Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan lehet megtudni, ha a...

Honnan lehet megtudni, ha a kutya vemhes?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves keverékünk, nemrég volt az első tüzelése, próbáltam rá vigyázni (itthon vagyok egész nap) Éjjelre behoztam, nappal elkergettem az esetlegesen betévedt kan kutyákat. Úgy olvastam, hogy 1 hónap a tüzelés. Ez most a hónap legelején le is telt. Szerintem egy kicsit dagibb, a férjem nem lát rajta változást. Ha vemhes lenne, látszana már rajta? Van valami jel, amiből észrevehetném ha vemhes? Valami terhességi teszt vagy akármi? Anyagi gondok miatt orvoshoz nemtudom vinni (és kioktatást sem kérek, köszönöm)

Valaki segítene?


2015. aug. 17. 20:25
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
Rossz kategória.
2015. aug. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg. Elnézést kérek! Légyszives jelentsd a kérdést! Köszi.
2015. aug. 17. 20:33
 3/30 anonim ***** válasza:
Márpedig állatorvos nélkül csak találgatni tudsz...
2015. aug. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
72%

Ha anyagi gondjaid vannak, akkor az ivartalanítás a legolcsóbb, komolyan. Kérj segítséget egy helyi állatvédő szervezettől, mielőtt kiderül, hogy vemhes a kutya, és komplikáció adódik ellésnél, mert 50 alatt nem császároznak kutyát, és akkor még a kölyköket is fel kell nevelned.

A kioktatást meg azért képzeld ide, a felelőtlenségért jár.

2015. aug. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
90%
Ja, amúgy olyannyira az ultrahangos vizsgálat az egyetlen biztos megoldás, hogy anno a menhelyen volt olyan kutyánk, aki bekerült, állatorvos alaposan megvizsgálta, megműtöttek (a lábával asszem, nem ivartalanítás volt még), és két hétre rá egyszercsak benyitottunk reggel, és volt egy kölyke. Senki nem látta vagy érezte rajta, hogy vemhes lenne, pedig nem amatőr társaság volt.
2015. aug. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Ha neked anyagi gondjaid vannak akkor ki tudsz adni 30 ezret? Nemhinném... De köszi a választ.
2015. aug. 17. 22:36
 7/30 anonim ***** válasza:
82%

Ha nekem anyagi gondjaim vannak, nem vállalok kutyát, itt kezdődik a dolog (és ha a tiéd egy éves, és eddig se sikerült ivartalaníttatni, akkor nyilván nem arról van szó, hogy tíz évig tudtad korrekt módon tartani, csak útközben megromlott az anyagi helyzeted).

Ha meg már vállaltam, akkor a föld alól is előteremtem a pénzt, kérek részletfizetést, körbejárom a lehetőségeket, nem csak ülök a gép előtt és várom a csodát, hogy majd hátha mégse vemhes. Az információ ingyen van, járj utána, hogy mit tudsz tenni.

2015. aug. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Igen nagyon könnyű itt a neten belekötni másba :) Az megy látom. Csak esetleg azt is vedd számba hogy van 3 kisgyerekem akinek kaját kell adnom. És tudod inkább legyen vemhes a kutya mint agyerekeimet elvegyék. Erről ennyit.
2015. aug. 18. 00:45
 9/30 anonim ***** válasza:
77%
Az utolsó mondatodból látszik, hogy lövésed nincs a kutyákról. Több százezer forint egy alom felnevelése 8 hetes korig, ráadásul ingyen etikus adni őket, mivel keverékek. Kérj részletfizetést és ivartalaníttatsd, mielőtt baj lesz! Lehet hogy csak álvemhes, de akkor is célszerűbb és olcsóbb ez a megoldás!
2015. aug. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
77%
És úgy egyébként kényszerített valaki, hogy kutyát vegyél magadhoz? Nem kötelező kutyát tartani, ha nincs rá a megfelelő anyagi fedezeted.
2015. aug. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!