Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis/közepes testű kis energia...

Kis/közepes testű kis energia igényű kutyát keresek lakásban tartáshoz. De melyiket? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Röviden a helyzetünk. Édesanyámmal élek, 2 műszakban dolgozom (délelőtt-délután). Napközbeni sétákra rá tudom bízni a kutyát. Amit a kutyitól el szeretnék várni, az a nyugodt, könnyen kezelhető, és tanítható mivel egyikünk sem túl tapasztalt kutya tartó. Amit ki nem állhatok az a tipikus kiállítási kutya (shi-tzu, bolognese, havanese) szóval ezek már élből ki vannak zárva.


Amikkel szimpatizálunk:

- bulldogok (angol/francia)

- mopsz

- tacskó

- basset hound

- cavalier king charles spániel

- boston terrier (áráról nagyon keveset tudok, kb legenda számba megy)

- palota pincsi (japán csin)

- mini shnauzer/skót/sealyham terrier

- yorki talán! ismétlem talán!


A legközelebb a Francia bulldog áll a szívünkhöz. Ha tudok jó kennelt körülbelüli árat akkor azt nyugodtan csapjátok a kommentbe. Nyilván más lehetőségekre is nyitott vagyok, akár menhelyre is , bár a keverék kutyusból a fene tudja mekkora energia-bomba lesz.



2015. aug. 17. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
2hete vettunk francia bulldogot, 100e koruli osszegert, fajtisztat. Konnyen kezelheto, minden kriteriumnak megfelel, amit leirtal. Batran ajanlom.
2015. aug. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia, kennelt tudsz ajánlani? honnan szereztétek? törzskönyves? Magyarországon belül helyszín nem akadály
2015. aug. 17. 19:40
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Először is, jobb ha tisztában vagy azzal, h nem fajtiszta, hanem FAJTATISZTA kutyát keresel. Sokan összetévesztik a kettőt! Egy kutya attól minősül fajtatisztának, hogy van törzskönyve. Ellenkező esetben fajtajellegű keverék.

Én nem ajánlom a bulldogot, mivel elég beteges fajta, még akkor is, ha jó tenyészetből származik, ráadásul rengeteget böfög stb.Az általad felsoroltak közül a tacskót, a bassetet, a spancit ajánlom inkább. Egy fajtatiszta kutya 100 eze forint környékén kezdődik, attól függően, milyen a párosítás, és milyen gyakori fajta. Pl egy pomerániai törpespiccért minimum 500 ezret kell fizetned, de van olyan példány, amelyik 1 millióba is kerül. Mi alapján választottad a kutyákat? Elég vegyes mozgásigényűek, és természetűek.

2015. aug. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Utánajártam már a fajtáknak úgy ahogy. Az angol és francia a temperamentuma miatt fogott, meg és férfiasabb kutyák mint pl a spániel :) a tacsi és a basset csak pozitív élményből kifolyólag kaptak helyet. a shnauzer/terrierek pedig az okos engedelmes jellemük miatt, de róluk tudom hogy nagyobb a mozgásigényük, kivéve talán a bostont.
2015. aug. 17. 19:56
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Bulldogok kissé nehéz fejűek, legalábbis az angollal ez volt a tapasztalatom. Elég drágák is, mivel általában császármetszéssel ellenek, ezért max. háromszor lehet elletni őket. A kettő közül inkább a francia, de jó tenyésztőtől, mert elég beteges, érzékeny fajta (szeme, bőre). Ára kb. 200 ezer vagy afelett jó tenyészetből.

Mopsz: árát nem tudom, szemproblémák nála is előfordulnak. A bulldogok és a mopsz is a nyomott orruk miatt elég hangosak, "röfögnek", horkolnak. A meleget nehezen viselik ugyanezért.

Boston terrier: ritka fajta, drága is emiatt.

Tacskó: lépcsőzés nem való neki rövid lába és hosszú gerince miatt (bár igazán egy kutyának sem jó rendszeresen). Okos, tanulékony, kissé makacs, önfejű kutyák. Szerintem jó választás lehet. Nem horror ára van.

Basset hound: nem annyira ismerem a fajtát. Fülgyulladásra, szemproblémákra hajlamos lehet. Vadászkutya ő is, mint a tacsi.

Spániel: jó választás lehet, de tudni kell, hogy ő is vadászkutya alapvetően, elég nagy mozgásigénnyel.

A palota pincsi a pekingi palotakutya népies neve, nem a japán csiné. Tudtommal a japán csin is igen ritka nálunk, ha egyántalán tenyésztik.

Yorki: terrier, örökmozgó, ha jó kennelből van (nem szaporítótól!), és jó nevelést kap, magyarul kutyaként van kezelve, és nem élő plüssállatként, akkor jó lehet ő is.

Törpe schnauzer nekem szimpatikus. Én talán őt választám az összes felsorolt fajta közül. :)

Skót/sealyham terrier sem hinném, hogy gyakori nálunk, árukat nem tudom.

Kennelek nem ismerek, de ha figyelsz arra, hogy a kutyák (szülők) szűrtek legyenek a fajtára jellemző betegségekre, tenyészszemlések legyenek, családi körülmények között legyenek tartva, a kölykök csak és kizárólag törzskönyvvel, 8 hetes kor után, 2 oltással, chippel, szerződéssel legyenek elvihetők, akkor nagyon nem nyúlhatsz mellé. Nem árt, ha a szülőknek jó kiállítási eredményeik is vannak, a neves tenyésztők azért hordják a kutyáikat kiállításokra is, külföldre is.

Összegezve: schnauzer, tacsi ami nekem szimpatikus. Ha bulldog, akkor nagyon nézzétek meg, honnan veszitek.

2015. aug. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Még egy ötlet: törpe pincser :) Nekem a kicsi kutyák közül ő a kedvencem. Pörgős, örökmozgó, okos, tanulékony. Őrző-védőzni is láttam már, lógott a csibészkaron. Vagány kiskutya.
2015. aug. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nyugodt, könnyen kezelhető és tanítható kutyát keresel és nem vagy tapasztalt állattartó, akkor a tacskót felejtsd el.
2015. aug. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A cavalier szerintem minden feltételednek megfelel. A lakásban nyugis, csendes, kint viszont imád játszani. A család összes tagját elfogadja, szót fogad mindenkinek, könnyen tanítható, esetleg bírja a kirándulásokat is. Nem túl apróka, de nem is nagy, jól elvan akár 50 nm-en is. Az enyémek képesek órákon át hanyatt fekve aludni addig, amíg valaki nem mondja, hogy megyünk.
2015. aug. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Bulldogokkal személyes tapasztalatom ugyan nincs de ők inkább makacsok (amit elterveznek meg is csinálják főleg az angol), ugyanakkor érzékenyek is a hanghordozásra. Az izgő mozgó rakétákat pont emiatt nem szeretném, mert nem tudnánk lekötni az energiájukat. A család elfogadása az kimaradt, ne akarja kitúrni a látogatókat ha jönnek. Pont emiatt imádnivalóak a bulldogok :)
2015. aug. 17. 21:04
 10/12 anonim válasza:

Szia. Nekem két francia buldogom van.Teljes mértékben kezelhetőek. Minden évben van párszor hogy hullajtják a szőrüket, de ez minden kutyánál megtörténik. A mozgás igénylés attól is függ hogy hol laksz. Ha kertes ház, akkor el van igazából magában. Ha lakás, napi háromszor le kell vinni sétáltatni.

Mozgást inkább fiatalabb korukban igényelnek, de akkor se vészes, Viszont azzal vigyázni kell hogy ne lustuljanak el nagyon, mert hajlamosak rá. Nagyon nem tenne jót az egészségüknek... :)

2015. aug. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!