Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler kannal megéri...

Roti84 kérdése:

Rottweiler kannal megéri magyar országon fedeztetni?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy törzskönyves roti kan és ha felnő akkor szeretnék vele fedeztetni.

Milyen papírok kellenek a fedeztetéshez?

Magyarországon megéri ilyenbe gondolkozni,vagy csak a papír nélkülire van kereslet?

Nem szeretnék kennelt csak egy szép kant.



2015. aug. 15. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Ahhoz, hogy fedezzél kellenek a kötelező szűrések és a tenyésszemle. Ám ez magában édes kevés!!!!


SEnki nem fog egy ismeretlen kannal fedeztetni! Kellenek hozzá kiállítási eredmények. Mivel kanról van szó pedig nagyon sok eredmény. Így látni fogják a szuka tulajok a kutyád. Azonba minimum 60 kiállítás összejön olyan 3000 euróba ( jobbik esetbe) szűrések 150 euró + ha azt akarod hogy még keresetetteb legyen akkor nem kötelező szűrések is kellenek még 100 euro kb. Aztán sokan keresik az olyan gazdikat is akik munkára is haasználják a kutyát tehát lássák, hogy foglalkozol vele, nem csak úgy van. Így külföldről még többen fognak felkeresni.


Kiszámolva a kutya ára, kiállítások, szűrések, tenyésszemle, kiadások 2 éves korig összejön olyan 2/3000 euróra.


Még 1 fedezésből kapsz olyan 600-800 eurot.


Mindenképp mínuszba jössz ki!


Azonban ha szukát veszel és ugyanezt eljátszod vele akkor több pénzt kereshetsz mivel!


1: a szukának nem kell annyi kiállítás, egy champion cím elég.


2: Nem kell annyi szűrés sem.


+ még sok, sok apró titok amiből én meggazdagodtam! Ha érdekel privibe leírom.


A szuka kiadása 2 éves korig olyan 1000-1500 euro.

Jobb esetben is csak 2000.


Még egy kölyköt eladhatsz ( fajtától függően) olyan 800-1200 sőt külföldre én már adtam el 2200 euro-ért is.


Számolva ez közepes-nagy testű kutyával átlag kölyök 8-10. 10 000 euro ha mindegyiket 1000-ért elviszik. Azonban nem mindegyik kerül annyiba ( színhiba, testhiba...) 3-4 szukával pedig, egy évben 3-4 alom az olyan 25-30 ezer euró ( 7 millió forint).


És még sok-sok apró titok amit kezdőként ha nem tudsz meg csak mínuszba leszel mindig és soha nem leszel gazdag.


Ismerősöm szegény volt, gyári munkás vett egy yorkshi szukát, 7 év alatt annyira megszedte magát, hogy beköltözett Pestre vidékről, van 15 szukája és 3 kanja. Saját bébiszittere van a kutyáknak, ő nem foglalkozik velük. Évente van vagy 7 alma és egy yorkshi szukát 3000 euro-ért ad tenyésztésre ( nem ez nem vicc! az én állam is leesett) Simán kiugrok hónapokra nyaralni Canadába....


Üdvözlettel egy tenyésztő! Igen rendesen TK-val, nem szaporító!

2015. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hol élsz te, hogy EU-ban számolsz? Szépen levezetted, csak éppen nem magyar viszonylatban.
2015. aug. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szlovákiában lakom.
2015. aug. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha később tenyészkannak szeretnéd, akkor már a vásárlásnál fontos, hogy olyan kölyköt vegyél (tenyésztésre, kiállításra szántat, tenyésztési garanciával).

Vidd kiskorától minél több kiállításra, minél több címet (és hírnevet) szerez meg, annál jobb.

Majd amikor kell, csináltasd meg az eü. szűréseit és a tenyészszemlét, ezután fedeztethetsz vele.

2015. aug. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, jah igen azt én kifelejtettem, hogy nagyon messszeről kell behozatnod a kant és ritka de kíváló vérvonalból. Máskülönben senki sem fog fedeztetni egy olyannal aki rossz kennelből van és minden sarkon találsz olyan felmenőkkel rendelkező kutyát ami neki van.
2015. aug. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!