Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legmegfelelőbb kutya...

Melyik a legmegfelelőbb kutya lakásba? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Jövő hónapban költözök Budapestre egy 3. emeleti ~55 Négyzetméteres lakásba, és szeretnék egy kutyát vásárolni.

Méretben csak a közepes és nagy méretű kutyák jöhetnek számításba, eddig öt fajtát néztem ki amik tetszenek, mint jellemben, mint kinézetben.

A kutya munka miatt heti 4 nap napi 8 órát egyedül lenne, de ez úgy gondolom ha kiskorától kezdve így van nevelve, szoktatva, nem jelent neki gondot, több ismerősöm is így nevelte a kutyáját, máig nagyon szépen megvannak. Munka után 1-1,5 órát tudnák vele sétálni, foglalkozni, ha nem dolgozok akkor egy reggeli és egy késő esti 1 órás sétát meg tudnánk ejteni.

Kutyaiskolába nem járnánk, tudom hogy kell nevelni a kutyákat, édesapám kutyakiképző volt régebben, és megtanított a fortélyokra, nem szeretném túlzásba vinni, csibészelni nem akarom, maximum az ül, fekszik, marad, igazodj parancsokat, és azt hogy mástól ne fogadjon el ételt.


Eddig négy (öt) kutyát néztem ki magamnak, és ki szeretném kérni a véleményeteket.


-Golden Retriever :közepes energiájú, gyönyörű, család és gyerek centrikus kutya, nem véletlen egyik leg népszerűbb fajta a világon.


-Samoyed (Samojéd, Szamojéd): Közepes mozgásigényű alázatos, és barátságos kutya, nem mellesleg elképesztően gyönyörű


-Berni pásztor: nagy termete miatt félek a lakásban való tartásától, de azt mondták hogy ez nem hátrány, mivel ez is egy közepes energiájú kutya, ha a séta adagja megvan nagyon jól elvan, imádja az emberek közelségét, határozott és nagyon lojális, ragaszkodó fajta, igazi családi kutya


-Angol cocker spániel: Azért is került fel a listára mert egyszer már volt ilyen kutyám, és hihetetlen családcentrikus egy fajta, húgom, akkor 8 évesen egész nap kergette az udvaron, nyúzta, húzta, simogatta, és soha egyet nem morgott, pedig kapott rendesen, nagyon aranyos fajta, mindig nyugodt volt, napi egy fél óra séta elég volt neki. Befogadott kutya volt de 5 évesen is lehetett tanítani, de nem tudom hogy viselkedne házban mivel eredetileg vadászkutya, és kertes házban is folyton szaglászott és vadászta a madarakat.


(-Ausztrál juhászkutya): Gyönyörű fajta, azért került zárójelbe mivel juhászkutya révén extrém nagy a mozgásigénye, így nem biztos hogy ki tudnám ezt elégíteni.


Gondoltam rá hogy két kutyát vennék, így amikor dolgoznék nem kellene egyedül lennie, de erről is ki szeretném kérni a véleményeteket, tapasztalatotokat, hogy mennyire jó vagy rossz ötlet, és ha vennék is két kutyát, akkor legyen két ugyanolyan fajtájú és nemű, vagy különböző nemű, esetleg különböző fajtájú és azonos, különböző nemű.

A kutyákat ivartalaníttatnám, mivel úgy nem büdösödnek annyira, és sokkal nyugodtabbak is.


Előre is köszönöm a válaszokat :)



2015. aug. 16. 16:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A fenti fajták közül a golden retrievert és a spánielt tudnám elképzelni lakásban.

Két kutya elsőre szerintem nagyon rossz ötlet, hiszen még egyre sem lesz sok időd, amint írod.

Azt viszont tudnod kell, hogy a lakásban tartott kutyáknak mindennap napi 3 sétára szüksége van, nem csak akkor, amikor nem dolgozol! Reggel is szükséges levinni egy rövidebb eü. sétára, majd még egyszer délután és este, ebből az egyik tényleg legyen legalább másfél órás.

Napi 1 sétával nem lesz szobatiszta, és te is, ő is szenvedni fogtok.

Amikor kölyök, és még tanulja a szobatisztaságot, akkor pedig még sűrűbben, kb. 2 óránként lenne jó levinni eleinte.

Tehát, ha a napi 3 sétát nem tudod minden nap biztosítani, akkor ne tarts semmilyen kutyát.

2015. aug. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
0%
Egy kutya se szeret egyedul lenni, ez az egyik, a masik nem jo egy kutyának egy lakasban. Egy kutyának szaladgálni kell, jatszani, szabadban lenni. Akutya nm hazba való. Nem azert mondom ezt mert kutya ellenes vok. Sot epp ellenkezőleg. A kutyának szar egy lakasban. Az a kutya, ha nm is latszik szenved ettoll
2015. aug. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
3%
Egyik kutyát sem tenném lakásba, nekik kell az udvar, a mozgás. Vegyél inkább ilyen táskába való patkányt, az elvan lakásban, bár kutyának nem nevezném...
2015. aug. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
Az meg a másik, hogy 55 nm iszonyat kicsi, ekkora testű kutyák sokkal nagyobb helyet igényelnek. Másrészt ha nem foglalkozol vele eleget, mindent összepisil, kakil, kapar, rág...
2015. aug. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, a kutya nem való lakásba szintű kommenteket kerüljük ha lehet, sok lakásban élő tulajdonos többet foglalkozik a kutyájával mint a kertes házban élő társaik, mivel azok sokszor csak kiengedik az udvarra és akkor jólvanazúgy :)


Persze, amíg kölyök és szobatisztasághoz szoktató időszak van, munka előtt és munka után is levinném, majd délután is, vagy ha délutános vagyok, akkor délelőtt kétszer és még egyszer munka előtt is. És igen, egyértelműen a reggeli e.ü sétát megejtenénk, de nem számoltam bele a fenti leírásba :)


Egyértelmű hogy egyik kutya sem szeret egyedül lenni, ezt nem is állítottam, csak azt hogy kibírja azt a 8 órát, amíg a gazda dolgozik. A házban nyáron beépített légkondicionáló van, és az ablakokat nyitva hagynám, hogy a kutyának véletlenül se legyen melege a lakásban.


Igazából legfőképp a samoyed és a golden retriever közt hezitálok, két gyönyörű fajta, ha esetleg valakinek lenne tapasztalata a tartásáról vagy esetleg egy ismerősének lett volna ilyenje, és tud valamit a fajta tartásáról (lakásban és kertes házban) és jelleméről, szívesen meghallgatnám, bármilyen információ hasznos lehet :)

2015. aug. 16. 17:13
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
a samoyeddal kapcsolatban megjegyezném, hogy ő inkább mozgékonyabb fajta. A szőre pedig nagyon sok ápolást igényel, nagyon vedlik, így hetente többször be kell iktatni egy jó alapos átfésülést, illetve kétnaponta nem árt porszívózni. Persze a goldent is kell, de neki kevésbé filcesedik be a bundája, nem "szállingózik" annyira, mint a saminak.
2015. aug. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem eltántorítani akarlak, de a szamojédnak irdatlanul hullik a szőre vedlési időszakban, így már most felkészülhetsz rá, hogy olyankor minden nap porszívóznod kell (lehetséges, hogy többször is). Az ivartalan szamiknak általában még hatalmasabb bundájuk nő, amit karban kell tartani.

Az egyedüllétet pedig kimondottan utálja, családi, emberközpontú kutya.

- szamojéd gazdi -

2015. aug. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Oh, nem is gondoltam volna hogy az ivartalanítottnak nagyobb bundája nő, ez érdekes. Egyébként köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak a számomra, mindig is nagy álmom volt egy szamojéd, de mostmár kétszer meggondolom, főleg amiatt hogy kifejezetten utál egyedül lenni. Ugye ez panel lakásban még rosszabb, mivel ha magányában ugatni kezd, vagy valami, akkor engem vesznek elő a szomszédok. A szőre is bonyodalmat okoz, bár azt napi ha egyszer átfésülöm és átporszívózok akkor nem lehet belőle nagy baj :D


Olyan kérdésem lenne, hogy mennyit ugatnak, és hogy betegségre mennyire hajlamosak? Úgy hallottam hogy nem túl gyakran, de szembetegség előfordul náluk, más nem igazán.


Ha esetleg van itt esetleg Berni pásztor gazdi, vagy olyan aki ismeri a fajtát és volt vele tapasztalata, tőle is szívesen hallanék előnyöket és hátrányokat a fajtával kapcsolatban :)


Amúgy köszönöm eddig mindenkinek a válaszát, ment a zöld pacsi, és várom a többit is :)

2015. aug. 16. 18:56
 9/13 SzMHZs ***** válasza:

Ezt a lakásba nem való kutya dolgot ugyan hagyjuk már... Lehet lakásban és kertben is jól és rosszul is kutyát tartani, nem ezen múlik.

Nekem spánielem van, 48 nm-es lakásban, most költözünk kertesbe ősszel, de ott is benti lesz. Én nagyon szeretem, nem is tudom elképzelni, hogy jobban választhattam volna, most tervben van a mentéstől örökbe fogadni mellé még egy cockert :) Lakásban is teljesen jól elvan, persze ha ez mellé rendszeresen mentek sétálni, agyilag is foglalkoztatva van. Annak ellenére, hogy az enyém nagyon pörgős, aktív kutya (van, akinek ő már pl sok), kicsi kora óta nem rombol, nem balhézik, mikor egyedül van, bizony előfordul, hogy kicsit több, mint 8 órát. Végigalussza, szerintem még örül is, hogy nyugta van kicsit. Arra fel kell készülni, hogy a szőre ápolást igényel és alapos porszívózást, de ez a legtöbb kutyára igaz. Nagyon életvidám, mindig nevetnem kell, ha ránézek, bújós, muszáj mindig a közelemben lennie. És persze nagyon okos, gyorsan megtanulja és megérti a dolgokat. Ha csak az tart vissza, hogy nem tudod, milyen lenne lakásban, ne aggódj ezen. A legtöbben azt mondják, hogy a spánielt nem is szabad csak kinti kutyának, nekik kell, hogy az ember mellett legyenek, akkor teljesednek ki, ha a gazdi közelében vannak (bár ez is szerintem a legtöbb kutyára igaz, hogy jót tesz).

2015. aug. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szerintem is hülyeség a lakásba nem való kutya dolog. Ha rendesen megvan a napi sétája az eü sétával együtt akkor a kutya sokszor jobban él, mint a kertes házi társaik, nem egy példát láttam énis, hogy a faluban ahol laktam a férfi megvette a magyar vizslát, még kölyökkorában, de szerintem a két kezemen meg tudnám számolni 6 év alatt mennyiszer volt megsétáltatva.


Igen, nekem is spánielem volt, borzasztóan aranyos kutyák, mi is 3 évesen fogadtuk be, mivel a gazdája elköltözött és kitette az utcára, és a kocsik között futkorászott, apa hozta haza munkából jövet. Nagyon hálás és aranyos fajta, folyton a lábunk alatt volt, ha kellett ha nem, és minden lépésünket figyelte, ha kellett ha nem. Házőrzőnek is csak addig volt jó hogy jelezte ha valaki jött, de mihelyst bejött, már be is ült a lába elé és csóválta a farkát simogatásért :D


Nekünk is sokszor már annyira bepörgött hogy az már kicsit sok volt, de ilyenkor egy simivel már meg is lehetett nyugtatni. A legdurvább fenyegetés felé nézve az volt hogy "gyere, megyünk fürdeni", mivel egyből bújt be a házába és a földdel egyenlővé vált, bár erre a fajtára a víz szeretete volt a jellemző, vadászkutya révén :D


Na mostmár teljes kilátástalanságban vagyok, Golden retrievert is szeretnék, Spánielt is, és Berni pásztort is :D Köszönöm a választ, ment a zöld pacsi, és várom a többit :)

2015. aug. 17. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!