Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kanári szigeteki kutya...

Egy kanári szigeteki kutya azonos kategória bunyóban egy káj, Kangal, kau, sarp - nak vagy esetleg egy Tosa inu nak?

Figyelt kérdés
Nem verekedtetni szeretnék semmilyen kutyát látom mi a trend és olyan örző-vedő fajtát szeretnék ami párban meg tudja védeni idegen kutyákkal szemben is a ràbízott területet.

#kutya #Sarp #kangal #kàj #kau. #Terület védelem.
2015. aug. 18. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Idegen kutyák miért akarnának besétálni olyan helyre, amit harcképes kutyák őriznek? Sőt, egyáltalán miért tudnának oda besétálni? Ha van kerítés, meg kemények a kutyák, egyik kóbor se fogja azt gondolni, hogy na de márpedig én ide bemászom, aztán vagy megverem a bentieket, vagy megdöglöm. Ha nincs bent tüzelő szuka, akkor a kerítés önmagában is távoltartja a kutyákat.
2015. aug. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Ez függ az adott egyedtől.

Ha átlagos kutyákról beszélünk, akkor nem veszi fel velük a versenyt erőben, mivel kisebb náluk. Viszont ismerek olyan hasonló típusú fajtát (argentin dogot), ami egy átlagos kaut leverne, viszont az a kutya heti szinten fut kb. 30-40km-t és vaddisznón edzik. De pl. egy komoly, nyáj melletti grúz kau ellen már nem valószínű, hogy győzne.


Szóval összetett a kérdés. Amúgy meg ha van kerítés, nem fog bemenni egy kutya sem, szóval olyan fajtát válassz, ami tetszik neked küllemre, jellemre és meg is tudsz vele birkózni. Azért azt hozzátenném, hogy a kanári szigeteki -5-10 fok alatt már nem nagyon fog semmit sem őrizni.

2015. aug. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Haszonallatok miatt jöttek be eddig is. Mi jó erre a célra?
2015. aug. 18. 13:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezek a kiáltási kutyák nem biztos de egy kemény munka vonalas talán igen.
2015. aug. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

A kanári-szigeteki kutya (dogo/presa canario) elég kemény fajta. Én inkább modernkori bandog-hoz tudom hasonlítani.

Nekem is van egy kanom nyugodtan kérdezz bármit.

Az biztos, hogy ahol egy ilyen kutya van, oda semmilyen állat (kutya, macska stb..) nem fog bemenni. Nagyon vehemensen őrzik a területüket, az én kanom már 4 hónapos korától kezdte védeni a területét. Ja és jól bírja a hideget, meleget, ugyanúgy pörög, őrzi a területét.

Ami még fontos, jó helyről tenyésztőtől válassz kutyát. Mert ha egy olcsót veszel, papirok, szűrések nélkül könnyen kifoghatsz egy ideggyenge, beteges kutyát.

Neveléssel kapcsolatosan pedig, nagyon határozottnak kell lenni, mert elég domináns fajta. Én kutyasuliba is jártam vele, sokat segített.

2015. aug. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és egyetértek az egyik válaszolóval, munkavonalasat érdemes választani. ;) A kiállítási típus sokkal tunyább, bambább.
2015. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mire esett a választás, és milyen tapasztalatok lettek vele?

Szerintem egy kanárit nem igazán lehet összehasonlítani egy juhásszal; nagyobbak, szikárabbak, máshogy alakult ki a fajtájuk teljesen. Többet számít, hogy melyik motiváltabb.

2018. dec. 25. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!