Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya ivartalanítás?

Szuka kutya ivartalanítás?

Figyelt kérdés
Az utcáról befogadtuk egy kóbor kutyát. Kiderult h szuka, van egy kan kutyánk és nem értettem h miért vannak olyann jóban.. Már tudom.. A kan kutya nincs ivartalanítva de akartuk csak már 12 éves úgyhogy sztem igy kockázatos lenne vagy valahol ezt olvastam. Az a helyzet h én szeretném ivartalanítattni de azt nemtom h anyuék mit szólnának ehhez, a kutyának még chip is kéne mrg még nyakörve sincs de fizrtéskor veszünk neki most tüzel először sztem de a kant nem engedi közel.. Tudjátok úgy h izé na értitek. A szüleimnek holnap megmondom a nagy tervem.Veszprém megyében lakunk egy kis falucdkában na de az orvos is kitudna jönni vsgy nekünk kéne odamenni? A rendelőbe. Nem engedhetem be a házba de kitudja a szükség törvényt bont. A két kutya egymás nélkül nem vannak nyugton. És az igaz h akkor a kiskutya vagyis a szuka nem szokne el? Mrrt valamikor krtten elszoknek egy tíz percre. És ez kb. Mennyibe kerülne?

2015. aug. 14. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
A rendelőbe mindenképp el kell mennetek,mivel az egész hacukát az orvos nem tudja kihozni.A szökés nem feltétlenül ettől függ, hanem a fajtától és/vagy a kutya személyiségétől(az én kutyámat már rég ivartalanítottuk,mégis napi szinten szökik).az ára pdig változó,nekünk azt hiszem 25 000 ft körül volt.
2015. aug. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ám én mindig mdgcsinalom a kerítets de mindig találnak lukat, anyut sikeresn meggyoztem már csak aput kell :)
2015. aug. 14. 23:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás nagyon jó ötlet! Sok sikert kívánok nektek!


Egy ivartalan szuka kutyus gazdija. :)

2015. aug. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp be kell vinnetek, az orvos nem tudja elvégezni a műtétet nálatok. Az ár a kutya méretétől függ. Nem tudom, hol olvastad, h az ivartalanítás kockázatos 12 évesen. Nem egy ilyen idős kutya ivartalanításáról hallottam már...
2015. aug. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amíg tüzel a szuka NE engedd a közelébe a kant, valahogy oldd meg amíg nem lesz ivartalanítás, mert lehet ma nem engedi közel magához, de holnap - hidd el - igen. S akkor jönnek a nem várt, menhelyre kerülő kiskutyák. Egyébként valamelyiket mindenképpen ivartalanítani kellene, anyagilag a kan műtétje kerülne kevesebbe - ebben a korban sem veszélyes -, viszont a szukáé sokkal előnyösebb lenne daganatos megbetegedések megelőzése végett is.
2015. aug. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#2 köszönöm

#3 megbeszélem majd ezt is csak tudod nem vagyunk valami gazdagok régen volt

2015. aug. 14. 23:49
 7/9 A kérdező kommentje:

#2 köszönöm

#3 megbeszélem majd ezt is csak tudod nem vagyzunk valami gazdagok régen volt labradorom nagyon kötöttem hozzá csak más gazdit kellett keresni neki mert egyszerűen nem tudtuk eltartani nagyon hiányzik most is de a szuka vagyis Luna elég kis termetű. Szerintem csivava-tacsi keverék de ez csak egy tipp :)

2015. aug. 14. 23:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy kistermetű a szuka. Akkor nem lenne a műtétje horribilis összeg. Kérdezd meg az állatorvost akár telefonon, de szerintem 15 ezer körül reális az ár...
2015. aug. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen célszerű lesz ivartalanítani, mert az csak a tüzelés elejére jellemző, hogy nem engedi magához a kant, később már fogja :) Plusz félévente tüzelni fog, illetve az ivaros szukáknál gyakran fordul elő gennyes méhgyulladás (halálos lehet), daganatok, álvemhesség és minden nyavalya.

Az ivartalanítás, chip egyszeri nagyobb költség, de megéri kifizetni, illetve a chip és veszettségi oltás kötelező is. Ha kis testű, akkor kevesebb altatószer kell (súlyra adják), így olcsóbb a műtét.

A műtétre előre időpontot adnak, amit meg kell beszélni a dokival. Műtét előtt 1 napig nem ehet, fél napig nem ihat. Természetesen, mivel altatják, ezt otthon nem lehet megcsinálni, csak rendelőben.

Műtét után, varratszedésig (kb. 10 nap), jó lenne, ha bent lenne, vagy legalább nem a kannal együtt, hanem elzárva egy tiszta helyen. (Kennel? Melléképület? Ami van).

Most tüzelés alatt pedig mindenképpen zárjátok külön őket! Az egész folyamat kb. 21 nap, addig kell vigyázni. Utána pedig mehet a műtétre. Szükség esetén tüzelés alatt, illetve vemhesen is megcsinálják, de az veszélyesebb a kutyára nézve, tehát jobb lenne tüzelés után, addig viszont elzárni.

2015. aug. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!