Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó lesz ez így a kutyának?...

Jó lesz ez így a kutyának? (futólánc)

Figyelt kérdés

Nincs kerítés a telkünkön, a kennelben pedig folyton sírt a kutya, szökni próbált.

A láncra kötés jó volt, de bánatos volt a kutya, ezért a következő megoldással egészítettem ki.


Kifeszítettem 20 méternyi acélsodronyt a kertben, két végére két rugó, és egy karabínerrel erre akasztottam a láncot. A kutya akadálytalanul tud így közlekedni kb 200 négyzetméteren.


Képek:

[link]


2015. aug. 14. 20:05
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A mai első próbálkozások jól sikerültek, bár egy gyengébb minőségű (decathlonos!) nyakörv csatja eltört. Ezen kívül jól szerepelt a rendszer.
2015. aug. 14. 20:06
 2/13 A kérdező kommentje:
A kutya szemmel láthatóan boldogabb, és egyáltalán nem sír.
2015. aug. 14. 20:07
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Istenem... Mi a facnak ilyen körülmények közé kutya??? De most komolyan. Csóri most így fogja leélni a hátralévő 10-15 évét? Arra nem gondolsz, hogy hóban, esőben, viharban az acél tönkre fog menni? Ráadásul az a rugós "kampó" sem tűnik épp bombabiztosnak... Miért nem lehet egy kerítést felhúzni, ha már annyira nagyon kell a kutya? (amúgy nem kötelező kutyát tartani, főleg ha nem megfelelők rá a körülmények, csak mondom)
2015. aug. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Rozsdamentes acél.....

A kutyát gyakran sétáltatjuk.

Vagy szerinted az jobb, ha bezárjuk a kenelbe?

2015. aug. 14. 20:30
 5/13 A kérdező kommentje:
A kutyaházba is be tud menni, nem tudom, aki ilyeneket ír, az panelban tartja a kutyáját vagy mi?
2015. aug. 14. 20:30
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

Jobb lenne kerítés a telek köré.

De persze a futólánc is jobb egy fokkal, mint a kennel vagy egy rövid lánc, de végső soron ez sem egy jó megoldás hosszú távon.

2015. aug. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Milyen hosszú a lánc? Írtam, kell rá egy erős rugó. Lehet kapni, amit úgy teszel fel, hogy beakasztod az egyik végét a láncszembe. Aztán a másik végét úgy akasztod be, hogy közte lógjon a lánc kissé. Így rántáskor a laza láncdarab engedi nyúlni a rugót. Kevésbé fog a kutya nyaka, nyakörve durva rántást kapni.
2015. aug. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs ilyen rugóm ami jó lenne hozzá, csak azok a nagyok amiket a képeken látsz, de az túl erős rugó.
2015. aug. 14. 22:25
 9/13 anonim ***** válasza:
Rövid távon talán, de oldjátok meg a kerítést.
2015. aug. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

"A kutyát gyakran sétáltatjuk. "


EZ mit jelent? Annyira így nem fog szenvedni, de nem is ideális a helyzet. Miért nincs veletek bent? A kutya a falka mellett szeret lenni.

2015. aug. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!