Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a hülyeség hogy ne...

Mi az a hülyeség hogy ne simogassuk meg a kutyánkat mielött elmegyünk vagy hazajövümk mert akkor nem mi vagyunk a falkavezérek?

Figyelt kérdés
2015. aug. 11. 14:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül hülyeség de nem ezen fog múlni a falkavezérséged.
2015. aug. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
10%
Nézd meg Cezar Milan sorozatát és akkor megérted. Képzeld el, hogy van egy nagy testű kutyád kb. 50 kg-al és mikor hazamész egyből megsimogatod, mi lesz a reakciója. Természetesen rád fog ugrani a teljes testsúlyával, mert nem fogja tisztelni a saját teredet.Nos ez kb. olyan élmény, mint mikor vásárolni vagy és nehéz a kosarad, amit tartanod kell legalább tíz percig, mert az előtted lévő vásárlónak most jött meg a fizuja, és be kell vásárolnia bőségesen. Ha pedig elmész, akkor a kutya így gondolkodik: Megsimogatott a gazdi, megyünk sétálni, aztán nagyot csalódik, mert nem... Azért nem jó ezt játszani vele, mert kialakulhat benne egy szeparációs félelem, ami után mindig attól fig rettegni, hogy magára hagyja vagy elhagyja a gazdi. Aztán pedig jön a csodálkozás később mikor hazamegy a gazdi és látja, hogy a lakását a saját íze szerint átrendezte a kutyája, pedig a valóság csak annyi, hogy a kutya, ha ideges beindul a rágó ösztön, és így vezeti le a feszültséget. Javaslom az ilyen gazdiknak, hogy jó hosszú sétákkal kedveskedjenek kutyájuknak, és legyen mindig otthon egy olyan rágó labda, amibe lehet rakni jutalom falatkákat, ezzel el lesz órákig a kutya mire ki szedi belőle őket, és nem fog unatkozni,és gondolkozni a gazdi hazatéréséig hülyeségeken.
2015. aug. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
:)
2015. aug. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:33

Akkor nekem nem kutyám van.

42 kiló. Ha hazajövök, nem ugrik rám, csak odabújik a simításért. Nem szedi szét a lakást , amíg egyedül van otthon, 3 hónapos kora óta. Ha elmegyek,megszokásból közlöm vele, sietek haza, jó legyél. Még egy simítás a fejére is nekem jelent megnyugvást.Igaz, én nem falkavezér vagyok, csak simán egy kutya gazdája.

2015. aug. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
A kezem elkalandazott sétát imitálva, mert fog helyett figet írtam, de a lényegen nem változtat semmit! :)
2015. aug. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
31%

"csak simán egy kutya gazdája"


De a kutya nem ember, a kutyáknál falka van, veled él így te vagy a falkája, tehát egyikőtök falkavezér is.

2015. aug. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Eddig vizsláim voltak, de sohasem ugráltak rám, nem volt szeparációs félelmük. Most tacskóm van, amikor elmegyek kap egy jutifalit és egy simogatást, neki sincs szeparációs félelme. Amikor hazamegyek jár a s**gge, annyira csóválja a farkát, de eszébe sem jut felugrani. Szerintem azért a szeparációs félelem vagy a felugrálás több tényezőből tevődik össze, nem a simogatáson múlik, hogy kialakul-e egy kutyánál.
2015. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
15%
Milyen fajta kutyád van? Ezt megteheted egy goldival vagy labradorral, mert nyugodt fajták, de egy élénkebb fajta kutyánál, lásd terelő vagy juhász kutyák náluk már más a helyzet. Lásd pl. kuvasz. Ha nem jól van nevelve veszélyessé is vállhat. Minden fajta és egyed különböző és sajátos módszert igényel testreszabottan.
2015. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
19%
Szeparációs félelem abból alakul ki, hogy a kutya, mint írták falka állat, és ha nem te vagy a falkavezér, akkor bizony ő fogja magára vállalni ezt a szerepet, ami azért nem jó, mert ha a kutya nem falkavezér egyed nem fog megbírkózni a posszttal, és ekkor kezd kialakulni ez a fajta viselkedés, amit azért csinál, hogy jelezze a gazdinak, hogy te figyi má ez a te állásod, miért engem terhelsz vele? Remélem tisztán érthető voltam.
2015. aug. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
65%

Oké, hagyjuk figyelmen kívül a falkavezérséget (bár azért javaslom, egyszer nézz meg egy domináns kutyát, amikor visszasétál a falkába, tanulságos).


Ha nagy ügyet csinálsz a kutyának egy olyan természetes dologból, mint a napi munkába menés meg hazaérkezés, azzal felesleges stresszt raksz bele, ami - a kutya temperamentumától függően lassan vagy gyorsan - szeparációs szorongást fog neki okozni. Akik kitörő örömmel üdvözlik a kutyájukat, azok szinte kivétel nélkül belefutnak ebbe, még ha csak a kutya 4-6-8 éves korára is. Te köszönésnek érzékeled a nagy örülést, a kutya nem. Ők nem ugranak egymás nyakába minden egyes találkozáskor, hogy "úristen, de jó, hogy itt vagy, hát majdnem meghaltunk egymás nélkül, egyetlen mókuskám!", mert az hülyeség. Higgadtan, normálisan kell kezelni a dolgot, lehetőleg felhasználva arra, hogy mutasd a pozíciódat, illetve a többi családtag pozícióját.


Nyilván akinek nincs szüksége erre, az ne csinálja, de akinek problémája van a kutyával, annak rengeteget tud segíteni egy ilyen apróság is.

2015. aug. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!