Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munka és családi kutyának...

Munka és családi kutyának melyiket ajánlanátok? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Bullmasztif,Cane corso,Rotweiler,Dobermann fajtáju kutyák tetszenek. Eddig felneveltünk két Németjuhászt és egy Corsot.Szeretnénk komolyan kiállításra járni és Öv-re menni,de inkább az utóbbi. A család viszonylag nagy így sok embert kéne "elfogadnia". Kutya kiképző ismerősünk van így nem vagyunk akkora "hátrányban",hisz ö lenne az első komoly nem csak családi célra szánt kutya. Kinti benti tartás és este házban aludna. Melyik kutyát ajánlanátok? Jó Örző védő legyen és egészséges fajta. Tapasztalatokat is szívesen olvasok! (Jó területörző képesség előny!)

2015. aug. 12. 07:29
 1/9 anonim ***** válasza:
A bullmastiff on kívül bármelyik. :)
2015. aug. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem miért?
2015. aug. 12. 07:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet képezni őrző védőre is, azzal nincs baj, de az igazán masztiff alkatú nem annyira agilis, hamar fárad. Igazából a Dobi a klassic őrző védő. A roti is már leginkább az. A corso is nagyon jól teljesít.
2015. aug. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Cane Corso szerintem jó erre a célra és szép is.
2015. aug. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A bullmasztiff nem, a többi jó erre a célra.

Dobit úgy tarts, ha esetleg azt választod, hogy bármikor bemehessen hozzád a lakásba, nagyon erősen kötődik a gazdájához, családjához.

Jó őrző-védő sportra. Csak megbízható kennelből vegyél, ahol a szülőknek lehetőleg német tenyészszemléje legyen (ZTP). Ezeknek jó eséllyel az utódjuk is jó ösztönű lesz.

2015. aug. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Dobbermant vagy Cane Corsot választanék a helyedbe.Bullmasztiffot nem, ha komolyan dolgozni akarsz a kutyáddal.A Német juhász sem rossz, de a kiállítási német jucik ahogy kinéznek:( Borzalmas mit tesznek a tenyésztők a csípőjükkel.A Rotweilereket szintúgy elkezdték "rontani" egyre rövidebb lesz az orruk.Bármelyik fajtát is választod, légy nagyon nagyon körültekintő!Az első helyen az idegrendszer és az egészség álljon, aztán csak a küllem!

Hajrá!

2015. aug. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Leszűkítettem Rottweiler-re és Dobermannra a kört. Jó kenneleket tudnátok ajánlani? A scirocco (Roti) és a Di villa amulett (Dobi) kennelekről vélemény? Nagy álltalánosságba véve mennyi lehet náluk egy kutyus?
2015. aug. 12. 13:14
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A dobi kennel honlapját megnéztem, nem ismerem őket (sok tenyésztőt igen), a vérvonalak alapján nem látom rossznak. Szépek a kutyák. Jó lenne tudni, dolgoznak-e? Német tenyészszemlések-e a szülők? Erről nem találtam semmit. Ha most vennék dobit, akkor a küllem és vérvonal mellett a német tenyészszemlét feltételnek venném legalább a szukának, de inkább mindkét szülőnek.

Az én kutyám innét volt: [link]

Őt is bátran merem ajánlani.

Roti ügyben nem tudok nyilatkozni.

2015. aug. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiskutya párosítástól függően 100-150 ezer körül valószínű.
2015. aug. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!