Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek kellemes társ egy...

Szerintetek kellemes társ egy csivava?

Figyelt kérdés

Sok rosszat hallania fajtáról,pl. hogy ideggyenge,gülü szemű,korcs,lábtörlő,harapós stb,de mégis nagy népszerűségnek örvend.

MIért lenne más a csivava mint a többi kutya?


2015. aug. 17. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A rossz hírét egyrészt annak köszönheti, hogy nagyon sok a szaporított példány (törzskönyv nélküli, "olcsó"), aminek a szüleit sem nevelik, szocializálják rendesen, meg a kölyköket sem, és az egészségükkel sem foglalkoznak.

Másrészt pedig, sokan gyerekpótléknak, élő plüssállatnak tekintik mérete miatt, és elfelejtik, hogy ő is kutya, és ugyanúgy nevelni kell, kutyaként kell kezelni, mint egy nagy kutyát. Ezért lesznek idegbetegek, harapósak, kezelhetetlenek.

Ha normális tenyésztőtől vesz valaki, ahol az idegrendszert is nézik a tenyészállatoknál, és normálisan neveli, akkor biztosan kellemes társ lehet.

2015. aug. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mert pici, azért népszerű.

Nálunk is van egy a lépcsőházban. Roppant idegesítő, hogy még a legyet is ugatja. (van egy másik kutyájuk is, ő jó fej)

Előítéleteim vannak a fajtával és eddig nem találkoztam olyan egyeddel, amelyik ezt cáfolná.

2015. aug. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az 1. válaszoló tökéletesen megfogalmazta. Ha jól neveled a világ legédesebb kutyája lehet, ha elcseszed, akkor egy borzalom. De ez szerintem bármelyik fajtára igaz lehet.
2015. aug. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3 Az ilyen törpögiket akaratlanul is könnyű félrenevelni: [link] Épp a mérete miatt nem szól rá az ember olyan dolgokért, amit mondjuk egy német juhásznak már réges-rég tiltana (pl. mancsolás, ugrálás).


Biztos, rengetegen vannak, akiknek jó társaság egy csivava, de én nem tartozok közéjük. Tudod, az a tipikus, mindent túlaggódó gazdi vagyok, ha rám bíznának egy ilyen alig 3 kg-s apróságot, folyamatosan azon aggódnék, hogy mikor törik el. Még akkor is, ha amúgy pontosan tudom, hogy belevaló, stramm kutyáról van szó :D

2015. aug. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem eddig két boxosom volt, szerelmeim a nagyon bevállalós, kemény munkakutyák, ámulattal nézem a lökött malikat, de egyre inkább szeretnék egy csivit :D Nekem nagyon tetszik. Pörgős, bátor kiskutyák, kellemesen vehemensek, ráadásul kifejezetten intelligensek és elég motiválhatóak a különféle trükkökhöz.

A többiek már megírták, miért ítélik el őket.

Én mondjuk rühellem a különböző "a kutya térd felett kezdődik" megjegyzéseket. Nem. Nem térd felett kezdődik. Aki ezt mondja, az nem látott még pumit, vagy jack russelt.

2015. aug. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!