Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortol kezdjem a "nevelest"?

Mikortol kezdjem a "nevelest"?

Figyelt kérdés
Adott lesz egy boxer aki majd hozzam fog kerulni, sokat olvastam hogy meg kell mutatni ki kinek a gazdija ( pl, hogy en megyek be elobb az ajton es hasonlok ) de ezt mikortol kell elkezdeni? Egy kolyok kutyat gondolom nem rancigalhatok, hogy "csak azert is en megyek be elobb"
2015. aug. 13. 09:53
 1/4 anonim válasza:
Én 4 évvel ezelőtt vettem egy kiskutyát, mostanra jólnevelt, nem harap. Amikor hazahozod a kutyust várd meg még megszokja a környezetet, igaz pici korában kell elkezdeni tanítani, de akkor még ha nagyon pici türelmetlen lesz, ès csakazért sem fog rád figyelni. Én 8 hetesen vittem haza a kutyust, és olyan 2-3 hónaposan kezdtem el tanítani :) Akkor is először: ülj, fekszik, marad hasonlók, és hozzá jutalom falatot adtam,.hogy megértse, nem ingyen jár a finomság. :)
2015. aug. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A nevelést az első naptól kell elkezdeni.

Persze a kutya életkorához mérten. Első "tanulnivalói": jöjjön oda hozzád hívásra, megtanulja a nevét, hogy hol a helye, nyakörvhöz, pórázhoz szoktatás. Folyamatosan tanulja, mit nem szabad. Ehhez állandó tiltószót használj majd. Ezután jön majd az ültetés, fektetés, helyben maradás (ott maradsz), stb.

Én soha nem foglalkoztam ilyen dolgokkal, hogy ki megy előbb az ajtón és hasonlók. Nem hiszem, hogy ez számít bármit is. Így is szót fogadtak a kutyáim, és eszükbe sem jutott soha megkérdőjelezni, hogy ki a "főnök".

Eleinte kedvesen, játékosan taníts mindent, kivéve a tiltást.

2015. aug. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyértelmű: első naptól.
2015. aug. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy a többiek is írják, akkor kezdd a nevelést, amikor hozzád kerül. Egy kölyökkutyát is ráncigálhatsz, különben azt tanulja meg,hogy ő a főnök és később nehezebb dolgod lesz vele. Nyilván, elverni nem kell, ha berohan a szobába, ilyenkor még kajlák, bohókásak, de legyél következetes és a sok játék mellett jusson idő arra is,hogy megmutasd, ki a főnök.
2015. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!