Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Biztos, hogy Kántor kutya...

Biztos, hogy Kántor kutya teste látható a Rendőrmúzeumban?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam a budapesti Rendőrmúzeumban. A kiállításon ki van állítva két kitömött kutya. Az egyik Kántor, a híres rendőrkutya, a másik pedig Tuskó, Kántor utódja, aki a filmben Kántort játszotta.

Tudom, hogy mindkét preparátum régi, hiszen Kántor 1964-ben halt meg, miután egy aknára lépett, Tuskó pedig a hetvenes években.

Engem régóta érdekel Kántor kutya, a róla szóló Szamos Rudolf által írt könyveket is olvastam.

Kántor gazdája, Tóth Tibor (Csupati) pedig Kántor halálakor hallani sem akart a preparálástól.

Biztos én vagyok hülye, de bennem felmerült, hogy két másik kutya teteme van kiállítva. És ha megnézzük a képeket, akkor teljesen más a rajzolatuk. Mert az élettelen szőr kifakulhat, elszíneződhet, de a pofán és a testen látható szőr rajzolata attól még nem lesz ennyivel másabb...Na várom a válaszaitokat, véleményeiteket. :)))


És a képek:


Kántor:


[link]



[link]


[link]



Tuskó:

[link]


[link]


[link]


2015. aug. 9. 13:59
 1/8 A kérdező kommentje:

Itt láthattok még egy csomó fotót Kántorról.

[link]

2015. aug. 9. 14:02
 2/8 A kérdező kommentje:
Pontosabban csak egyet, a többin nem ő van.
2015. aug. 9. 14:03
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

[link]


Ebben a riportban épp Tóth Tibor mondja, hogy Kántor van ott.

2015. aug. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudom, én is olvastam egy csomó interjút. De ennek ellenére kételkedem. Mivel ő nagyon ellenezte az egész preparálást és nem akarta engedni.Neki volt annyi tekintélye és akkora rangja, hogy ha nem akarta, akkor nem is engedte. De ki tudja, lehet, hogy így rangosabb a múzeum, ha ki van rakva két tetem, mondván a két híres kutyáé.Hiszen, ahogyan számtalan fórumon is olvastam, a látogatók, saját bevallásuk szerint is legfőképp a két kutya miatt látogattak el és nézték meg a tárlatot.

Azért köszi a választ, írjatok még! :))

2015. aug. 9. 14:24
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
linkmester
2015. aug. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akit érdekel a kérdés, az megnézni a linket. Akit nem, nem.
2015. aug. 9. 14:46
 7/8 anonim ***** válasza:
És ha a gazdája szavát nem hiszed el, akkor kiét fogod? :)
2015. aug. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Rendőr volt, nem volt beleszólása. Egyrészt Kántornak nem volt gazdája, Kántor a rendőrség tulajdona volt. Másrészt ha valaki a felsővezetésből úgy gondolta, hogy kiállítják, akkor az megtörtént. Másrészt nem gondolom, hogy nyugdíjasként azt nyilatkozta volna, hogy ő az, ha nem az. Legfeljebb nem mondott volna semmit, de nem hazudott volna róla.
2015. aug. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!