Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy másfél éves kan...

Hébáj kérdése:

Van egy másfél éves kan keverék kutyám (65kg), a baj hogy mindent szétrág, kárt tesz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2015. aug. 18. 11:09
1 2
 1/12 bollocks ***** válasza:
Nevelésen gondolkodtál már?
2015. aug. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mennyit fárasztod naponta (szellemileg és fizikailag) ?
2015. aug. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
igen persze 6éves az apja.2éves az anyja próbáltunk nála mindent...de semmi.szüleivel van az udvaron ők nem rágnak csak ő.
2015. aug. 18. 11:50
 4/12 A kérdező kommentje:
fárasztani nem túl egyszerű..játszani nm akar lusta.az udvar nagy tehát mozgásához nagy a hely.szüleivel szokott birkózni de ők a végén oda vágnak neki.falkában élnek,sétáltatni nem tudom mert ő visz engem.van 2kis gyerekem nekem nehéz a sétát összehozni sajnos.férjem meg állandóan dolgozik nincs rá ideje hogy kivigye.viszont gyönyörű a kutya..tavaly tesóit rendőrök vették meg.férjem akarta megtartani ,de nincs ideje kivinni.nehéz szívvel de jó helyre oda adnám mert sok a vita a rágás miatt.őrkutyának is kiváló lenne.pomázi vagyok ha nem változik akkor meg kell válnom tőle.mit tanácsolsz??már megdorgáltuk de semmi.mikor rajta kapjuk
2015. aug. 18. 12:10
 5/12 A kérdező kommentje:
teljesen igazad van fárasztani és sétálni kéne vinni,de nehezen tudom én ezt kivitelezni.férjem szerint be kell törni mert nem egy pincsi.apja fajtiszta amerikai buldog.muterja cannecorso
2015. aug. 18. 12:23
 6/12 Hovarju ***** válasza:
100%

Unatkozik. A rágás a rombolás csak előjelei ennek, ha nem foglalkoztok vele, ez csak rosszabb lesz.



Hát ha se idő, se energia nincs lefárasztani és sétálni vinni, foglalkozni vele, akkor az a legjobb megoldás, ha kerestek neki egy gazdát, aki mindezt biztosítani tudja neki.

1,5 éves, ivarérett, simán be fogja fedezni a saját anyját, emiatt pedig hamar riválisa lesz az apjának. Be sem merek gondolni mekkora balhé lesz, ha két ekkora méretű neveletlen kutya összeugrik. (gondolom apuka sem kicsi, ha a kölyök 65kg).


Ha pedig ragaszkodtok hozzá, akkor a lehető leghamarabbi időpontban ivartalanítani kéne (jó lenne a szüleit is), és a lehető leghamarabb időt kéne szánni a vele való foglalkozásra, nevelésre, mert ez így veszélyes lehet a gyerekekre nézve is.

2015. aug. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Hovarju ***** válasza:
100%

Nem "betörni" kell. Egy ekkora kutyát veréssel nem tudsz megnevelni. Csak hamis lesz és kiszámíthatatlan.

Ha azt akarod, hogy szót fogadjon tekintélyt kell szerezni, mert erőből, erővel nem tudsz vele szembeszállni.

2015. aug. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nevelni kellene, mindennap sétálni vinni, tanítani, más kutyákkal játszani vele, egyszóval elfárasztani fizikailag és agyilag is. Így csak van, unatkozik, nem tud mit kezdeni a felesleges energiáival. Kutyaiskola sem ártana.
2015. aug. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

Most olvastam ezt a kommentedet:

fárasztani nem túl egyszerű..játszani nm akar lusta.az udvar nagy tehát mozgásához nagy a hely.szüleivel szokott birkózni de ők a végén oda vágnak neki.falkában élnek,sétáltatni nem tudom mert ő visz engem.van 2kis gyerekem nekem nehéz a sétát összehozni sajnos.férjem meg állandóan dolgozik nincs rá ideje hogy kivigye.viszont gyönyörű a kutya..tavaly tesóit rendőrök vették meg.férjem akarta megtartani ,de nincs ideje kivinni.nehéz szívvel de jó helyre oda adnám mert sok a vita a rágás miatt.őrkutyának is kiváló lenne.pomázi vagyok ha nem változik akkor meg kell válnom tőle.mit tanácsolsz??már megdorgáltuk de semmi.mikor rajta kapjuk"


Ennek alapján valóban azt javaslom, keress neki megfelelő gazdát. Tök mindegy, mekkora az udvar, a kerti kutyákat is kell(ene) mindennap sétálni vinni, tanítani, foglalkozni vele. Kiskortól kell megtanítani pórázon közlekedeni, ill. póráz nélkül, meg kell tanítani arra is, hogy megbízhatóan behívható legyen.

Minek nektek ez a kutya, ha sem időtök, sem hozzáértések vele foglalkozni? A "megdorgálás" semmire nem jó, nem kisgyerekről beszélünk. Napi szintű foglalkozást igényelne, és határozott, hozzáértő, de higgadt gazdát az ilyen kutya.

Próbáljatok neki hozzá illő gazdát keresni.

2015. aug. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Megjegyeznék annyit hogy az apja csak 45kg és ő szófogadó tanult.(vele több idő volt törődni)muterját pedig fogamzásgátlóra hordom rendszeresen.ivartalanítás viszont jó ötlet.azt akartuk is..igen megpróbálom szájkosárral hámmal kivinni sétálni hátha javul a helyzet.szülei jól elvannak,gyerekeimmel is játszanak,illetve egymással is.ők a sétát sem hiányolják ..ha nem működik és esetleg valakit érdekel és megnézné az írjon privátba.tel:06304491119 köszönöm a tanácsokat
2015. aug. 18. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!