Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a kutyát a...

Hogyan lehet a kutyát a legolcsóbban etetni?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nem akarok az ételen spórolni. Viszont jelenleg van 3 nagytestű ( 57.50.52 kg) és 2 közepes testű ( 25 és 38 kg) kutyám, örökbefogadhatók. Amolyan önkéntes kutyamentő-menhely a házam udvarán.


Havonta a Josera Festival-ból rengeteg kell nekik és nem tudom, hogy meddig engedhetem meg magamnak, hogy drága tápot vegyek nekik.


Hússal olcsóbban kijönnék? BARF módszerrel? Vagy maradjak a Joseránál. Nem akarom, hogy betegek legyenek addíg még nem találnak új gazdát.


2015. aug. 13. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én főzök a kutyámnak és korábban kiszámoltam,hogy így jövök ki a legjobban. Mindig valami hús, vagy többféle hús az alapja. Mivel az én kutyám nem tudja megemészteni a csontot, így eleve drágább neki az étel, de ha a te kutyáiddal nincs ilyen gond, az még jobb. Szóval veszek valamilyen nyesedéket, apróhúst, marhaszívet, ilyesmit, ahhoz keverek rizst vagy zabot, és olyan zöldséget, amit épp kéznél van és kutyák is ehetik, pl. répa, zeller, brokkoli, zöldborsó. Így megvan a rost, a hús és a szénhidrát is, több napra főzök és fagyasztok belőle.
2015. aug. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha a környékeden van megfelelő hús lelőhely, akkor a BARF olcsóbb. Én amikor táppal etettem havonta 15.000 Ft volt a kaja, amióta BARFozunk azóta ez havi 6.000 Ft-re csökkent.
2015. aug. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Én Darling, Friskise, chepi táppal és házi koszttal etetem. Köszöni jól van... Úgy ugrál mintha kenguru hússal etetném.


Szoktam venni tonhalpasztát, pisztrángot, lazac steaket is, csak valahogy mindig megeszem mielőtt a kutya elé kerülne...

2015. aug. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
A darling és társai húst még sose láttak, ellenben rengeteg szemetet igen. Ezeket próbáld mellózni. Ezért az árért csomó jobb minőségű kaját vehetsz.
2015. aug. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Például? ÉS hol lehet beszerezni?

Vettem a tescoban Vahur tápot, de az pl meg se ette a kutya...


Ja és nem fogok BARFot főzni a kutyának. Nálam a kutya az kutya...

2015. aug. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Barfot főzni? Ezt lefordítanád?
2015. aug. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

56%-os


Látszik mennyire értesz a kutyákhoz.


1. A Friskies, Darling, Chappi táp az alja kategória, a Vahúr talán még rosszabb. Normális kutyatartó egyiket sem adja a kutyájának.

2. A "BARF-ot nem főzni kell". Ez a nyers koszton való tartást takarja.


Válaszolva a kérdésre:


Én ezt ajánlom:


[link]


Nagyon jó az összetétele, megkockáztatom, hogy még a Joseránán is jobb és feleannyiba kerül.

2015. aug. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kissé ellentmondásos a dolog. Nálad a kutya az kutya. A kutya húsevő állat, nem tudtad? :)
2015. aug. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kutya csak ha húst kapna megdöglene. A bélflóra fenntartásához az is kell, hogy a zsákmányállat belének tartalmát is megegye.

Ebből hány kg 5000 ft?

2015. aug. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

56%-os


A BARF etetés NYERS etetést jelent, nem csak húst, hanem zöldségeket és gyümölcsöket is. Miért kritizálsz valamit, amikor arra sem veszed a fáradtságot, hogy utánaolvass?

[link]


"Ebből hány kg 5000 ft?"


Ezt is csak el kellett volna olvasni:

": A TASAK TARTALMA 12 kg."

2015. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!