Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi azok a dolgok amiket a...

Mi azok a dolgok amiket a kiskutyán néztek ha tenyésztőtől vásároljátok?

Figyelt kérdés

Kérlek rakjátok őket sorrendbe:


Egészségügyi szűrések

Szülők kinézete

Családfa

Felmenők egészségügyi szűrései

Kiállítások eredményei

Mindennapi tevékenység a kutyával a tenyésztő által

Nem kiállítási de verseny eredmények (gondolok itt olyanra mint engedelmességi vizsga, fajtára jellemző sportok)



Ennyi jutott hirtelen eszembe, ti mit tennétek még hozzá? Ezek pedig mennyire fontosak nektek?


1 a legfontosabb, Utolsó ami egyáltalán nem fontos.


Köszike


2015. aug. 18. 09:14
1 2
 1/15 anonim válasza:

egészségügyi szűrések

mindennapi tevékenység a .... (nem írom ki)

szülők kinézete

felmenők egészségügyi ...

kiállítások eredményei

családfa

nem kiállítási de verseny

Amúgy hogyha ilyen verseny kutyának tartod akkor nem fontos, de nekem a legeslegelső az lenne, hogy a ragaszkodását nézném meg, hogy mennyire barátságos és mennyire ellehetne vele lenni. Amelyik odajönne hozzám az nagyon érdekelne. Kis cuki. Mi menhelyen vettük a kutyánkat és azt vettük amelyik odajött és nyalogatott. És elég szoros kapcsolat van most közöttünk jól idomítható is lett. De mondom ez csak akkor fontos, hogyha nem ilyen versenyekre szánod.

2015. aug. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igazából én csak egy statisztikát csinálok. Szeretnék tenyészkutyát vásárolni és kíváncsi vagyok, hogy ki mit tart a legfontosabbnak és ki mit a legkevésbé.
2015. aug. 18. 09:25
 3/15 anonim ***** válasza:
Felesleges sorrendet felállítani. Ezek fontosak, de a végső döntés úgyis az összbenyomáson múlik, nem a lista egyes elemein.
2015. aug. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

1. Egészségügyi szűrések

2. Kinézet és sportteljesítmény

3. Családfa és a felmenők szűrései

4. Napi tevékenység...

5. Kiállítási eredmények

2015. aug. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Eü. szűrések

Felmenők eü. szűrései (kettő nem ugyanaz?)

Tenyészszemle - te ezt nem írtad ugyan, de mindenképpen legyen

Családfa (azaz törzskönyv)

Végül: kiállítási és verseny eredmények

Mindennapi tevékenység

Szülők kinézete


Nem írtad, de: tartási körülmények. Azaz ne az udvaron egy kennelben nevelődjenek a kölykök, hanem családi körülmények között, koruknak megfelelően szocializálva.

2015. aug. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ez EÜ szűrés a szülőkre gondoltam a kölyköknek. A Felmeők EÜ szűrései meg a nagyapa, dédnagyapa....


Természetes, hogy a családi körülmények is nagyon fontosak.

2015. aug. 18. 09:41
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem a legfontosabb, sőt szerintem egy Tenyésztőnek is, az Egészség és az Idegrendszer kell hogy legyen.

Utána a Küllem, és a Felmenők külleme és egészsége.

Aztán a kiállítási eredmények, és egyéb versenyek(pl munkavizsga, Tenyészszemle..) És a Mindennapi tevékenység a kutyával a tenyésztője által.

2015. aug. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1) A szülők külseje nyilván elsődleges, hiszen rájuk fog hasonlítani a gyerek, de hát ha ők nem tetszenek, akkor ugye eleve ki se nézem magamnak azt a tenyésztőt meg azt az almot, szóval ez olyan alap, ami nagyon gyorsan igen-nem alapon eldönti, hogy mehetek-e tovább vagy sem.

2) A felmenők egészségét nagyon megnézném (nem csak a szűréseket, hanem kikérdezném a tenyésztőt is meg levadásznám legalább facebookon meg sportvideókon a kutyákat, hogy mennyi idősek, és ahhoz képest mennyire vannak lerobbanva), mert az olyan alap, amit semmi más nem válthat ki. Ha az nem oké, leszarom a többi szempontot, megyek másik kennelt keresni.


Nálam a harmadik (ami nem szerepelt a felsorolásban, de azért elmondom), hogy a tenyésztő maga szimpatikus-e, tényleg ért-e a fajtához, funkcionális kutyákat akar-e létrehozni vagy kiállítási/szobadíszeket, satöbbi. Ha benne megbízom, onnantól kezdve a többi kérdés lényegtelen. Persze az jó, ha járnak kiállításra meg sportolni, mert akkor látom, hogy tényleg foglalkozik velük, meg tényleg funkcionálisak a kutyák, de az eredmények annyira nem érdekelnek, mert az több tényezős dolog. A családfa csak akkor érdekel, ha potenciálisan ismerhetek egy-két kutyát róla, egyébként tök felesleges nézegetnem :D


A mindennapi tevékenység az mit takar? Hogy a tenyésztő hogy foglalkozik a saját kutyáival, vagy a kölykökkel, vagy mi? Ha a kölyökkel, akkor nekem nem kell semmiféle komoly fejlesztő munkát végeznie, bőven elég, ha magabiztos meg jól szocializált a kutya, de hogy ezt hogy éri el, az meg az ő dolga :)

2015. aug. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves Akumi a mindennapi tevékenység alatt a következőket értem:


Hordja-e őket rendszeres sétálni, otthon ha épp nincs verseny és semmi ápoltak-e, hordja-e úszni őket. Játszik-e velük a nap folyamán. Vagy csak a számítógép előtt ül egész a nap a kutya meg akkor lássa a gazdáját ha az kaját megy adni neki. Szóval, hogy tényleg szereti-e őt és nem kerti dísznek tartsa.

2015. aug. 18. 10:25
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja, azt hittem, eleve tenyésztőről beszélünk, nem megélhetési szaporítóról, aki amúgy nem szeret kutyázni :))
2015. aug. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!