Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak enni az idős kutyámnak?

Mit adjak enni az idős kutyámnak?

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves közepes termetű, keverék kutyám. Kicsi kora óta mindig más-más ételt adtam neki: száraztáp: Pedigree, Friskies (ezek voltak a kedvencei), tészta mindenféle zöldséggel keverve, rizs (csak egy marékkal, mert ha sokat evett belőle, hasmenése lett), konzerves kutyakaja.

Mostanában nem olyan jóízűen fogyasztja az ételt, amit adok. Legutóbb júniusban senior száraztápot vettem neki, mert azt gondoltam, annak más az íze, mint a korábban kapott száraztápoknak. De azt is undorral ette. Tejjel javítottam fel, azt gyorsan megitta, majd evett a száraztápból, de láttam rajta, hogy undorodik.

Úgyhogy házikoszttal etetem, sok folyadékkal, mert tudom, hogy szüksége van rá. Hol undorodva, hol jóízűen eszi. Van, amikor kap konzerves kaját -azt viszont nagyon imádja.


Milyen recepteket tudnátok ajánlani? Valami rostban gazdag jól jönne.



2015. aug. 9. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Adj neki valami gyümölcsöt, például ha vesztek dinnyét akkor ha ettél belőle ne dobd ki a dinnye héját(hagy rajta valamennyi piros részt) add ki neki hátha megeszi, az én kutyám imádja.:D
2015. aug. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Idős kutyát már körültekintően kell etetni, azt add, amit kedvel. Általában azt szeretik, amit a gazda eszik, tehát a házikosztot, de mértékkel. A konzervre vigyázz, sok benne a tartósítószer (nitrit), ami vesekárosító (emberre is).
2015. aug. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es: sajnos, a kutyám utálja a dinnyét. Egyszer adtam neki belőle, egyszerűen kiköpte. Még a barackot is. Bennük csak azt szereti, hogy jó ízű a leve: lenyalogatja, de aztán elfordítja a fejét, hogy mégse kéri.

Az almát kedveli, főleg ha puha.

2015. aug. 9. 20:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor egyszerre rakj elé 2 ételt, amelyikhez odamegy azt hagyd hogy egye a másikat addig vedd el. Következő nap add ugyanazt hátha.. Próbálkozni kell, az én kutyám is válogatós, szerintem ez nem kortól függ :)
2015. aug. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vegyél neki immunerősítőt pl kutya Béres cseppet, de a humán is jó. Energiát ad, étvágyat csinál, idős korban pláne szükséges!
2015. aug. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A házikoszt mit takar? Maradékot, vagy direkt neki főztök? Ha utóbbi, az megfelelő. Vannak receptek is a neten, keress rájuk. Általában véve inkább soványabb, jó minőségű húsok, tojás, túró megfelelő fehérjeforrás, ezek mellé lehet olyan zöldséget, gyümölcsöt adni, ami nem puffaszt, pl. sárgarépa, alma, illetve főtt rizs, zabpehely, köles. Sose sózd meg az ő kajáját! Inkább naponta többször egyen keveset, mint egyszerre sokat, ha egyszer szokott enni eddig, próbáld meg kettéosztani. Amikor főzöl neki, a levet fogd fel, azt is add oda neki, mert fontos a folyadékpótlás és értékes tápanyagok vannak még benne. Csontból is főzhetsz csontlevet, de csak a levet add oda neki! Ebben a korban darabos csontot, csontos húst már ne adj neki, ásványi anyag pótlásra léteznek csontlisztek például. Érdemes valami jó vitamin-ásványianyag kiegészítőt is keresni neki.

Az mit jelent, hogy mostanában nem olyan jóízűen eszik, mióta? Nagy melegben csökkenhet a kutyák étvágya is, de ha nem erről van szó szerinted, akkor mindenképpen érdemes elvinned egy állatorvoshoz. Idős kutyusnak amúgy is évente legalább egyszer kellene egy teljes vizsgálat, ami a labort is magában foglalja.

2015. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!