Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyat ajanlanatok?

Milyen kutyat ajanlanatok?

Figyelt kérdés

Van egy 10 eves és egy 7 eves lanyom. Most igy közösen a ferjemmel egy kutya mellett dönzöttünk. Milyen fajtát ajanlanatok? Amit varnánk tőle

Olyan fajta legyen, hogy mindenkepp birja a sok törödést játékot, szeresse a gyerekeket, kezdő kutyásak vagyunk tehát nem szeretnénk a legmacerásabb fajtát

Amit nyújtanán:

Férjem otthon dolgozok tehat naponta 3-4 1-1,5 seta, rengeteg szeretet, jaték, szükség esetén kutyaiskola


Ha valami lényeges információ még hasznos lenne akkor megírom. Max 300ezret szánnánk rá.



2015. aug. 17. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem megfelelő lenne örökbe fogadni egy kutyust:)

Szerintemn örülne neki a kutxus ha végre lenne gazdája...:)

2015. aug. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Labrador, golden retriever, csakis jó tenyészetből, ahol valóban olyan a viselkedésük, amilyennek lennie kell.

Vagy: menhelyről egy fiatal felnőtt, nyugis, barátságos keverék, aki gyerekekkel is tesztelve van.

2015. aug. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindegyik macerás a maga nemében. :)

Én németjuhász párti vagyok. Okos, fegyelmezhető és nyugodt. Nem csak a gyerekekkel jön ki, de egy süldő macskusz is a van a portán most. Úgy játszik vele, mintha a saját kölyke lenne. Ha elgurul néha a gyógyszere, akkor az udvarban eltesz ezt-azt :), de ha sétálni megyünk, akkor már magától tudja, hogy póráz nélkül is (!) mikor kell láb mellett menni és mikor távolodhat el tőlem.

300 ezer?! Nem a pénztől függ egy családbarát kutya. Sokan szeretnek dobálózni azzal, hogy ilyen tenyésztő, meg olyan törzskönyv. Sába fajtatiszta szülőktől van, sőt valamelyik őse ónémet volt (ezért pontosítok, hogy nem fajta tiszta, ha szigorúan vesszük), ezért a szőre is másabb, mint a hagyományosé, szép, szabályos a kiállása is. Többször megállítottak már, hogy kérnének kölyköt ha lesz. Egy kis kutatás, meg több alom megtekintése után 15.000 Ft-ért vettem.

Tudom, mindenki a "saját portékáját dicséri", de igyekeztem az objektivitás talaján maradni. :)

2015. aug. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagy szerelmese vagyok a németjuhásznak, valamint a Golden Retrievernek. Gyerekek mellé ezeket ajánlom tiszta szívből. Bár szerintem első kutyának nem való a németjuhász, mert sok olyan gazdit ismerek, aki, ha egyszer belekóstol, soha többé nem akar másik fajtát.
2015. aug. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Berni pásztorkutyákkal nőttwm fel,ajánlom
2015. aug. 18. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Manka68 ***** válasza:
Esetleg vizsla? Hatalmas mozgásigényű, bírni fogja a tempót a gyerekekkel. A rövid szőre miatt télen nem baj, ha bemehet a lakásba. :-) Kutyasuli mindenképpen célszerű, ott nektek tanítják meg amit tudnotok kell.
2015. aug. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szerintem is menhelyes a legjobb. Nekünk onnan van és imádni való kis feje van :) És ők aztán tényleg kérik a törődést és a mienk is mindig odajönn hogy simizzük meg játszunk vele. És hát keverék de biztos senki másnak nincs ilyen kis szép kutyusa. :))) kellemeset csalódtam a menhelybe. :) [link] itt egy kép róla :))) és mi úgy vettük hogy minden kötelező oltást megkapott szóval egészségügyileg nem volt vele semmi baj. Nagyon barátságos mindig ha meglát egy járókelőt odamegy hozzá. Nagyon idomítható is és intelligens. Imádom
2015. aug. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a hosszú szőrü skót juhászt ajánlom, mert könnyű tanítani és gyengéd a gyerekekkel, de a hosszú szőre is csak kevés ápolást igényel.
2015. aug. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!