Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg anyámat?

Hogyan győzzem meg anyámat?

Figyelt kérdés
15/F vagyok és azt szeretném kérdezni, hogy hogyan próbáljam meggyőzni anyám, hogy lehessen egy kutyám?Az a helyzet, hogy még egy kis ideig kertes házban élünk, de el fogunk költözni lakásba.Arra gondoltam, hogy egy olyan kutyát szeretnék venni, ami kisméretű és lakásban jól érzi magát.Már nem tudok mit mondani anyámnak amivel meggyőzhetném.Anyám nem igán szereti az állatokat, de megvan velük, mert már eddig is volt 2 kutyánk, meg most is a tesóm elhozza a kutyáit pár napra, mert ő máshol lakik.Azt sem lehetne kifogásolni, hogy nem értek a kutyákhoz, vagy valami, mert akár a tesóm díjnyertes kutyáit is gondoztam pár napon át, vagy míg meg volt a 2 kutyánk,nekik is adtam enni-inni, játszottam velük, gondoztam őket stb.A kutyust saját pénzből meg tudnám venni, plusz felszereléseket és egyéb dolgokat, pl. kaja.Azért is szeretnék már egy kutyát, mert már pár éve elpusztult az a 2 kutya és a tesóm is csak ritkán jön és már annyira vágyom rá, hogy simogathassak, játszhassak egy kutyával ami a sajátom.A rendes válaszokat előre is köszi! :)

2015. aug. 14. 02:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem még, mikor gyerekkoromban, a testvéremmel, átmásztunk a szomszéd kerítésén, mikor a bácsi nem volt otthon, és a kutyájával szórakoztunk. :)Igazi élmény volt!

De ezt félretéve, anyukád biztos nem véletlenül nem engedi a kutyust, és a kutya nem csak annyival jár, hogy simi, adjunk neki enni, játszunk vele, stb...


Minden reggel, max. 6-kor, föl kell, kelni, meg kell etetni, és le kell vinni. Hazajössz a suliból, az az első dolgod, hogy kaját adsz neki, utána leviszed. Este is le kell, minimum 6 órakor, akkor is kell előtte adni neki. Naponta 3-szor cseréld a vizét. Hasonló dolgok, ezeket, mind neked kell csinálnod, anyukád nem fogja helyetted. Még akkor se, ha szakad az eső. Gondolom, amíg kertes házban laktatok, nem vittétek nagyon sétálni, jól gondolom? Ezekre készülj, fel. De gondold meg előtte, hogy biztos szeretnéd-e ezt a kutyát? Egy kutya, nagy döntés, sok törődéssel jár, és gonddal. Bár ezt gondolom tudod, hisz már volt. Ha ezekről beszámolsz anyukádnak, még lehetséges, hogy belemegy. Próbáld meg! :)

2015. aug. 14. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
győzködd sokat,érvelj,nekem bevált
2015. aug. 14. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kutyatartás tekintetében a kertes ház és a lakás nem egyenértékű. Kertes házban, még ha a kutya ideje egy részét töltheti is a házban, a lakásban egész idő alatt ott van. Sokkal többet kell utána takarítani, több a kártétel. Egy lakásba bezárt kutyát nem nagyon lehet, szabad, érdemes egyedül hagyni, mert neurózis alakulhat ki nála. A kevesebb mozgási lehetőség miatt többet kell vele együtt sétálni-futni. Egy kertes ház kutyája sokszor védelmi szempontokat is ellát. Városi lakás kutyája sokszor csak a szomszédokat idegesíti az ugatásával. Neked és anyádnak más szempontjaitok vannak egy kutyához aló viszonyulást tekintve, mindkettőnek megvannak a maga teljesen érthető indokai. Anyád a racionalitás szempontjából áll hozzá, te meg az érzelmeid szempontjából. E kettőt nem mindig lehet egyeztetni.
2015. aug. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan fel vagy készülve rá, hogy 10-15 éven keresztül minden nap felkelj legalább fél órával korábban, mint egyébként? Mindennap, kivétel nélkül, az év 365 napján meg tudod oldani, hogy legalább naponta háromszor sétálni vidd a kutyádat, amiből legalább az egyik hosszabb (másfél, két órás) legyen?

15 évesen ennyi pénzed van, hiszen nem dolgozol még? Ha fajtatiszta kutyát veszel, annak ára 100+ ezer Ft. Oltások, féregtelenítés, normális etetés havi átlag 10-15 ezer, kezdetben több, míg a kiskora oltásait kapja.

Ha beteg vagy baleset éri, akkor akár több százezerbe is kerülhet a kezelése.

Szükség lehet kutyasulira, ha problémák adódnak a nevelésében, ez sem kevés pénz és idő.


Mivel érvel anyukád, miért nem engedi?


Tippem: kezdj el menhelyre járni önkénteskedni, sétáltatni hétvégéken. Ha tudod, vedd rá anyukádat is, hogy kísérjen el. Egyrészt, látja, hogy mennyire nagyon szeretnél kutyázni, hátha könnyebben megenyhül. Másrészt addig is kutyázhatsz, amiért az ottani kutyák nagyon hálásak lesznek.

2015. aug. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,mindenkinek ment a zöld pacsi.Tudom mivel jár egy kutya, tudom hogy sétáltatni kell,oltásokra vinni,ápolni stb.Nagyon sokat olvastam erről a fajtáról,jelleméről.Most igazából mindig kb. 1 órával hamarabb kelek,hogy megmutassam,hogy fel tudok kelni stb.Azt is tudom,hogy pénzekkel jár egy kutya,de ki tudok menni külföldre dolgozni 1-2 hónapra,ahol már lehet jól keresni.Mindegy,megpróbálom valahogy meggyőzni.
2015. aug. 14. 12:35
 6/6 Manka68 ***** válasza:
Szerintem várj még egy kicsit. Tudom, nem könnyű. 15 éves vagy, a következő pár évben esélyes, hogy sok mindenben meg fog változni az életed. Suli, munkahely, akármi miatt. És akkor jó eséllyel ottmarad a kutya az édesanyád nyakán. Ez egyikőtöknek sem lenne jó. Várd meg, míg legalább nagy vonalakban kialakul az életed, akkor tudsz majd hosszú távra tervezni. Addig pedig besegíthetnél menhelyeken, mindenki örülni fog neki, és te is sokat megtanulhatsz közben a kutyákról.
2015. aug. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!