Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyás tapasztalattal nem...

Kutyás tapasztalattal nem rendelkező ember vállalhat első kutyaként karakánabb fajtákból származó állatot?

Figyelt kérdés
Gondolok ez alatt például KÁJ-ra, kau-ra illetve kuvaszra.
2015. aug. 15. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez függ az illető személyiségétől is. Ha visszahúzódóbb, nem tud domináns lenni nem ajánlanám.
2015. aug. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Kutyaovi, kutyasuli mellett siman.

Termeszetesen megbizhato tenyesztotol kell vasarolni.

2015. aug. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket! Azt olvastam, illetve hallottam, hogy a szukák jellemzően könnyebben kezelhetőek. Érdemesebb egy szukát választanom?
2015. aug. 15. 08:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szukák alázatosabbak, könnyebben beadják a "derekukat", és simulékonyabb természetűek (gyengédebbek). Ugyanakkor veszély esetén vehemensebben lépnek fel.
2015. aug. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha kellőképp határozott vagyok, jó helyről jön a kutyus, illetve eljársz vele suliba akkor nem lehet gond.


Nekem amstaffom van, Ő az első kutyusom.

2015. aug. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Inkább óvatos maradok. Találkoztam már kezdő gazdi "ázsiással", köze nem volt a kutyához. Na, én ezt szeretném elkerülni. :D
2015. aug. 15. 10:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Vállalhat, de:

- legyen nagyon határozott személyiség

- ismerje meg jól elméletben a fajtát, annak igényeit, jellemét

- jó tenyésztőtől vegyél kutyát, ahol a megfelelően kiegyensúlyozott idegrendszer is fontos szempont a tenyésztés során

- szükség esetén vállaljon vele kutyaiskolát

2015. aug. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Arról tud esetleg felvilágosítást adni valaki, hogy a fenti fajtákból kiknek vannak jó kutyáik?
2015. aug. 15. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!