Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar pei kutyáról saját...

Shar pei kutyáról saját tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy shar pie kiskutyát. Nem azért, mert aranyosabb, hanem mert jobban összeszoknánk, ha kölyökként kerülne hozzám. Középiskolás vagyok, naponta legalább 4 órám lenne rá, nem menne a tanulás rovására. Kertes házban lakom. Volt már kutyám. Nem mondom, hogy nagyon tapasztalt vagyok, mert szerintem ilyen idősen még nem lehetnék az. A szüleim segítenének, de én próbálnék gondoskodni róla.

2015. aug. 18. 17:05
 1/4 anonim válasza:
100%
Szia. Nekem van egy 2éves Shar pei-em. Lány. Pici kora óta velem van.az a tapasztalatom, hogy makacs fajta. Nem az a bújós, hízelgős típus, aki elvárja, hogy egész nap simogasd.De lehet, hogy ő ilyen beállítottságú, és van olyan, akinek teljesen más a kutyusa. :) én ettől függetlenül imádom. Sajnos amikor hozzám került nem volt túl sok szabadidőm vele foglalkozni, és ez meg is látszik, neveletlen. De ez már az én hibám. Sok-sok türelem kell hozzá. De javarészt ez más fajtákra is igaz. Nekem van rajta kívül egy Golden retrieverem, egy pulim és egy tacskó keverék (ő örökbefogadott, mentett kutya.) de az összes közül a kis "gyűrött" a nehezebb eset. Ez az én saját véleményem/tapasztalatom. De nyugodt szívvel tudom ajánlani a fajtát, mert tényleg imádnivalóak. Kertes házban lakok én is, de egy évig benti kutya volt, majd szépen lassan ki lett szoktatva. Kint jobban érzi magát.:) a napi 4óra elég. Remélem tudtam segíteni. Ha van kérdésed, írj nyugodtan, szívesen válaszolok. :)
2015. aug. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettél!
2015. aug. 18. 21:44
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Én most kaptam egy shar pei kan kutyust. 10 hetes és nagyon aranyos. Én lakásban tartom és az eddigi tapasztalataim alapján nagyon igényli a társaságot . Nagyon aktív , imád jatszani. Nincs sokat egyedül (napi 4-5 órát ) . Mindig ott akar lenni, ahol mi vagyunk, bújik, imádja a simogatást. Abban hogy makacs egyet kell ertenem. :D ellenkezik rendesen ha valami nem úgy van ahogy ő gondolja, de hamar megbékél. Ha délután pihenni akarok, természetesen nem hagy , de 5 percig rá sem hederítek és veszi az adást. Azt írják sok helyen, h nem tanul könnyen és hogy nem is nagyon csinálja a feladatokat. Hát nem tudom nekem 2 nap alatt megtanult ülni , fekudni, pacsit adni. És kint sétánál mindig odajön ha szólok beki. ( bár ez összefüggésben áll azzal h még nagyon kicsi :) )

2015. okt. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az én shar pei kutyám kan és pont az ellentéte #1 kutyájának

Makacsság benne is megvan'volt' mikor milyen a kedve nagyon szeret főleg ilyen nagy melegekben a irodában aludni

Ráncainak a tusztitására oda kell figyelni

Amúgy egy tüneményes kutya

A gyerekekkel nagyon jól kijön

Én azt mondom hogy egy igazi család kutya.

2022. aug. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!