Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám sokat ugat és az...

A kiskutyám sokat ugat és az egyik szomszédot zavarja. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Tömb lakásban lakunk a földszinten. Előttünk egy játszótér van. Nincs erkély csak kilépő ott szokott nézelődni, és ha kutyákat lát vagy embereket mindig ugat. De lakáson belül. Van joga ezért szólni a szomszédnak? Fölöttem lakik, és föntről állandóan ledobál valamit. (rohadt almát,dinnyehéjat, köveket.) Más szomszéddal beszéltem senkit nem zavart a kutya ugatás, csak ezt a fölöttem levő rosszindulatú öreg bácsit. Milyen hivatalos szervhez fordulhatnék? Vagy gyűjtsek aláírást a többi lakótól? Ez a vén ember már teljesen kikészít! Anyukámnak is be szólogat, meg a páromnak, hogy csináljak már valamit a kutyával mert ugat. Ha sétálni viszem, akkor az utcán soha nem ugat, még más kutyákra sem. Csak az ablakból. Mit tehetnék?

2015. aug. 14. 10:15
1 2
 1/13 bollocks ***** válasza:
86%
Megneveled a kutyád, a szomszédodnak nem kötelessége eltűrni, hogy állandóan ugat, elvileg neki lenne joga hivatalos szervhez fordulnia.
2015. aug. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egy kis yorkiról van szó nem egy pittbul!!!!!!!!!
2015. aug. 14. 10:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy,hogy milyen fajta kutyád van, ha rászólsz, akkor nem ugat föntről, aminek amúgy sincs sok értelme. Az enyém is ezt csinálta, megneveltem.
2015. aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy yorkit is ugyanúgy meg kell nevelni, mint egy nagyobb kutyát. Nem értem titeket nem idegesít, hogy állandóan ugat a semmiért?

Nekünk is míg volt kutyánk az is ugatott, aztán le lett róla nevelve.

2015. aug. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kettő közül választhatsz:

- megtanítod kutyádat (fajtától függetlenül), hogy ne ugasson állandóan;

- vagy pedig megtanítod beszélni, azt is halkan.

2015. aug. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá tenném hogy a játszótérről hatalmas kiabálás hallatszik, és a közelben lévő óvodából is. Nekem eszembe se jutna szólni ezért. Este 22 óráig mindenki azt csinál amit akar, ez még nem csendháborítás.
2015. aug. 14. 10:54
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem is zavarna, megmondom őszintén. Neveld meg a kutyát, hogy ne ugasson feleslegesen.

Elég akkor vakkantania egyet-kettőt, ha hozzátok kopog/csenget be valaki. Egyébként a kutya a lakásban legyen csendben. (Nekem is volt lakásban kutyám, tőle is ez volt elvárva, és nem is ugatott bent).

2015. aug. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy tisztában a csendháborítás fogalmával. Már régen nincs az,hogy este tízig üvöltözhet bárki. Most már az a csendháborítás, amikor a zajos tevékenységed zavarja a másik embert és ez nincs időhöz kötve.

Nem értem, miért hadakozol ennyire a kutyanevelés ellen? Nyilván ő otthon a kis szememfénye és nem lehet rászólni sem. Pedig attól,hogy kisfajta még ugyanúgy kutya és ugyanúgy meg kellene nevelned.

2015. aug. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1. Tanítsd meg a kutyádat, hogy ne ugasson mindenkire.


2 . Mond meg neki, hogy tudna beszélni akkor nem ugatna.


3. Azt is mondhatod neki, hogy tegyen magára szájkosarat.

2015. aug. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Ez jó, yorki, nem pit. Csak hogy mind a kettő terrier. Tessék végre nevelni is azt a kutyát, szabadon is vinni sétálni, más kutyákkal hagyni játszani, mert ezt igényli! Kutya, nem gyerekpótlék és kiegészítő!
2015. aug. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!