Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen kegyetlen a sors...

Miért ilyen kegyetlen a sors velünk?

Figyelt kérdés

3kutyánk van(volt). Az egyik egy tenyésztőtől vett kutya. Mikor ő 4éves volt, bedobtak hozzánk egy kölyök keveréket. Megtartottuk. A keveréket megmérgezték, 1,5évesen el kellett altatni a sok kezelés ellenére. Aztán félévre rá befogadtunk egy 2éves kutyát. Pár hónap múlva az elején említett törzskönyves kutya nem örökletes betegséget kapott, amit sajnos nem sikerült meggyógyítani. Most a harmadik kutyánk is ugyanolyan tüneteket produkál, remélhetőleg nem ugyanaz a betegség, de mindenesetre valami van vele is..

1,5éven belül ő lenne a harmadik kutya akit elveszítenénk.


Pedig folyamatosan odafigyelünk mindendre, a legjobb tápokat eszi (ették), mindenből a legjobbat próbáljuk megadni, nagyon sokat foglalkozunk /foglalkoztunk velük. Nem használok, csak állatkísérlet mentes termékeket. Sokszor járunk segíteni menhelyekre, ha van, akkor utalunk valamennyit..

miért történik ez velünk?

A betegségeknek nem lehet tudni az okát, a mai napig nem tudják a kiváltó tényezőket..

Más láncra veri a kutyáját, moslékkal eteti, felé se néz, az övéké él 15évig (és tényleg így van, nem egy kutyából indulok ki), nekünk


2015. aug. 10. 16:04
 1/7 anonim válasza:
100%
Nagyon sajnálom ,hogy ez történt veletek mi is hasonlóképp vagyunk tudod a hülyéké a szerencse.
2015. aug. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, ne is mondd.

Én is erőn felül figyelek hogy a macskáim mindent megkapjanak, de az egyikük már most, másfél évesen tápallergiás lett, pedig csak prémiumot kapnak... Hiába eszik most jót, a szőre mindenhol vissza is nőtt, de a nyakán egy nagy sebet állandóan kikapar, egyszerűen nem gyógyul, tiszta vér, genny, kenhetünk rá akármit, tekerhetjük be akármivel, leszed magáról mindent. Rendeltem kínából ilyen kis műanyag "karomkupakokat" a hátsó lábára, de mire az megjön...

Én sem értem, miért pont mi lettün kiszemelve erre.

Mondjuk hál' Istennek komoly bajuk nicsen - és ne is legyen.

Bocsi a kirohanásért, csak már nekem is elég volt, mit össze nem küzdöttünk vele...


Nagyon sajnálom, ami veletek történt. A betegség az konkrétan egy ismert dolog, vagy egyáltalán nem tudjátok mi a baj?

Az nem lehet, hogy aki megmérgezte a keveréket, az folytatja a munkát, csak valami lassabban ható szerrel?

2015. aug. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom :( Sajnos ez az élet velejárója, soha nem lehet tudni mit hoz a holnap.
2015. aug. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudjuk, de kevés esély van rá, a mérgezés fagyálló-patkányméreg volt, a 2.kutyus daganatos lett 6évesen (leukémia), most a 3.kutyán is hasonló tünetek vannak, de reménykedünk hogy a vizsgálat csak valami gyulladást fog mutatni. De ha őt is elveszítjük én többet nem fogok kutyákkal foglalkozni sőt semmilyen állatom nem lesz. Én hamarabb veszek valami játékot stb a kutyámnak mint magamnak, de már lassan nincs kinek venni, múltkor meg a pokoli melegbe délbe egy pesti parkolóba valami Audis k.cs.g bezárta a 3kutyáját, hagy szenvedjenek..persze ők biztos élnek és virulnak...
2015. aug. 10. 16:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú. De szerintem meg nézd a jó oldalát a dolgoknak.


A két befogadott kutyának ennyivel meghosszabbítottátok az életét, hiszen ki tudja, mi lett volna velük, ha nem fogadjátok be őket. És nálatok nagyon jó dolguk volt.

2015. aug. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha elfogadsz tőlem egy javaslatot. Nem tudom, milyen tápokat adsz nekik pontosan, de próbálj utánaolvasni a BARF etetési módszernek. Nekem az első kutyám még neki főzött kaját kapott, 12 évig semmi baja nem volt, 14,5 évig élt végig makkegészséges belső szervekkel, a másodikat táppal etettem, merthogy megpróbáltam a "legjobbat" megadni a kutyának, ő később autoimmun majd daganatos beteg lett, igaz már nem volt ilyen fiatal, mint a tieid (7 éves volt, végül tápról leállva főtt kajára 9,5 éves koráig volt velünk), a harmadik kutya szintén táppal kezdte és másfél évesen autoimmun beteg lett. Én ott végeztem a tápokkal, átálltam BARF etetésre, mellé jött egy kölyök, őt azonnal átállítottam BARFra, azóta már az ő tenyésztői is átálltak és olyanokról számolnak be, hogy az addig folyton kezelésre szoruló, kiújuló sántikálásban szenvedő 7 éves kutyájuk azóta nem sántít, terhelésre sem, az én autoimmun bőrbetegem is jobban néz ki, mint tavaly ilyenkor, amikor még tápozott. Szóval nézz utána, mert én sokat olvastam arról, hogy mennyire megnőtt az utóbbi pár évtizedben a daganatos és autoimmun betegségek száma a kutyáknál, amióta elterjedt a táppal való etetés. A járatos ismerőseim azt mondják, ha muszáj a táp valamiért, akkor vagy Platinum, vagy Markus Mühle, ezek amik elérhetők itthon és érnek is valamit. Ajánlom a témában a B.A.R.F elvek az alapoktól, mit miért és hogyan facebook csoportot.
2015. aug. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Orijen Redet kapnak(kaptak), mi ezt olvastuk a legjobbnak 70% hús, sok gyümölcs, nulla gabona (kb).

Néha persze kapott más ízesítést, vagy másik tápot de ezt nagyon szerette..ja meg ugye kapott azért sok házi kosztot, de közel sem ért szerintünk annyit mint az Orijen.

Most a tenyésztői kutyát írtam, mert ő egyáltalán nem evett meg sok mindent, tehát ami 20.000Ft alatti táp azt kiköpte. Nyers húst kiköpte..szóval mintha tudta volna hogy mi a jó..

De egyik kutya sem kapott prémium alatti tápot és mind kapott házikosztot is. Egyenlőre reménykedek hogy a 3.kutyánk megmarad és megéri az öregkort..

2015. aug. 11. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!