Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szabad a kutyákat táppal...

Nem szabad a kutyákat táppal etetni? Akár a táp is okozhatja a halálukat?

Figyelt kérdés
Elég érdekes kérdés ez, de nagyon sok példám van ami ezt igazolja. Sajnos most hunyt el a kutyám......10 éves gyönyörű pitbull szuka volt. Kiskorában rizst evett darálthússal, és egészséges, izmos volt. Kb. 2 éves korától pedig tápot kapott, konzerv kutyakaja hússal. Erre elhunyt 10 évesen pár hete, rákban.... 2 napja hunyt el az unokatestvéremék kutyája 9 évesen szív-agyrákban....szintén evett tápot. Mamám kutyája szinte nem is eszik tápot, csak azt amit ő, erre 10 éves és kutyabaja sincs. Az én kutyám meg 1 éve alig tudott menni. Hát falun, ahol aztán nincsen táp, a kutyák már süketek/vakok de még mindig mennek és élnek, 15 év felett is. Úgyhogy szerintem van igazság ebben a kutyatáp okozta betegségek ügyben, de kiváncsi vagyok a véleményetekre.

2015. aug. 16. 18:55
1 2
 1/15 anonim válasza:
51%
Az en yorkshier terrierem is 11eves korara pusztult el majaval volt valami felduzzadt egesz kutya nem tudott enni es uriteni se orvos el is altatta, Muterom etteremben dolgozott mindig hozott a kutyanak maradekot addig elegjo husba is volt,de kesobb azt a szar Morzsi nevu tapot kapta mar.. lehet valami ebben a az biztos
2015. aug. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az nem mindegy, milyen tápot kap... a te kutyád és ismerősöd kutyája mit evett? A Morzsi nevű táp sem valami jó. Ha tele van adalékanyaggal, de húst sosem látott, nem csoda, ha meghal tőle a kutya.
2015. aug. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Feltételezem nem tenyésztőtől származtak azok a kutyák, törzskönyvvel, egészségügyi garanciával. Ezeket a pitbull-amstaff mix kutyákat össze-vissza szaporítják, anyát a fiával, apát a lányával, a szaporítók ezzel nem foglalkoznak, nem törődnek a kutyák egészségével, csak a pénz a lényeg.


Nem tudhatod, hogy a te, illetve az unokatestvéred kutyája nem-e ilyen "vérvonalból" származott. A rákos megbetegedést nem a tápok okozzák, ez minden kutyában benne van és a genetika (is) nagyban befolyásolja, hogy kijön-e egy kutyán vagy sem.


Mamád kutyája gondolom egy keverék kutyus, legalábbis a falusi emberek nem költenek kutyára, nekik az abszolút keverék is jó. A keverék kutyák meg sokszor ellenállóbbak, hiszen kisebb az esélye a beltenyésztettségnek, kevesebb eséllyel jönnek ki rajtuk a betegségek.


Úgyhogy ez inkább azon múlik, hogy honnan is veszel kutyát, nem pedig hogy mivel eteted. Persze vannak tényleg hulladék tápok, de ha utánajár az ember, akkor ezt a problémát egy fél óra alatt ki tudja zárni a kutyája életéből.

2015. aug. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Volt hogy evett Pedigree-t, Dog Chow-t, Chappi-t. Tehát mindenfélét.
2015. aug. 16. 19:21
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A felsoroltakból kettő gyakorlatilag kutyaetetésre alkalmatlan.
2015. aug. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A mamám kutyája menhelyről való, de igen keverék, ami fellelhető benne az a kuvasz. Az én kutyusom anyukáját láttam, ő egy stafi volt, viszont a kutyám eléggé pitbull alkaltú volt, tehát az apja pitbull lehetett. Unokatesómék kutyája boxer volt.
2015. aug. 16. 19:25
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fajtafüggő, hanem tartásfüggő! Össze-vissza sem szabad etetni a kutyát, jobb, ha egyfajta, jó minőségű tápot eszik! Az más,ha pl betegség miatt át kell szoktatni, de akkor is a minőségre kell figyelni!
2015. aug. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy most a gyász abban a szakaszában vagy amikor az ember mérges és mindent hibáztatni akar. Egy jó minőségű táp nem árt a kutyának. Ha szr táppal eteted, akkor ne csodálkozz.

Nekem mindegyik kutyám tápot evett. Egyikük most halt meg, 14 évesen, a másik kettő 10 és 7 évesek, kutyabajuk sincs. A macskámmal is ugyanezt a helyzet. Az előző macskáim mind korán meghaltak, pár évesen, folyton girhesek, kicsik, betegesek voltak. A mostani ivartalnított és jó tápot eszik, és hatalmas, egészséges macska.

A falusiak kutyái sem mind élnek sokáig, te most kiszúrtál egyet-kettőt. Ez a gyász miatt van. Mikor az én kutyám meghalt, gyakorlatilag mindenhol ilyen 15-16-17 éves superdog típusú agilityző meg versenyző kutyák jöttek velem szembe. Ez csak azért van, mert most ki vagy hegyezve erre. Amúgy meg a legtöbb falusinak halvány lila gőze sincs, hogy mikor született a kutyája, csak hasraütés szerűen találja ki.

2015. aug. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia! A mi kutyáink és macskáink szerintem az egyik legrosszabb tápot eszik, de egyelőre jól bírják. Befogadott keverék mindegyik. Egy kutyánk pusztult el fiatalon (talán 5 év körül), de neki a derekával volt baj, nem lett volna szabad annyit lépcsőznie. A legöregebb, élete utolsó 10 évét lényegében a lakásban töltő cirmos macskánk szerintem több, mint 18 éves volt, mikor el kellett altatni. Persze a rossz táp valóban megrövidítheti az állat életét, mert pl. hamarabb tönkremegy a veséje. De szerintem annyira nem nagy a különbség.
2015. aug. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 bollocks ***** válasza:
100%

"Volt hogy evett Pedigree-t, Dog Chow-t, Chappi-t. Tehát mindenfélét."


Ezek nem tápok, hanem szemetek. Ha szeméttel eteted a kutyát, az valóban nem tesz jót neki.

2015. aug. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!