Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kuytámmal,...

Mit csináljak a kuytámmal, hogy ne szökjön, mert már megfenyegettek, hogy felakasztják?!

Figyelt kérdés
Van egy befogadott vizsla keverék kutyánk akivel képtelenség bármit kezdeni, pár hete rájött a hoppáré és állandóan szökik. Azt hallottam az ivartalanítás sem 100%, hogy megoldja a gondot.

2015. aug. 18. 18:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás, nevelés és atombiztos kerítés oldja meg a gondot.
2015. aug. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem egy olyat hallottam, hogy ivaratalanítás után is szökik. :( ezért aggódom.
2015. aug. 18. 18:53
 3/16 A kérdező kommentje:
A kerítés már körbe van véve szögesdróttal elöl. Hatalmas kertünk van, mindig talál valami kibúvót, úgy mászik a kerítésen mint egy kis majom...
2015. aug. 18. 18:55
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás, rendszeres, napi szintű séta (lefárasztással, játékkal) és egy bombabiztos kerítés. Ezt tudod tenni.
2015. aug. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Akkor húzzatok ki új kerítést. Úgy sejtem, régi már a kerítés, azért talál rajta mindig lyukat. Azt tessék felszedni, és újat letenni. A szögesdrótot meg szerintem inkább mellőzni kéne.
2015. aug. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Tényleg a lefárasztás is fontos! Séta és ez mellett pár óra foglalkozás
2015. aug. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mennyit sétáltok vele naponta? Valószínüleg unatkozik, azért szögdösik. Többet kell vele foglalkozni, kicsit olcsóbb, mint az új kerítés, azt hiszem.
2015. aug. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem régi a kerítés, de simán átmászik rajta. Sima drót kerítés, de alul be van ásva, és körbe rakva téglával. Nem is ott fúrja ki, hanem felmászik rajta. Vagy tudom is én. Már azt is próbáltuk hogy elöl. Fa kerítésre tettünk lécekből magasítást, hát nagyon jó volt, azokra fellépve mászott ki. De ha leszedem a szögesdrótot játszi könnyedséggel ugorja/mássza át.

Napi szinten több órás sétákra volt víve. Volt, hogy a pórázát alig vettük le már rohant a kerítéshez és ment világgá.

2015. aug. 18. 19:06
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
a szökős kutya ha lefárad,ha nem,szökik.nekem is egy szökős beagle-öm van,semmit nem tudtam vele kezdeni.most rendeltünk interneten egy "láthtatlan kerítést":körbe kell vezetni a kerten a drótot,a kutya nyakába rakni a speciális nyakörvet,és ha a kerítés/drót közelébe megy a nyakörv egy elektromos impulzust ad a kutyának,ami nem árt neki,tehát nem kínzás.ismerősök ajánlották,elvileg tényleg használ!
2015. aug. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítás, nevelés, mozgatás, tanítás a megoldás - így együtt, nem részletekben.

Az, hogy napi szinten több órás sétákra volt vive, milyen időtartamot takar? Mert ha egy hétig hordjátok, aztán megint nem, az ugye lóf... :)

A több órás séták alatt történt vele bármi, ami megterhelte agyilag vagy fizikailag? Mert amúgy a kutyának tök természetes az, hogy egész nap sétál. Ami megterheli, az a feladatozás, vagy valamilyen nehezebb fizikai munka (úszás, súlyhúzás, lógatás stb.).

Sportolni miért nem jártok vele?

2015. aug. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!