Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A napokban gazdája lettem egy...

Zsoltee25 kérdése:

A napokban gazdája lettem egy 6 hetes németjuhász kiskutyusnak! Segítséget kérnék tapasztalt gazdáktól, hogy mikor és miként kezdhetem el nevelni? Szabad-e büntetni a kutyust, illetve hogy tudom neki megtanítani hogy bizonyos dolgokat ne csináljon?

Figyelt kérdés
2015. aug. 16. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%

a 6 hetes még nagyon pici, ne legyél vele szigorú, ilyenkor még ne büntesd túlzottan, de ha nagyobb lesz, akkor se verd meg hasonlók!

ha rosszat csinál, rögtön!!! pöcköld meg az orrát egy kicsit, ebből tudni fogja. de nagyon fontos, hogy később már ne, mert nem fogja tudni, miért kapta.


de ismétlem, 6 hetesen még nagyon baba, ne várj csodát tőle

2015. aug. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Persze, verni semmiképp nem akartam/fogom. Azzal is tisztában vagyok hogy még nagyon pici, de azért majd szeretnék mihamarabb elkezdeni vele foglalkozni hogy szófogadó legyen.
2015. aug. 16. 15:25
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hat hetesen még az anyja mellett a helye, ugyanis a törvény kimondja, hogy 8 hetes kor előtt nem lehet elhozni!

Először várd meg, míg megszokja az új helyét, később jutalomfalalttal motiváld, veréssel ne, vagy székletbe/vizeletbe ne nyomd bele az orrát! Konkrétan mikre vagy kíváncsi? Szobatisztaság, trükkök tanulása, vagy alap viselkedés?

2015. aug. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Alap viselkedés, illetve tiltott dolgok megértetése... ezek volnának a célok... később szeretném ha jó házőrző válna belőle bár ez még távoli terv.
2015. aug. 16. 15:41
 5/13 A kérdező kommentje:
Pl. autókkal foglalkozunk aztán mindig áll az udvarban pár darab.. majd meg szeretném tanítani neki hogy a kocsi az tabu, nem szabad felugrani rá meg harapdálni. Ehhez esetleg ötlet?
2015. aug. 16. 15:43
 6/13 bollocks ***** válasza:
90%
Vidd vissza a kis keveréket az anyjához, még két hétig mellette lenne a helye, hogy az alapvető viselkedési formákat megtanulhassa.
2015. aug. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6 hetes, akkor nem tenyésztőtől van, tehát nem német juhász. Kár, mert így nem lehet tudni, milyen lesz, amikor felnő. Amúgy nagyon korai volt elhozni.

Nevelni az első naptól kell, természetesen korának megfelelően. Először tanulja a nevét, hogy hívásra odajöjjön, hol a helye, pórázhoz szoktatás stb. Később jöhetnek majd az alapparancsok, ül, fekszik, marad, lábhoz stb. Egy jó kutyasuli sokat segít abban, hogy megtanuld, hogy tanítsd.

Amit nem szabad neki, az kezdettől tiltani kell. Eleinte fizikailag meg kell akadályozni, hogy a tiltott dolgot tegye, és mindig ugyanazzal a tiltó szóval társítani (pl. nem). Ha hívod, tanítod, akkor kedves, magasabb hangon tedd, ha tiltasz, akkor mély, mérgesebb hangon. A hangsúlyból is sokat megért a kutya.

2015. aug. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Júli 1.én született, tenyésztőtől való fajtiszta. Már az egész alom külön volt választva a szülőktől ahogy elnéztem. Teljes egészséges vidám kiskutya, eléggé hozzáértőnek tűnt a hölgy akitől vettem, nagyon sok kutyájuk volt ő mondta hogy már el lehet hozni, ezért hoztam el.
2015. aug. 16. 16:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Melyik kennelből van?
2015. aug. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Jól át lettél verve! Egy szaporító áldozata lettél! Nem hozhattad volna el, mert törvényellenes! Nem akkor lehet elhozni a kiskutyákat, amikor már nem sxopnak! A szocializáció és a törvény miatt lehet legkorábban 8 hetesen elhozni.

és nem fajtatiszta. Fajtisztának fajtiszta, mivel nyilván nem macska az apja vagy az anyja, de fajtatiszta csak akkor lenne, ha valóban tenyésztőtől lenne, és rendelkezne az oltási könyv mellett törzskönyvvel. Ezenkívül a tenyésztők 8-10-12 hetes kortól adnak oda kutyát, előbb soha!Számtalan ember beleesett már ebbe, amibe Te.

2015. aug. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!