Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem kavarodik meg a kiskutya,...

Nem kavarodik meg a kiskutya, ha nem tanul mindent klikkerrel?

Figyelt kérdés

Lehet fura kerdes :D A kiskutyam mar megtanulta az ultetest hangjelre es kezjelre is, ezeket klikkerrel (kondicionalassal egyutt ket es fel het volt), a kovetkezo a fektetes lesz, szinten klikkerrel. Viszont mivel mindent feleszik a foldrol, most kezdtuk el tanulni a "Hagyd!" parancsszot, az alabbi modon:

- eloszor zart tenyerbol csak akkor kapta meg a kajat, ha nem bokodte es nyalogatta a kezem, aztan fokozatosan hozzakotottem a parancsszot

- nyitott tenyerrol sem vehette el, miutan kiadtam neki a parancsszot, ha teljesitette, a masik kezemben levo falatot kapta meg

- letettem/ledobtam a foldre a falatot, szinten nem ehette fel, masik kezbol kapott jutalmat (itt tartunk most)

Ehhez mindket kezem foglalt volt, es amugy is feleslegesnek tartottam klikkert hasznalni, illetve az oviban sem klikkerezunk, emiatt elgondolkoztam azon, hogy ez nem zavarja meg a kutyust? Valamit klikker modszerrel tanul, valamit meg csak "siman".

Egy "Okos!" szocskat azert altalaban alkalmazok ha epp jot csinal, hogy az elv megmadjon, de neha kimarad a jutifalat adasa elott.


Nem szorosan ehhez kapcsolodik, de valamilyen szinten megis. Jutalomfalatkent legtobbszor parizsit kap (napi harom-negy vastagabb karikat a rudbol), neha sajttal kiegeszitve. Nagyjabol egy het alatt fogy el egy 400 g-mos rud, esetenkent kitart tovabb. Nem sok ez egy kicsit? Plane hogy neha kap ragcsat is, csontokat, fresiben kaphato szaritott dolgokat. Amugy igyekszem minel kisebb kockakat vagdosni a parizsibol. Harom honapos, nemsokara negy lesz, 10 kg koruli jelenleg. Kicsit talan husisabb mint kene, de erezni lehet a bordait, formas, nem kifejezetten kover. A napi tapadagjat 50 g-mal csokkentem. Vonhatok le ennel tobbet is?



2015. aug. 12. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha jól tanítasz, nem fogja összezavarni a kutyát, hogy nem használsz klikkert egyes feladatoknál. Sőt, vannak feladatok, ahol nem is olyan jó a klikker, bár a legtöbbször valóban nagy segítség.

Én az éllem megtagadást nem tanítanám, hanem elvárnám a kutyától. A tanított feladatok produkálásához be kell kapcsolni a kutyát, hogy tudja, most gyakorlás jön. Ez egy séta során nem megoldható, vagy pedig ha mindig munkára kész a kutya, annak igencsak rossz következményei vannak. Egy sétán a kutya pihen, nem azt nézi, hogy mikor lesz valami feladat, így természetes, hogy ha ételt talál, akkor az ösztöneit követve megeszi. Míg ha szabály, hogy nem eheti fel, és ezért büntetés jár, akkor nyilván nem fog hibázni.


Az etetésnél én nem vagyok híve a méricskélésnek. Ha kicsit soványabb a kutya, akkor valamivel többet kap egy ideig, ha pedig kicsit kövérebb, akkor némileg csökkentem az adagját.

2015. aug. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nyilvan egyfajta szabaly is, de egy kolyoktol, aki talan meg nem is tekint falkavezernek, nem varhatom csak ugy el. A biztonsag kedveert megtanitom neki a parancsot, idovel majd remelem rogzul is benne, hogy kajat csak tolem varhat, neki a fold es egyeb forras tabu. Eddig setaknal elofordult, hogy elengedtem es talalt kakit vagy pl. doglott egeret, mikor odaertem mar neha keso volt, ha nem, akkor azonnal tiltottam es kiszedtem a szajabol. Ezutan ment is porazra, es igy fejeztuk be a setat.

Koszonom a valaszod :)

2015. aug. 12. 14:53
 3/5 A kérdező kommentje:
Es mit ertesz azalatt, hogy ha jol tanitok?:)
2015. aug. 12. 14:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt értem, hogy a kutyának, neked és a feladatnak megfelelő módszert választasz a tanításhoz és közben megfelelően kommunikálsz vele, jól jutalmazol.
2015. aug. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
O, ertem. Koszi!
2015. aug. 13. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!