónapokig kerestem tenyésztőt, kiállításokra is mentem, míg találtam egy gyönyörű kutyát, neki nincs pontyháta, nagyon picit lejt, de Németországba vitte fedeztetni a szukát. A kutyám "tiszta apja".

Ha sétálunk, mindig dicsérik, milyen szép, ma már sajnos ritka az ilyen. A kutyasuliban is a rajzosok mind pontyhátúak (az enyém is rajzos)

2015. aug. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem "pontyhátúak". Az évtizedek során a hátsó szögeket és a csontok hosszát úgy alakították, hogy a kutya járáskor maga alá kell tegye a hátsó lábait. Így lejjebb került a normálisnál a hátsó része.
2015. aug. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdemes megnézni, az amcsiknál mi a kedvenc nj testalkat. Elborzasztó.
2015. aug. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!