Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fontos a törzskönyv, ha eleve...

Fontos a törzskönyv, ha eleve ivartalaníttatni akarom a leendő kutyámat és nem akarom kiállításra vinni, de egy bizonyos fajta érdekel?

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 23:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
54%

Ez nehéz kérdés, mert ha van tk, akkor van garancia arra is, ha netán örökletes betegsége lenne.

Igazából ilyenkor, inkább olyan kutyát jobb venni, amelyik eleve tenyésztésre alkalmatlan, nehogy olyan vegye meg a kutyát aki ennek ellenére szaporitaná.

Viszont, igy nincs garancia arra, hogy egészséges lesz.

Ha körül tekintően vásárolsz,azért normális helyről,akkor biztos találsz neked való kutyát.


Én némelyik ritkább fajtánál "pazarlásnak" érzem, hogy 1-1 jó genetikájú, jó vérvonalú, kiváló küllemű kutyát ne tenyésszenek, hiszen jó esélye van rá, hogy javitja a fajtát.

Viszont tk nélküli kutyáknak nincs vérvonala...


Tenyésztőnél érdeklődj, hogy van-e kutyája aki pl. harapáshibás stb...

Vagy van olyan is, hogy tk-ves szülők egyszeri alma, abból is azért jó minőségűt lehet venni.


Majd elmondod, milyen fajta érdekel?

2010. márc. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
A törzskönyv chippel együtt 5500 Ft, nem ezen érdemes spórolni. A törzskönyv egyfajta garancia a számodra, akkor is, ha nem akarod szaporítani a kutyát.
2010. márc. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Nem az 5500Ft-on akarok spórolni, nem ezen múlik, hogy valahol 30ezer, máshol 100, nem az 5500Ft veri fel az árat, pont ez nem számít, igazából én küllemre és tulajdonságra választok bármilyen állatot (talán halat nem hím betta kivételével, de nimfatenyésztő vagyok, és őket mindenképp küllemre és tulajdonságra választottam, de ebben benne volt a tenyésztési cél is, papírom egyik szülőhöz sincs, a gyerekekhez az idei évtől lesz, mert idén kapom meg a tenyésztői igazolványt), kutyát nem akarok tenyészteni, de nem tudom, hogy azt a külleműt és viselkedésűt hol kapom meg, aki igazán megfog, lehet, hogy törzskönyves helyről, de egyáltalán nem biztos, akár fajtamentőnél is lehet, ott meg nem biztos, hogy van hozzá törzskönyv.

Egyébként a cavalier king charles spániel érdekel.

2010. márc. 9. 00:16
 4/26 anonim ***** válasza:
0%

23:58-nak!:)


Sajnos nem 5500ft pluszt számolnak fel a tenyésztők a törzskönyvre hanem 20-30 ezerrel kerül többe tk.vel egy kis kutya vagy dupla áron van!:(

2010. márc. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%
én is tk nélkül vettem anno az amstaffom, csak előtte kb 1 évig kerestem a megfelelő gazdit, mert vagy koszos volt az udvar vagy megvoltak kötve a kutyák, vagy rossz minőségű tápot kaptak... a tenyésztőknél talán rögtön találnál kutyust, de hát ugye lényegesen drágább, meg mostanában hallok ilyeneket, hogy a yorkit 200.000 ért meghamisított tk-val adták, nem azzal a kannal fedeztek ami a tk-ban volt stb szóval ott is vannak turpiszságok :) ha nem tenyésztőtől veszed nagyon nézd meg a környezetet, a szülőket, a gazdikat, a kaját, és a picik szemét szőrét ilyeneket. Én ha ma venném a kutyust ugyan onnan venném tk nélkül, nem bántam meg. soksikert
2010. márc. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%

a törzskönyv csak akkor számít,ha kiállításokra szeretnéd vinni . ( ivartalanított törzskönyves kutyáknak néha szerveznek kiállítást ), sőt a hobbikutyások kiállításain törzskönyv nélküli ivartalanított kutyával is versenyezhetsz ( persze csak hobby kategóriában )

kutyavételnél jogilag az adásvételi szerződés a mérvadó , nem a törzskönyv.

javasolt a kutya megvételénél az adásvételi szerződés ( az örökletes betegségek későbbi megjelenésénél pénz visszafizetési garanciával ),az oltási könyv,és persze chipet se felejtsd el !!

2010. márc. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
71%
Na látod, kérdező, Te is leírtad a lényeget! Egyrészt, hogy nem az 5500 forint miatt drágább, másrészt meg hogy küllem és tulajdonság alapján választassz. Ha nem az 5500 forint miatt drágább, akkor valószínűleg mögötte van a lényeg, mégpedig, hogy azok a kutyák valóban azok aminek mondják őket, a szülőkre küllembírók rámondták, hogy a fajta kitűnő példányai, a tenyészszemlén minimum tenyészthető minősítést kaptak... A tenyésztőjük figyel a küllemre és a jellemre egyaránt amellett, hogy elvégezteti a szükséges orvosi vizsgálatokat a fedeztetés előtt, közben és után, szakértelemmel és megfelelően neveli a szülőket és a kölyköket is egészen addig, amíg új gazdihoz nem kerülnek. A minőségnek mindig ára van, és nem a származási lapnak nevezett papír miatt. A tenyésztőnek mindenképpen nagyon sok pénzébe kerül egy kiskutya, ha nem törzskönyveztetné le őket, akkor lehet, hogy 5-6 ezer forinnal olcsóbban jönne ki de ez elenyésző összeg a teljes ráfordításhoz képest. Te viszont semmit sem spórolnál vele, mert chipet mindenképpen kell a kutyába rakatni, ami amúgyis ott van 5000 forint körül, így viszont kapod a származási lappal együtt.
2010. márc. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Ettől tartok én is, amit a 08:01-es válaszoló írt, hogy egyesek képesek hamisítani tk-t. De az biztos, hogy alaposan utánanézek mindennek, mielőtt kutyust veszek. Én nimfapapagájokat tenyésztek (idén kapok igazolványt is hamarosan), és a tenyészpáromnak csak egyik tagja van tenyésztőtől, a másik nem, a fiókák kivételesek, náluk pl. nem kötelező a gyűrűzés, én gyűrűzetlenül jutottam hozzá tenyésztőtől, és papír nélkül, én már gyűrűvel és papírral fogom tovább adni, de csak azután, miután kézhez kaptam az igazolványt. Szóval kutyáknál nem tudom, hogy megy ez, majd meglátjuk, először biztos a saját lakást oldom meg, és majd utána a kutyát.


Még egy kérdést, bár tudom, hogy kötelező, de ha mégse olyan helyről sikerül kutyust találnom, kutyachipet utána is lehet bele rakatni? Illetve ha fajtamentőknél találnék, ők rakatnak a náluk található kutyákba?

2010. márc. 9. 09:25
 9/26 anonim ***** válasza:
57%
a törzskönyv maga a MEOE-nél 5000 Ft. de az, ha egy kiskutyát törzskönyvvel veszel, ahogy írták, garancia, hogy nincs örökletes betegsége.Ezért a garanciáért kér el 20-30000 Ft-al többet. de ha belegondolsz, hogy ha meg nem törzskönyves, tehát a szülei sincsenek szűrve valószínűleg, és valamilyen örökletes betegség miatt később műteni kell, az 100000-ren alul nem jön ki...
2010. márc. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Amiket én láttam, ott nem 20-30ezer volt a különbség, hanem 60-70ezer. No, de mint írtam, utána fogok nézni alaposan, még fajtamentőknél is.
2010. márc. 9. 10:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!