Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném fedeztetni a kutyáma...

Szeretném fedeztetni a kutyámat. Hány éves kortól lehet?

Figyelt kérdés
saját magamnak szeretnék egy kölyköt és még a sajátomon kívül 3 kölyöknek lenne gazdája. Kutyám 3 éves megérett már a fedeztetésre? Szeretnék még egy kölyköt meg is találtam a tökéletes kant. Ez lenne az első és utolsó fedeztetés utána ivartalanítatnám az anyát és a kölykét is. Köszi a segítséget!
2015. aug. 10. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán kor kérdése. Persze az is számít, de szűrővizsgálatok nélkül nem szabad belevágni.
2015. aug. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyád tenyésztőtől származik, tehát van törzskönyve, akkor elsősorban őt kérdezd, ajánlja-e. Ha igen, mert a kutyád jó képességű, akkor át kell esnie szűrővizsgálatokon és a tenyészsszemlén. Ez persze igaz a kanra is!

Ha a kutyádnak és a kiválasztott kannak se törzskönyve, se szűrése, ne szaporíts, kérlek, mert dugig vannak a menhelyek. Abba is gondolj bele, hogy mi van, ha 10-12 kiskutya születik! Mit csinálsz a maradékkal?

2015. aug. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Korban megérett már, de jó lenne előbb elvinni a kötelező és ajánlott szűrővizsgálatokra és tenyészszemlére. Gondolom a kannak ezek megvannak, mert írod, hogy tökéletes.
2015. aug. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Majd ha kiderül, hogy örökletes betegségeket nem hordoz, jó idegrendszere és jó ösztönei vannak, és az anatómiája is megfelelő. Vagyis majd a szűrések és tenyészszemle után.


Vagy úgy gondolod, hogy majd lehozol egy rakat keverék, talán beteges, ideggyenge, nulla ösztönű kutyát, mert te ebben éled ki a nem is tudom milyen perverziódat? Ezrével vannak kölykök a menhelyeken és a fajtamentéseknél, ha ennyi embert ismersz, akinek kutya kell, inkább küld oda őket! Akkor legalább felelősség teljes állattartó lennél, nem úgy, mint most,

2015. aug. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hozzátenném az előttem szólókhoz, hogy a szűrővizsgálatokon felül egy általános állatorvosi vizsgálat is ajánlatos, mert hiába látod te egészségesnek a kutyád, lehet valami rejtett gondja, amit a vemhesség nagyon csúnyán előhozhat. Ismerősöm eredetileg tenyészkutyájának például rejtett szívrendellenessége volt, ami csak a vemhesítés után derült ki. A fedeztetés pedig nem csak almot, hanem például gennyes méhgyulladást is eredményezhet. Szóval a tökéletes kan mellé ajánlok egy tökéletes állatorvost is, mert késő akkor kapkodni, ha már gond van. És van anyagi kereted felnevelni minimum 8 hetes korig a kölyköket? Biztosítani a megfelelő ellátást, chipeztetni, oltatni, féreghajtani?
2015. aug. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces emberek járnak erre. Először is , küldjem menhelyre őket? mert az ott lévő kutyáknak nem lehet rendellenessége? Ők ösztöntől erős kiváló kutyák? Másodszor ne már lelkiismeret furdalást gerjesztetek bennem csak azért mert nem küldöm őket menhelyre hogy fogadjanak örökbe mindenki eltudja dönteni honnan szeretne kutyát. Ne nevettessétek most már ki magatokat mit vártok karoljak fel minden egyes kutyát? Nagyon sajnálom őket de nem én hanem az a hibás aki őket oda juttatta. Ti hány hajléktalan EMBERT invitáltok meg lakásotokba egy tál ebédre? Ti papoltok másoknak? Majd barátaim ha tökéletes tisztességes készséges emberek lesztek akik nem csak állatbarátok hanem pl EMBER is. Ti komoly agymosáson mentek keresztül! Ha kutyámnak lesznek kölykei gondoskodni fogok róla hogy egy se kerüljön oda.
2015. aug. 11. 12:12
 7/10 A kérdező kommentje:

Ja vemhesség hozzájárul a gennyes méhgyulladáshoz?

akkor ez mi?:


"A gennyes méhgyulladás fiatal és középkorú kutyákban is kialakulhat, de leggyakrabban idos állatokban fordul elő.


AZ ÉVEK SORÁN A TÖBBSZÖRI VEMHESSÉG NÉLKÜLI TÜZELÉST KÖVETŐEN A MÉHBEN ELINDULNAK A GENNYES MÉHGYULLADÁS KIALAKULÁSÁT ELŐSEGÍTŐ VÁLTOZÁSOK.


A pyometra kialakulásának jellemzo ideje a tüzelés végét követo 2-8 hét."

2015. aug. 11. 12:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha elleted a kutyádat, azzal te is hozzájárulsz, hogy még több keverék legyen! És ha születik 8 kölyök? Mindet oltva, féreghajtva, chippelve adod gazdához, ahogy a törvény előírja? Pláne ingyen, hisz keverékekért nem kérhetsz el pénzt. De kétlem... Az ilyenek pénzt, energiát nem áldoznak a kutyáikra. És mindet ivartalanítási kötelezettséggel adod oda, és figyelni fogod őket a következő 10-15 évben, hogy ha a gazdák nem tudják tovább tartani, megunták, láncon tartják, agyon elletik, stb a miattad megszületett kutyákat, magadhoz vehesd őket? Ezt is kétlem. Pedig mint írtam, ezek a kutyák miattad születnek meg! A te hibád, ha rossz helyre adtad őket, rossz sorsuk lesz! Nem, te ezt már nem vállalod. Neked csak az kell, hogy kiskutyázhass és akár még egy kis zsebpénzt is szerezhess rajtuk.

Szánalmas a hajléktalanokat behozni példának. Az emberségről beszélni, mikor benned egy csepp felelősség érzet sincs.

2015. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, válaszolva a kérdésedre a kutya a második-harmadik tüzelésétől tenyészérett, amikor már a fajtájára jellemző testtömeget elérte. Ha gondolod ezt olvasd el: [link]

Talán nem a leghitelesebb forrás, de tájékozódáshoz kellően részletes, mégis tömör, rövid. Talán pontosabb képek kapsz arról, hogy mire is szeretnél vállalkozni. KÉrlek azonban mielőtt belevágsz, hány dolgot gondolj végig, amit már többségében az előttem szólók is említettek.

Igen, bármit is mondasz ha nem vagy tenyésztő, akkor az egyetlen alom lehozása is szaporítás. Továbbá, senki nem akart benned lelkiismeret furdalást gerjeszteni, csupán mindenki arra próbált rávilágítani, hogy mekkora felelősséggel jár a döntésed. Kérlek olvass utána, mert feltételezem, hogy ha azt sem tudod, hogy a kutyád tenyészérett-e, akkor ennél sokkal fontosabb dolgokat sem tudsz a vemhességről és az ellésről. Rengeteg komplikáció lehet, és sem a vemhesség, de pláne az ellés és a kölyökkutyák felnevelése 8 hetes korukig nem egy leányálom sem a gazdinak, sem az anyaállatnak. Ráadásul ne felejtsük el, hogy amellett, hogy óriási felelősség, nem kis anyagi teher is. Van erre fölösleges akár néhány százezred? (Természetesen költői kérdés, semmi közöm az anyagi helyzetedhez).

"Ha kutyámnak lesznek kölykei gondoskodni fogok róla hogy egy se kerüljön oda."Kérlek ezt is gondold végig. Sajnos erről valószínűleg nem tudsz gondoskodni. Négy kölyöknek már van potenciálisan gazdája, de mi lesz a többiekkel, mi lesz ha közülük is valaki meggondolja magát? Biztos vagy benne, hogy az összes kölyök esetében garantálni tudod, hogy egész életük során (10-15, vagy akár több éven belül) bármikor visszafogadod őket, ha gazdáik nem tudják tovább vállalni őket (már ha egyáltalán értesítenek róla)? Mi lesz ha őket sem ivartalanítják, és születnek kölykeik? Értük is felelősséget vállalsz?

Valószínűleg senki sem akart rosszindulatú lenni Veled, de annyi gazdátlan, és sok esetben halálraítélt kutya láttán, akik a menhelyeken élnek, ez a téma sok felelős kutyatartó szemében vörös posztó.

2015. aug. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ja vemhesség hozzájárul a gennyes méhgyulladáshoz?

akkor ez mi?:


"A gennyes méhgyulladás fiatal és középkorú kutyákban is kialakulhat, de leggyakrabban idos állatokban fordul elő.


AZ ÉVEK SORÁN A TÖBBSZÖRI VEMHESSÉG NÉLKÜLI TÜZELÉST KÖVETŐEN A MÉHBEN ELINDULNAK A GENNYES MÉHGYULLADÁS KIALAKULÁSÁT ELŐSEGÍTŐ VÁLTOZÁSOK.


A pyometra kialakulásának jellemzo ideje a tüzelés végét követo 2-8 hét."

"


Bocsi, két szukámnál alakult ki a méhgyulladás, az első kutyámnál, amikor fedeztettük, utána, volt vemhesség, de méhen belüli fertőzés következtében felszívódtak a magzatok, fél évig küzdöttünk a méhe megmentéséért, mert őneki megvolt minden szükséges anno, hogy tenyésszük, de a gyógyszeres kezelés nem volt elég, ki kellett pakolni. A második esetben nem volt fedeztetés, a fiatal szuka harmadik tüzelésénél már láttam, hogy gond lesz, elkaptuk a kezdődő méhgyulladást és mivel gyógyszerre nem reagált,megvolt a műtét.

HOL látod te azt leírva, hogy a vemhesség megvéd a méhgyulladástól? Tavaly két tenyésztő barátom kutyája halt bele majdnem a vemhességbe, pedig elhiheted, ők nálad egy picit jobban értenek ehhez a műfajhoz, gyorsan cselekedtek és szerencséjük volt. Tudod, hogy alakul ki a méhggyulladás? Ha tudod, akkor azt is könnyen megérted, hogy a fedeztetés során bekerülhet fertőző ágens, ami kiváltja. Arról nem is beszélve, hogy a kutyánál is léteznek olyan nemi úton terjedő betegségek, amit a kan közvetít a szukának, a kannak láthatóan semmi baja, a szuka meg megszívja.


Mivel szereted az idézeteket:

"z élvezetek mellett azonban sokszor "értékes" ajándékok átadása mellett intenek búcsút egymásnak az alkalmi szeretők.

A kutyáknál is előfordulnak nemi úton terjedő betegségek (Herpes, Brucella, Campylobacter, Chlamydia, Streptococcus, Neospora) amelyek terméketlenséget, vetélést, magzatkárosodást, a megszülető kölykök elhullását és emlőgyulladást okoznak. Vannak olyan kórokozók is amelyek az egész szervezetet érintő elváltozást okoznak. Természetesen ezeken kívül bármelyik fertőző betegség átadásának a lehetősége is fennáll a szoros testi kapcsolat alkalmával (vírusok, baktériumok, gombák, külső, belső paraziták).

A párzás alkalmával a nemi utakba jutó nagyrészt a bélrendszerből és húgyutakból származó kórokozók a nyitott méhszájon keresztül a méhbe jutva kedvező életfeltételeket (meleg, bőséges tápanyag) találva ott elszaporodnak.A méhben elszaporodó kórokozok miatti gyulladás következtében a méh belső felülete elfajul, hegesedik. Emiatt a méh fala a későbbiekben képtelen lesz a megtermékenyült petesejtet befogadni, táplálni.A méhfal hormontermelő képessége is zavart szenvedhet, ami a petefészek működését érinti hátrányosan.

Ha a gyulladás a méhből tovaterjed a petefészekekre, akkor az abban levő ivarsejtérés és hormontermelés is zavart szenvedhet..Ezen okok miatt alakulhat ki meddőség vagy a vemhesség első szakaszában vetélés.


A vetéslés sem a látványos tünetekkel járó betegségekhez tartozik. A vemhesség korai szakaszában a vetelés alaklmával a magzat a méhben felszívódik vagy enyhe vérzés kíséretében a külvilágra kerül.


Az egyik legsúlyosabb elváltozás a nemi úton terjedő rosszindulatú daganat (Sticker-féle sarcoma). Az elváltozás párzás során terjed egyik állatról a másikra. Gyakori a tünetmentes hordozás.A klinikai tünetek gyakran immungyenge vagy immunhiányos állatokban jelentkeznek."

2015. aug. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!