Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti szoktatok koplalónapot...

Ti szoktatok koplalónapot tartani a kutyánál?

Figyelt kérdés
Szakértő oldal azt írja, hogy növendék kutyánál is kell, de nem lesz baja tényleg tőle?

2015. aug. 16. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Koplalónap...minek????
2015. aug. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, de figyelek arra, hogy ne hízzon el.
2015. aug. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Felesleges.Sokadik kutyánk van,egyiknél sem tartottunk ilyet.Már rég nem odakinn élünk a vadonban,ahol nincs minden nap kaja.Nem látom értelmét a dolognak.
2015. aug. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem.Egyszer próbáltam, aztán mikor éjjel 1 órakor ott ült az ágyam mellett és korgott a gyomra, akkor úgy döntöttem, hogy koplaljon aki kitalálta.
2015. aug. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ha jól értettem, akkor ez szükséges a kutyáknak, mert ragadozógyomruk van, és elméletileg így védjük az egészségét. Ha belegondolok embernél is jól jönne heti egy nap gyengébb kaja.
2015. aug. 16. 09:52
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Jó, ha tartasz koplalónapot, bár amíg naponta többször eszik a kutya, addig ez nem egy egész nap koplalást jelent, csak egy kimaradó étkezést.

Egyrészt azért is érdemes tartani, hogy tudjon kicsit pihenni a kutya szervezete (főleg ha tápot eszik a kutya, az egész napra leterheli az emésztőrendszert, ezért kakálnak napi 3-4-et is a tápos kutyák), másrészt meg ha akarsz vele bármit kezdeni (tanítás, sport, vagy csak egy sima normális labdázás vagy aktívabb séta), akkor motiválhatóbbá teszi a kutyát, mert feléled benne az a természetes ösztön, hogy na, éhes vagyok, csináljunk valamit, dolgozzunk meg a kajáért, mozogjunk, pörögjünk - és ez nem csak a következő napra vonatkozik, mert az életérzés jobban számít, mint a konkrét éhség.

2015. aug. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
25%
A tápok úgy vannak adagra beállítva, hogy simán megemésztődik a következő etetésre. Ha motivációként nem működik a jutalomfalat, akkor a kutya túl van etetve.Jó ösztönű kutya a napi normál adagja mellett is éhes mindig, mert nincs tele a gyomra, aminél úgy érezné, jóllakott.
2015. aug. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!