Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan védekezzek kutyatámadás...

Hogyan védekezzek kutyatámadás ellen?

Figyelt kérdés
Hosszabb időtartamon keresztül éjjel kint kell lennem a szabadban egyedül és rendszeresen találkozok kutyákkal a környéken, múltkor az utcán két nagy növésű kutya vissza is fordított, ugattak, vicsorogtak és az egyik még kísért is egy darabon. Egyik éjjel is találkoztam velük vagy más kutyákkal, ezt nem tudom megállapítani, de nem érzem magam biztonságban. Mit tehetnék ez ügyben?
2015. aug. 15. 10:14
 1/10 Horváth Zsombor 2 válasza:
Ha megtámadnak és nem tudsz elfutni ( ami elég valószínű mert a kutyák gyorsabbak mint az ember ( hosszútávon)) akkor mássz fel valamire, akár egy villanyoszlopra, azt nem tudom hogy kerüld el őket, bár megpróbálhatnál más úton menni, ha lehet.
2015. aug. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ahova megyek két út vezet, miután először "visszatoloncoltak" a másik, hosszabb úton mentem, de ott is találkoztam kutyákkal. Kétszer is. Egyszer épp a kerítés mögé értem amikor megjelentek, egyszer meg csak egy kutya volt és ő elfutott előlem. A terep elég nehéz, nincs hova felmászni, illetve egy úgy 20 kg-os menetfelszereléssel megyek, szóval menekülni elég esélytelen. Világítás sincs ott ahova megyek, ez is nehezítő körülmény. Én valami ellentámadásában látom az egyetlen esélyt, de ahogy utánanéztem a dolgoknak, legálisan aligha tudok olyan dolgot magamhoz venni, amivel hatásosan tudok több, nagyméretű kutya ellen védekezni egy időben. Ezért érdeklődök itt, hátha lesz valakinek valami megváltó ötlete. Egyébként köszönöm a választ!
2015. aug. 15. 10:35
 3/10 anonim ***** válasza:
2015. aug. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bors vagy paprikaspray esetleg? Medve ellen is ezt ajánlják az okosok.
2015. aug. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igazából a töltősúlya miatt nem hordhatod magadnál elvben az utcán legálisan, de sokkal jobb, ha egyszer véletlenül azt mondja egy rendőr, mondjuk ha 20 éven belül igazoltatásba futsz hyalogosként, hogy ejnyebejnye, mint hogy ha körberajzolna, mert a kutyák voltak az erősebbek...
2015. aug. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha szerencsétlen olyan közel kerül egy medvéhez, hogy használhassa a spray-t, akkor az már régen rossz :D

Kutyákkal szemben beválhat.

Kutyasíp? Van olyan fajta amit csak a kutyák hallanak, és zavarja őket

2015. aug. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A gézsprayre gondoltam már én is, de azt olvastam tegnap több helyen is, hogy ezekkel csak még jobban feldühítjük a kutyákat. Nem tudom mennyi a valóságalapja a dolognak. Köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 15. 11:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson elfutni. A legrosszabb lenne, amit tehetsz.

A paprikaspray jó ötlet, én is mindig hordok magamnál, bár hál'isten eddig nem volt rá szükség, de biztonságérzetet ad (nem csak kutyák ellen....)

Ha rád támadnak, szívd fel magad, fejet fel, mellet ki, és minden dühödet összeszedve fordulj velük szembe, ha kell, üvölts rájuk, ha kell, toppants, rohanj feléjük. A lényeg, hogy minél nagyobbnak (széttárt kar) és minél félelmetesebbnek, támadóbbnak tűnj. A meglepetés erejével tudod őket meghátrálásra bírni.

A legtöbb kutya nem gondolja komolyan a támadást, csak sportból riogatja a járókelőket, maximum hátulról mer harapni, hacsak nem kezd el hátrálni vagy futni a delikvens, mert az a legjámborabb kutya számára is vörös posztó. Amikor rád támadnak, rémült toporgásra és óvatos elsunnyogásra számítanak, nem határozott ellentámadásra.

Akkor van gebasz, ha többen támadnak rád egyszerre. Sajnos, mint az emberek, ezek is egymást hergelik bele a balhéba. Próbálj védhető helyre helyezkedni, pl. egy fal tövébe, hogy ne tudjanak mögéd osonni, és ha a határozott fellépés nem elég, akkor kezdj el üvölteni, mint a fába szorult féreg. Remélhetőleg meghallja a kutyák gazdája, vagy bárki, és a segítségedre siet.

2015. aug. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. A probléma az, hogy a közelben nem lakik senki és ezek kóbor kutyák lehetnek. Ha nekem jönnek nem lesz segítség, amíg nem tudok telefonálni valakinek.. No mindegy, majd lesz valami. Köszönöm még egyszer mindenkinek, aki írt!
2015. aug. 18. 13:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs a közelben senki, akkor használhatsz olyan dolgokat, amik hangos, éles hangot adnak ki, az általában hatásos a kutyák ellen.
2015. aug. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!