Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek házőrzésre?

Milyen kutyát vegyek házőrzésre?

Figyelt kérdés

Tenyésztőtől venném.Napi 2-3 órát foglalkoznék vele.Sétálni mindenképp vinném.Télen a nagy hidegben a házban aludna benn.Kertes házban lakunk.Kutyám volt már: 3 Shih-Tzu.

Gondolkodtam Német Juhászon, Kuvaszon,Kaukázusi Juhászkutyán.Lehetőleg nagy testű legyen, és ne szőrtelen.


2015. aug. 12. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Azok közül aminekt felsoroltál,egyik sem kifejezetten területörző.Benne van a veükben is,hogy juhész kutya.Terelésre használták.Persze ettől még lehet jó házőrző.De én erre a célra a moszkvai őrkutyát ajánlanám.
2015. aug. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Én meg inkább egy jó riasztót javasolnék. A kutyát leütik, megmérgezik, ahhoz túl sokat költöttél rá, ráadásul a kedvenced lesz, és korántsem biztos, hogy végül tényleg alkalmas lesz házőrzésre. Ettől függetlenül vegyél olyan kutyát, amilyet csak szeretnél, de kicsit gondold át, hogy mennyire a házőrzés a lényege a dolognak.
2015. aug. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Kuvasz, kaukázusi igen, német juhász nem.

Legjobbak a nagytestű pásztorkutyák. Javasolnám még a komondort is.

Ezeknek a fajtáknak nem muszáj télen sem bent aludnia, ha van hőszigetelt, széltől-esőtől védett házuk kint.

Viszont azért készülj fel alaposan a választott fajtára. Jó tenyésztőtől válassz, hogy egészséges és jó idegrendszerű legyen a kutyád. Ezek a fajták nagyon határozott gazdát igényelnek kiskortól kezdve. Higgadt, de határozott, következetes bánásmódra van szükségük.

2015. aug. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
20%
Én csak ajánlani tudom az óriás schnauzereket nekem kettő van és nagyon jó házörzők!!!Nagy hidegbe sem kell bevinni őket mert nem fáznak,kevés időt is elég velük foglalkozni és nagyon jó társa az embernek én beléjük szerettem.
2015. aug. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
Németjuhász
2015. aug. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

A legtöbb nagytestű mentett kutya ragaszkodni fog a megmentőjéhez, és hűségéből adódóan bevédi a házat erősen.

Sok ilyen kutyát ismerek, és mindegyik ilyen.


Egyébként a német juhász is jó erre, akárki akármit mond, azért én kevés olyan német juhásszal találkoztam, aki bárkit csak úgy beengedett volna a házba.

Leonbergi is jó, őt könnyű nevelni.

Berni pásztor is megfelelő, a miénk konkrétan az unszimpatikus embereket folyamatosan ugatta, akkor is ha ismerősünk volt, odaállt mellé, és ugatta..nem harapott meg senkit, de hangot adott, ha valaki számára unszimpatikus ember meg akarta simogatni. Az ő nevelésük is könnyű.

Kuvasz/Komondor/Kaukázusi/Moszkvai: Jó őrzők, de erős, határozott gazdát követel, különben problémák lesznek.. (és az erős alatt nem azt értem, hogy össze kell verni).

A legjobb területőrző talán a Közép-Ázsiai Juhászkutya, de én úgy gondolom, talán az ő nevelésük a legnehezebb.

Nekünk amstaffunk van, befogadott, engem és a páromat elfogad, de senki más nem teheti be a lábát nélkülünk a portára. A párom alkalmazottjait hiába ismeri, ha nekik kell bejönni a kapun úgy, hogy nem vagyunk otthon, nem engedi be őket, képes lenne nekik menni, hiába más helyzetben bújós kiscica. Egyébként nem idegbajos, puskalövésre, nagy hangokra meg se mozdul.

(de ez a fajta nem is nagy, és nem is szőrös:D)


Mondanám a Belga juhászkutyákat is (4 alfajtája van), de nekik nagyon sok agyi és testi lefárasztás kell.


Jó őrzőnek mondják még az Orosz-fekete terriert, és az Óriás Schnauzert, Délorosz juhászkutyát, Ír farkaskutyát, velük kapcsolatban nincs személyes tapasztalatom.

2015. aug. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Vagy német juhászt veszek, vagy Kuvaszt.De lehet, hogy Svájci juhászkutya mellett döntök, ugyanis nagyon megtetszett.Van erről a fajtáról valakinek tapasztalata?
2015. aug. 14. 09:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Nos ha még nem döntöttél akkor javasolnám a németjuhászt ha a fajtitához ragaszkodsz de én mindig keveréknél döntök most is van egy német juhász berni pásztor keverék ami kiváló házőrző és nagytestű tehát szerintem valami keveréket válassz éna azokat szeretem mer eddig az összes kutyám rendkívül inteligens volt
2015. aug. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Svájcival van tapasztalatom, rengetegetfoglalkozós fajta. Akiket én ismerek, nem jó házőrzők.
2015. aug. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, menhelyi keveréket választok.De nem most.Mert még van munka a kerítéssel.Köszi mindenkinek.
2015. aug. 15. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!