Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát válasszuk?

Melyik kutyafajtát válasszuk?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy kedves, megbízható kutyust, aki szereti a gyerekeket és játékos. Van egy 3 hónapos csecsemő és egy 4 éves kislány a rokonságban, ők nagyon sokszor átjárnak hozzánk. Szeretik nagyon a kutyákat, de sajnos az ő háztartásukban lévő kutyus eléggé fél mindenkitől, inkább elbújik (nem volt szocializálva, mert az utcán kóborolt). Szeretnénk mi is egy rendes és szófogadó kutyust, természetesen kutyaóvoda és kutyaiskola nem maradhat el, oda mindenképpen elvisszük őt. Nagytestű kutyust szeretnénk. Az ár mindegy. Én ezekben gondolkodtam:

- golden retriever

- labrador

- berni pásztor

- collie

Sport és hobbi célra vennénk igazán, de a lényeg, hogy rendes és gyengéd legyen a gyermekekkel, ismeretlenekkel, fiatalabb és azonos nemű kutyákkal is. Tenyészteni eszünk ágában sincs. Szeretnénk vele az alábbiakat:

- Agility

- Bemutatózás (tehát a kutyasuli ahova járunk, ott van bemutatózás is)

- Frizbi

- Dog Dancing

- Dummy (ez csak retriever fajta esetén)

Szép nagy kertünk van, és rengeteg időnk a kutyusra. Néha be-bevinnénk a lakásba.

Köszönöm a választ!


2015. aug. 18. 13:00
1 2
 1/19 anonim válasza:
Szerintem a berni pásztor nem igazán való ilyen szinten a sportokhoz, mint azt írtad. A többi 3 fajta pedig mind megfelel, szerintem attól függően válassz, hogy neked melyik a legszimpatikusabb, melyik tetszik a legjobban.
2015. aug. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nekem a golden nagyon szimpatikus volt, szimpatikusabb a labradornál. Sajnos a collie-ból csak azt a Lassie-s stílust szeretem, de mára nem igazán hasonlítanak a tenyésztett collie-k rá.
2015. aug. 18. 13:09
 3/19 anonim válasza:
Én a lehetőségek közül a labradort(nem keverék) ajánlom mert egy ismerősömnek van az és tudom, látom, hogy jól viselkedik. Még tudom ajánlani a német-juhászt nekem is az van nagyon barátságos szelíd kutya imádja az embereket és a gyerekeket meg pláne.
2015. aug. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én a helyedben a labrador és a goldi közül választanék.

Idézek egy kommentet:


Etológus-kutyaszakértő vagyok.

Mind a kettő fajta egyazon őstől származik, így a szőrhosszukon és a tenyésztők által az elmúlt évtizedben ránemesített fajtajegyeiben különböznek. Mindkettő vadászkutya, méghozzá ejtett vad szárazföldön és vízben való apportozására. Mind a labrador retriever, mint a golden retriever rendkívül barátságos kutyák, a munkájuk miatt a vézenjük nem mutathat agressziót sem más élőlények iránt, sem ember iránt. Így érdemesebb aktívan vadásztató kennelből elhozni kölyköt, mivel itt nem is igazán a küllem számít, hanem a belső tulajdonságuk, és ez erősen specializálódik a teljes agressziómentességre és a stabil idegrendszerre. Tartásukban semmi különbség nincs, rengeteg mozgásigénnyel rendelkeznek, nem bírják elviselni az agressziót körülöttük. Házőrzésre tökéletesen alkalmatlanok, egy labdáért simán megmutatnák a széfet a betörőnek. Remek észbeli képességeik vannak, a problémamegoldó képességük kifejezetten magas a hasonló kaliberű fajták között. Könnyen tanulnak, alkalmazhatóak terápiás kutyaként, vakvezető kutyaként, mozgássérült kísérőkutyájaként és sok más remek, nekik való feladatra, de kiváló házikedvencek is mindaddig, amíg megfelelően, a fajtájuknak való módon vannak nevelve, kiképezve, feladathiányban nem szenvednek, és a nevelésük teljesen agressziómentes.

Tarthatók udvaron, de kennelben, láncon, zord körülmények között, az időjárás viszontagságainak kitéve szigorúan tilos tartani őket, mint ahogy minden más fajtát. Igénylik az ember társasgát, szeretnek a közelünkben lenni, de a fent említett körülmények hatására egy ilyen társaságkedvelő kutya hamar megbetegszik, és elpusztul, vagy olyan tulajdonságokat vehet magára, amire nem számítottunk.

A golden retrievernek rendszeres, napi szőrápolásra van szüksége a szőr megefelelő állapotának fenntartása érdekében, miniumum félévente kutyakozmetikus látogatása ajánlott. Nyíratni, vágatni, erősen trimmeltetni a szőrt szigorúan tilos! Súlyosan roncsolja ennek a fajtának a szőrét. A labrador retriever két-háromnaponta igényli a szőrkarbantartást, rövid és igénytelen szőre nem igényel kutyakozmetikust.

Bármelyik fajtát is választod, nem fogsz melléfogni. Könnyen tartható, játékos, vidám fajták. Gondolkodj el azon, hogy tudsz-e megfelelő körülményeket biztosítani egy fázós labradornak, bejárása lesz-e a házba, jól szigetelt kutyaházat tudsz-e biztosítani neki télire. Lesz-e időd a golden retiever napi szőrápolására. Lesz-e időd naponta sétálni velük, játszani, kutyaiskolába vinni, nevelni, és foglalkozni velük, hisz ezek a fajták ezt igénylik.

Sok sikert a kutyaválasztáshoz!

2015. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A bernin kívül bármelyik jó lehet. A berni nem való ezekre a sportokra, de családi kutyának remek.

Figyelj rá, hogy jó tenyészetből válassz, mondd el a tenyésztőnek azt is, hogy mik a terveid a kutyussal (sport).

2015. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nálam elsődleges szempont a házőrzés, szóval amennyiben házőrzőt is akartok, a német-juhász lehet az ideális.

Tudja azt, amit egy labrador, de mellé még őriz is.

2015. aug. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ja igen! És a dalmatát azt kihagytam. Dalmit nem nagyon tenyésztenek, de ezekre alkalmas?
2015. aug. 18. 13:16
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

én azt mondom, hogy újfundlandi, ha az ár mindegy!

Szerintem a legszebb kutya a nagytestűek között és a legalkalmasabb gyerekek közé!

2015. aug. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Házőrzőnk már van, egy rendes öreg tacsi.
2015. aug. 18. 13:26
 10/19 anonim ***** válasza:
Dalmata lényegesen nehezebb eset, mint a fentiek, első kutyának nem ajánlom. Önfejűbb, nehezebb nevelni, könnyebb elrontani.
2015. aug. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!