Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hosszú szőrű kutyák látása...

A hosszú szőrű kutyák látása milyen, ha a szemükbe lóg a szőr?

Figyelt kérdés

Olyan fajtákra gondolok, mint pl. a puli. Na, annak a szőre teljesen eltakarja a szemét.

Gyerekkoromban hallottam olyat, hogy, ha levágják a kutya szőrét a fején, akkor nem tesz jót a szemének. Ő így szokta meg.



2015. aug. 12. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is ezt hallottam. Nem tudom igaz-e.
2015. aug. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem meg azért vakol meg, mert belelóg a szemébe a szőr. Pl a párom apjának van egy nagy bozontos bobtail kutyája, ami mindig ilyen szőrös:

[link]

Az öreg mondjuk, de már teljesen vak.


Én a pulikutyámnak nem hagyom a szőrét ennyire megnőni, szemébe picit belelóghat, de azért levágom és ez a kutya jól lát, de nem kertben tartom, hanem ilyen aránylag sötét lakásban, és nappal nem szoktunk órákig mászkálni a napon. Este sétáltatom többet, mert én este jobban ráérek. Meg egyébként az én szemem se bírja az erős napfényt, én sem szeretek hunyorogni, ezért mindig átmegyek az árnyékos oldalra, a kutyával együtt.

2015. aug. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!