Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám morog, harap. Mit...

A kutyám morog, harap. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 éves pincser-csivava keverék, kutya, aki folyamatosan morog, sőt már oda is kapott. Már körülbelül 2,5 éves kora óta morog, de nem lehet erről leszoktatni. Idehívom: morog. Megsimogatom: morog. Mit lehetne tenni?

2015. aug. 14. 17:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
44%
Szépen pofáncsapod. Noha elég rémisztőnek hallatszik a dolog, nyugi: rengeteg kutyasulis ismerősöm, köztük én is, néha jól pofáncsapom, ha valamelyik ismerősömre ok nélkül ugat. Ezzel a dologgal már elkéstél: 2,5 éves korában le kellett volna erről szoktatni. Sőt, kölyökként megfelelően szocializálni, hogy a későbbiekben ne legyen ilyen.
2015. aug. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%
Adj neki enni
2015. aug. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Iszonyúan félre lehet nevelve az a kutya.

Először is szánj időt arra,hogy alaposan utánaolvasok a kutyanevelési alapelveknek. Ha a kutyád meg mer morogni téged, sőt, teszi ezt minden indíték nélkül, akor ott a nevelésben valami nagyon el lett szúrva.


2,5 éves kora óta ezt csinálja és nem volt következménye. Azt írod,hogy nem lehet róla leszoktatni. Hogyan próbáltad eddig?

2015. aug. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
8%

Négyéves korában fogadtam be egy koszos, éhező, szomjazó, verésnyomokkal tarkított kutyát... volt nálam egy kiló lecsókolbász, azt azonnal befalta.. adtam vizet, úgy ivott, hogy na...közben morgott..


de ottmaradta kertben..rájött idővel, hogy itt senki nem bántja, renszeresen kap enni-inni, és van jó kis búvóhelye...sőt játéka is...nos a játék az csodát tett...ez lehet, hogy sosem látott ilyent..kis sípolós valamit...egészen megváltozott..


fél év után már nem morgott, nem volt ellenséges, csak az idegeneket ugatta meg..kutyát soha nem szabad pofán vágni..

..sem seprűvel, sem semmi mással..annak valami oka van, ha morog, harap..lehet, hogy nem is tudsz róla, de valaki szadizza a kutyát..


szerintem.

2015. aug. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Hú, mekkora baromságot írt az előző!

Lehet,hogy egy kutya bizalmatlan és a bizonytalan, esetleg menhely előtti időkből visszamaradt szorongása miatt morog, de az esetek döntő többségében szimpla falkavezérségről van szó és félrenevelésről.

2015. aug. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
4.: Miért ne? Valahogy el kell kezdeni. Jah, és a pofáncsapást nem seprűvel, hanem tenyérrel kell csinálni. A játék nem oldja meg a helyzetet.
2015. aug. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Bánj vele kutyaként! Ne emberként! Tessék szépen nevelni. Nekem is volt harapós kutyám, soha sem ütöttem meg! És szelíd,jámbor, barátságos kutya vákt belőle, igazi társ. Sok idő, türelem, kitartás, engem meg is harapott és esetemben egy 50kilós kutxusról beszélünk. Sok séta, sok játék, tanulás..
2015. aug. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ha szerinted csak annyit mondasz neki, hogy "Nem", attól még megtanulja a rendet??? Lehet, hogy jó kutyát választottál és nem kellett neki adni egy kis pofont, de kutyák 60-70%-a önmagában rendet megkívánó, tiltós szocializálást igényel. Rengetegen így képzik a neveletlen kutyákat is.
2015. aug. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Keress fel egy kutyakiképzőt, mert ez nem lesz egyszerű dolog, mi hiába írunk ezerféle ötletet, lehet, hogy a te kutyádnál pont nem fog működni.

Sok sikert!

2015. aug. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Tényleg elég makacs félrenevelésnek tűnik a dolog, ha egyedül nem megy, akkor valóban szakember segítsége lehet a jó megoldás.
2015. aug. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!