Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak nekem unszimpatikus a dolog?

Csak nekem unszimpatikus a dolog?

Figyelt kérdés

Látok olyan embereket, akik elviszik a kölyök kutyákat kutyasuliba és/vagy házhoz jön a kiképző.

Eddig ugye ezzel nincs is baj. De ekkor nem a gazdája tanítja a kutyát az alap dolgokra (pl. behívás, láb mellett haladás, viselkedés idegen kutyák közt, stb...) hanem a kiképző csinálja a feladatokat a kutyával. A gazája pedig otthon gyakorol vele, ha nincs ott épp a kiképző vagy nincsenek suliba.


Bár, az előző kutyámmal nem jártam suliba, egyedül tanítgattam, szocializáltam, de nekem mégis az volt eddig ezekről az elképzelésem, hogy a kiképző elmondja a feladatot, max egyszer megmutatja a gyakorlatban is, utána pedig ÉN csinálom a kutyámmal. Nem pedig a kiképző, aztán akkor gyakorlok vele, ha otthon vagyunk és nincs kiképző.


Egyrészt szeretném ÉN megoldani a feladatokat a kutyával a legelejétől, másrészt pedig felvet bennem egy kérdést is : Nem zavar be a kutyának a dolog ? Főleg ha "egyemberes" egyénről van szó. Egyszer a gazdája tanítgatja, máskor pedig a kiképző. Én tartanék ettől is, hogy a kutya nem tudja hová tenni a dolgokat....


2015. aug. 13. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a kutyaiskola/kiképzés elsősorban a gazdák részéről igényel gyakorlást, a legtöbb kutya villámgyorsan rájön, hogy mit akarnak tőle, maximum nem érdekli... szóval szerintem igazad van, kevésbé hatékony a kutya-gazda együttműködés szempontjából, hogy a gazda kevesebbet gyakorol adott feladatot, mint a kutya.

Másrészt az emberek többsége akar kapni valami látványosat a pénzéért, ráadásul tüstént, de azonnal. "Inkább fizetek, csak ne nekem kelljen foglalkoznom vele" - ez a mentalitás sok esetben konstruktív, de pont a kutyázás olyan szerintem, ahol inkább rontja a hatásfokot.0

2015. aug. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tükörsuliba jártunk, és csak akkor csinálta a kiképző a mi kutyánkkal a feladatot, ha nekünk nagyon nem ment. A saját kutyájukkal mutatták be a feladatot, te pedig szintén a saját kutyáddal igyekeztél megcsinálni.

Nem tudom hol láttad ez, hogy a kiképző foglalkozik a te kutyáddal, de én még nem találkoztam vele.

2015. aug. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ennek szerintem sincs sok értelme. A kutyaiskolában a gazda legalább annyit tanul (ha nem többet), mint a kutya. Elsősorban tehát a gazdát kell megtanítani, hogyan nevelje, tanítsa a kutyáját.
2015. aug. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem problémás kutyám van, eleinte folyamatosan kivették a kezemből, mondván, hogy úgy is elránt, meg kell tanulnia a dolgokat, stb, én ettől teljesen ki voltam, de mondom hát jó. Aztán az lett a vége, hogy náluk (csak csendesen megsúgom, hogy kemény erőszakot alkalmaztak) a kutya szépen viselkedett, nálam nem.

Aztán ebből elegem lett, egyszer megmondtam a magamét, hogy nekem nem az kell, hogy másnál félelemből pattogjon mint egy robot, hanem hogy megértse mit szeretnék, többet nem adtam oda, és én saját elképzelés szerint kezdtem el foglalkozni vele, és láss csodát, bejött:) Nem vágtam földhöz egyszer sem, nem folytogattam, nem rúgtam bele, ahogyan azt a kiképzők, és 1 alkalom után többet tanultam, mint velük 4 hónap alatt. :)

2015. aug. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sem tudom, a kutyasulis dolgot honnan vetted, mi szerencsére ilyet hírből sem hallottunk, sem kölyökfoglalkozáson, sem egyéb képzésen. A kiképző csak maximum bemutatta egyes kutyákkal a dolgokat, vagy segített a gazdának, ha nagyon nem ment neki. Egyszer még régen ringdresszúrára való felkészítéshez, mikor fogalmam sem volt még a dolgokról és olyan 15 voltam, hívtunk ki házhoz kiképzőt, de az is nekem tanította meg, hogy mit hogyan csináljak a kutyával.
2015. aug. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat !


Amúgy ismerősnél láttam. Még ha úgymond nem is közvetlen ismerősöm, nem találkozunk nap, mint nap személyesen.

Ő is gyakorol a kutyával, de először mindig a kiképző csinálja meg a kutyával a feladatokat az első x alkalommal. Aztán ha már nagyjából tudja a kutya, hogy mi a dolga, akkor gyakorol vele a gazdája...

2015. aug. 13. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!