Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kértem a szüleimet, hogy had...

Kértem a szüleimet, hogy had legyen egy kutyám de nem engedik! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azt mondta a nya,hogy már van cicánk és ezért nem lehet kutyám....De én nagyon szeretnék(ráadásul angol cocker spánielt,ami imádja ha másik állat van a közelébe)És próbálkoztam már azzal,hogy akkor menhelyről fogadjunk örökbe de nem...még akkor sem!!!!Mit tegyek(U.I.:4.5-ös átlag évvégén sztem egész jó szóval nem tom erre fogni)

#kutya #muty2.0
2015. aug. 13. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
A nyelvtan ötös kizárt, így én sem engedném :-) A cicákkal törődsz? Ápolod, eteted, keféled őket, játszol velük?
2015. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Fogadd el a szüleid döntését. Mi mást tudsz tenni?

Az angol cocker spániel (és minden fajtatiszta kutya) vételára legalább 100 ezer Ft. Az, hogy "imádja", ha másik állat van a közelében, az nem igaz így. Neveléstől függ elsősorban, hogy a többi állathoz hogyan viszonyul.

A menhelyi kutyus jó ötlet lenne, de őt is el kell tartani, ami egy közepes kutya esetében is átlagosan kb. 15 ezer Ft havonta, és bármikor előfordulhat komolyabb állatorvosi kiadás.

Lehet, hogy a szüleid nem akarnak/nem tudnak erre ennyi pénzt szánni. Vagy úgy látják, nem biztos, hogy lenne időd a kutyára. Egy kutyát, ha lakásban él, mindennap minimum háromszor sétáltatni kell, ha kert is van, akkor napi egyszer legalább. Nevelni kell folyamatosan, foglalkozni vele. Mindezt míg él a kutya (akár 15 év), minden nap, ha esik, ha fúj, ha szünidő van, ha beteg vagy, akkor is.

Addig, míg nem lehet saját kutyád, menj ki egy menhelyre és vállalj önkéntes sétáltatást.

2015. aug. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A tanulmányi átlagodnak semmi köze a dologhoz. Ha valaki jól tud bánni az állatokkal, az nem függ össze a tanulmányaival. Legyél a menhelyen önkéntes, az is több a semminél, ne akarj egyből saját kutyát! A macskával mennyit törődsz?
2015. aug. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A bizonyítványod nem neveli, nem sétáltatja, nem vesz neki enni, nem viszi orvoshoz.
2015. aug. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A macskával éjjel-nappal foglalkozom,apunak a tanulmányomtól függ mit érdemlek meg,avagy mit nem,van egy termény/állateledeles boltunk(szóval kizárt,hogy a kutya éhezne....de a menhelyi önkénteskedést is figyelembe vettem és azt szerettem volna is megvalósítani.

De köszönöm mindenkine a segítséget!!!

2015. aug. 14. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!