Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tréning, őrző-védő...

Kutya tréning, őrző-védő foglalkozás. Hozzá értők segítségét kérhetném?

Figyelt kérdés
A kutyám most 3 éves és hobbi szinten szeretném őrző védő tanfolyamra vinni. Engedelmességire jártunk,viszont szeretnék eljárni vele erre is. Most tényleg csak az ebben jártas embereket kérdezném,hogy túl késő lenne ehhez? Nem szeretnék vizsgát tenni, sem versenyekre járni. Juhászkutya, nagyon békés és barátságos, viszont nagyon ragaszkodik hozzám, így lehet megvédene (sőt) az ilyen jellegű szituációkban. Nagyon késő?

2015. aug. 18. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Nem késő. Az őrző-védő alapvetően a zsákmányszerző ösztönre alapul, tehát attól függ, hogy lesz-e kedve hozzá a kutyának, mennyire zsákmányos. Ezt otthon is kipróbálhatod: szeret-e rongyozni, zsinóros labdával játszani, huzakodni. Ha igen, akkor valószínűleg az őrző-védő is tetszeni fog neki. Mivel kezdő, először nem csibészkarral kell kezdeni, hanem bőrdarabbal (direkt erre a célra), majd hurkával. Egy jó kiképző tudja ezeket. Ezekből a kezdeti próbákból kiderül, mennyire akar a kutyád fogni, van-e hozzá ambíciója. Próbáld ki bátran. :)
2015. aug. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kiegésziteném az elöttem szolót-mennyire lövés biztos! Nagyon-talán a legfontosabb!!!
2015. aug. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ma hivatalosan arra nem képzik az iskolákban a kutyákat, hogy megvédjen téged.Ha találsz kiképzőt,aki hajlandó iskolán kívül különböző szituációkban begyakorolni a kutyádat , és a kutya képes is rá, akkor talán annyit elértek, hogy a kutya képes legyen a kiállásával "megvédeni". Ha harapna , csak te kerülnél bajba jogilag.
2015. aug. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

Első válaszoló: nagyon játékos kutya,szoktam vele ilyen tipusú játékokat játszani, a sima suli mellett lehet megpróbáljuk:) köszönöm a válaszod, most lett egy kis bátorságom, ez az egyik álmom. Persze ha nem lesz alkamas rá nem fogom erőltetni.


Harmadik válaszoló: Kizárólag csak hobbi miatt mennénk, persze csak ha alkalmas rá. Nem szeretnék komolyabban foglalkozni ezzel-terepen vagy háznál- és nem használnám ki a helyzetet, azért nem olyan ember vagyok.

2015. aug. 18. 21:08
 5/5 A kérdező kommentje:
Még elfelejtettem mondani,hogy nem arra szeretném tanítani,hogy megvédjen, csak leírtam ,hátha "előny" ha már korábbi jártassága nincs.
2015. aug. 18. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!