Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák képesek megérezni...

A kutyák képesek megérezni egy ember halálát?

Figyelt kérdés

Most ébredtem arra, hogy a kutyánk szívbemarkoló keserűséggel vonít mintha szenvedne. Egyből kiszaladtam hozzá, de nincs semmi baja.

Emlékszem, hogy kiskoromban beszélték a szüleim, hogy mielőtt meghalt a dédimamám, egész nap szomorúan vonított a kutya. Nem tudom, valamiért ez beleivódott az elmémbe.

Aggódok, hogy ez most is ezt jelentené-e?

Hülyén hangzik nagyon, lehet, nem vagyok normális, de elkezdtem kérdezni tőle a családunkban élők neveit és az egyiknél mintha bólintott volna.

A nagyonnegatív kommentektől légyszi kíméljetek.



2015. aug. 13. 05:50
 1/6 anonim ***** válasza:
megérzik, igen. de nem úgy, hogy valahol egy távollevő családtagodról, hanem ha vele lakik, ismeri, amolyan összenőtt lelki társak, azonnal megérzi.
2015. aug. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
a kutyánál a bólintás nem számít metakommunikációnak, ha bólintott az csak véletlen volt, máshogy jelezni akármi is van.
2015. aug. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A dédimamád halálakor a vonítás valószínűleg a véletlen műve, vagy pl. a nagybeteg dédi elfelejtett enni-inni adni a kutyának.

Akkor érezhetik meg a közelgő halált, ha szoros, testközel kapcsolatban vannak a gazdájukkal, és akkor sem a Kaszás fenyegető alakjára reagálnak, hanem a megváltozó biokémiai folyamatokra, változó testhőmérsékletre, lassuló vérkeringés miatt megváltozó kipárolgásra, voltaképpen a szagokra. De nagyon kevés kutya van, aki tudja, hogy ez mit jelent, vagy bármilyen módon ki tudná mutatni. A rohamjelző kutyákat külön meg kell tanítani, hogy jelezzék, ha észlelik a roham közeledtét.


Ami a ma hajnali vonítást illeti, sokkal valószínűbb, hogy pl. a kutya hallott valami távoli zajt, ami ingerelte, és az emberi fül számára nem is feltétlen hallható. Vagy tele van feszültséggel az elmúlt napok kánikulája miatt, és hajnalban, hogy végre kicsit hűvösebb volt, így eresztette ki a "gőzt".

A bólintást csak képzelted, ne aggódj. A kutyák, bármilyen okosak, ennyire azért nem. :)


Szólnak legendák róla, hogy a kutyák "megjelentették" a halált, de ezek szájról szájra terjedő anekdoták, véletlen egybeesések, vagy még inkább utólag rakták őket össze a hozzátartozók a nagyobb hatás kedvéért.

Azt jobban el tudom képzelni, hogy a halott gazda mellett vonítana egy kutya.

2015. aug. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. aug. 13. 08:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi sincs kizárva, de nem hiszem, hogy erről van szó. Sok szájbeszéd terjedt régen, és a mostani időkben is. Egyébként van olyan kutya, aki képes megérezni gazdája közelgő rohamát, vagy kiszagolni a rákot, tanítás nélkül, de ahogy előttem is írták, erős kötődés kell, hogy legyen az állat és gazda között.
2015. aug. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom megérzik e ezt.

Már rég nem él az az idős bácsi aki roszul volt, és a kutyájuk nyalogatta, hogy felébredjen.

2015. aug. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!