Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő-e vagy szaporító?...

Tenyésztő-e vagy szaporító? (tanácstalan vagyok)

Figyelt kérdés

Kinéztem magamnak egy spánielkölyköt.Egy vásárban akadtam rá a "tenyésztőjére" aki a kocsija hátuljából árulta a kiskutyákat.

Azóta voltam megnézni a tenyészetet.3 fajta kutyával foglalkozik.Rengeteg kutyája van kb.: 30 db vegyesen a 3 fajtából.

Royal canin táppal etetti a kölyköket,2-szer oltva vannak és féreghajtva,de törzskönyvük nincs,ám azt mondta szerezni tud.

Az anyaállat nagyon félős volt.Látszott hogy a gazdájától is tart,ám rendkívül szép kutyái vannak.

A kiskutyát 7 hetesen adja majd nekünk.Egészségügyi szűrési papírjai nincsenek elvileg éppen állítják elő őket.

Nem íratott velünk alá adás-vételi szerződést.

Azonban azt mondta nagyon megválogatja kinek ad kutyát.

Nekem gyanús,hogy túl sok kutyát tart.

Szerintetek megéri onnan hozni a kölyköt?


2015. aug. 16. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztő nem árul autó hátuljából vásárban.

Egy félős anyakutya által nevelt alom szintén félős lesz.A többi pedig üres igéret szintjén van. Kerüld el, jó messzire. és ne vásárban vásárolj kiskutyát.

2015. aug. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Most szívatsz minket, vagy komolyan azt hiszed, hogy az általad leírt dolgok normálisak?
2015. aug. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Andizsuzsi ***** válasza:

" a kiskutyát 7 hetesen adja majd nekünk"


Szaporító

2015. aug. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
nem értem a kérdést...törzskönyv nincs, törvényellenesen 7 hetesen, oltási könyv nélkül kocsiból árul kutyát...mi kérdés?
2015. aug. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Mi tavasszal vettünk itt egy Spániel kölyköt. Életerős, vidám, tanulékony, mozgékony, a hely és az értékesítő korrektnek tűnt. 8 hetesen lehetett elhozni (ami alap!), oltási könyvvel, számlával, szerződéssel.


[link]


DE Spánielt csak akkor vegyél, ha van hozzá türelmed és le tudod fárasztani minden nap, MINDEN NAP! Örökmozgó! Kiképző mondta, hogy a spániel agresszívvé válhat (túltenyésztés miatt, de nem csak a spánielre igaz), egyelőre mi ilyet nem tapasztaltunk, evés közben belenyúlhatunk a tányérjába, nem morog, nem harap, nem kap oda.

Szóval én autó hátuljából nem vennék kiskutyát, bármennyire is cukik.

2015. aug. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kocsi hátuljából?

Ez elég durva.


"Törzskönyvük nincs, de tud szerezni."

Itt azért már nagyon gyanakodtam volna a helyedben.


Anyaállat nagyon félős.

Ez sem természetes.


Azt mondta, hogy nagyon megválogatja kinek ad kutyát.

Hát persze, hogy ezt mondja, hogy azt hidd, hogy mennyire kiválasztott vagy, hogy neked ad, így egyből viszed is a kölyköt.

2015. aug. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Megveszed occó'ért, aztán rossz esetben ráköltöd a gatyád az orvosra.
2015. aug. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 bollocks ***** válasza:
100%
Ez a kérdés fizikailag fájt. Ha egy kiba nagy szaporító feliratú plakát kellene lógjon az ember nyakán, hogy ne tegyél fel ilyen hülye kérdést?
2015. aug. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen szaporító, abból is leggusztustalanabb, csak az anyagi haszonszerzésre hajtó fajta.

Nincs törzskönyv, autó hátuljából árulja a kölyköket, 7 hetesen odaadja, az anyaállat tart a gazdájától, rengeteg kutyája van - ennyi nem elég?

Egészségügyi szűrési papírjai nincsenek - nem is lesznek. Eleve csak úgy lehet fedeztetni egy szukát, hogy MÁR MEGVANNAK az eü. szűrésekről a papírok, és a tenyészszemle. Nem utólag. Ez mind kamu. Törzskönyvet sem kell "szerezni", hanem azt kiállítják az egész alomra, amennyiben rendesen tenyészt, és bejelenti az almot.

Az is biztos, hogy RC-val eteti a kölyköket, csak akkor, ha épp potenciális vásárlója akad.

Hiába szépek ránézésre a kutyák, az önmagában édeskevés.

Ne vegyetek innét kutyát.

2015. aug. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
* elírtam: NEM RC-vel eteti a kölyköket
2015. aug. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!