Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya nyugodt?

Milyen fajta kutya nyugodt?

Figyelt kérdés
Van egy rossz foxim és el fogjuk abni mert rengeteg baj volt vele. Most szeretnék valami nyugodtabb kutyát. Milyen fajtát válasszak???

2015. aug. 19. 11:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Plüss
2015. aug. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
Nevelni kell a kutyát.
2015. aug. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%

Kérlek, te semmilyet ne válassz! Rossz kutya nincs, csak neveletlen, a nevelés, pedig a gazda feladata. Ha ezzel a kutyával nem tudtatok mit kezdeni, akkor a legközelebbivel sem fogtok. A kutya egy érző élőlény, nem lehet csak úgy adni-venni, ha ráunsz nem adhatod tovább, ha nem olyan, mint ahogyan te elképzelted, akkor nem szabadulhatsz meg tőle. Sajnos kutyatartáshoz nem kell semmilyen alkalmassági vizsga, pedig a hozzátok hasonló felelőtlen állattartóknak sohasem szabadna még egyszer kutyához jutnia.

Ahogyan az első válaszoló írta: vegyél egy plüsst, az jól fog viselkedni, ottmarad, ahova teszitek és azt is lehet simogatni.

2015. aug. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az eddigi kutyáinkat érdekes módon tudtuk nevelni.A foxi köztudottan eleven.Ha tudtuk volna nem vesszük meg.Csak tudod az eladó azt mondta , hogy tacsi és westie keverék.(ha eddig nem tudtad azt , hogy a foxi eleven , ugrálós, harapdálós néha akár nevelhetetlen akkor kérlek nézz utána!!!!)Bocsánatot kérek azért mert azt írtam adni!!Nem fogjuk eladni.Csak tudod a gyakori kérdéseken rákérdeztem a nevelésre.Sajnos volt pár olyan ember aki pont olyan mint te!!Aki elöbb ír aztán kérdez!!!!Bocsánat mert nem is kérdez!Miért nem ott osztottad meg a gondolatod annál a kérdésnél!!Egyébként látom nem figyelté , csak írtál!!!Mert nem a kérdésre válaszoltál.Ezt tanácsként mondom amit most fogok irni:elöbb nézd meg a kérdést aztán válaszolj!!!!Mivel a kérdés az volt , hogy milyen kutyafajta a nyugodt mert ha lehet akkor következőnek azt vennénk!!Érdekes , hogy még is megtudtam tanítani pár dologra.De most nem ez a lényeg hanem , hogy lécci a kérdésre válaszolj!!
2015. aug. 19. 14:19
 5/19 anonim ***** válasza:

"Milyen fajtát válasszak???"


Ez volt a kérdésed és én erre válaszoltam: Semmilyet. És most is ezt mondom. Egy foxi is nevelhető csak megfelelően kell motiválni, ha nektek nem meg, akkor el kell vinni kutyaiskolába, kiképzőt kell keresni hozzá.


Az pedig nem kifogás, hogy a szaporító azt mondta, hogy tacsi és westie keverék. Ha utánanéztél volna, akkor tudnád, hogy mind a tacskó, mind a westie (ami egy terrier fajta) nagy energiaigényű, makacs, akaratos és nehezen kezelhető kutyafajta. Minek kellett neked ilyen kutya, ha nem vagy képes megbirkózni a feladattal?

Ne akarj másik kutyát. Neveld meg, ami van vagy felejtsd el az egész kutya projektet.


A kezedet meg vedd le a felkiáltójelről, mert roppant idegesítő, hogy minden mondatod után rajtafelejted az ujjad a billentyűn.

2015. aug. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Tudod , hogy hol van mezőhegyes?Gondolom nem mert ahogy látom tte biztosan valami városi vagy.Mezőhegyes délkeleten ott szinte az országhatáron.Most Mond , hogy hol van a közelben kutya iskola. Nem ismersz mert ha ismernél tudnád , hogy nagyon kitartó vagyok.Tanítom rovábbra is. De ne mond azt , hogy nem való nekem kutya!
2015. aug. 19. 18:08
 7/19 anonim ***** válasza:
60%
Egy 700 lelkes kis faluban lakom, a legközelebbi állatorvos és kutyaiskola 35 km-re van tőlünk. Ha bármilyen gond van, akkor nekem 35 km-t kell megtennem a kutyámmal, úgyhogy hidd el, tudom, hogy miről beszélsz. Sajnos amikor kutyát vállaltál, ezt is vállaltad.
2015. aug. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Voltam olyan kedves , hogy megnéztem , hogy a lekközelebbi nevelde 60 km -re van! Remélem most már érted a problémám!!!!!(csak azért is nyomok sok-sok felkiáltó jelet mert ha nem tudnád ez a hangsúlyozás jele!!!!!!!!!!!)
2015. aug. 19. 21:52
 9/19 A kérdező kommentje:
A barátnőmnél van a kutya tesója aki szinte rosszabb mint a miénk. Ők hívtak nevelőt de az sem tudott vele mit kezdeni csak annyit , hogy ne annyira harapjon de a gyerekre továbbra is ugrált és az egész kertet szétszedte kész romhalmaz volt!De ha ez nem lenne elég akkor még azt is elmondom , hogy a tiszta ruhákat a sárba húzta és a koszos lábával beszaladt a tiszta házba. Ők ez után eladták. Szerinted még mit tudtak volna tenni??
2015. aug. 19. 22:18
 10/19 anonim ***** válasza:

Az ilyen jellegű kutyákat, mint a barátnődé is, jobban le kell fárasztani. Oké, tekintsünk el a kutyaiskolától.

Akkor olvasni, olvasni sokat a kutyanevelésről, a kutyák igényeiről, és alkalmazni.

Vajon miért ugrál, szalad be a házba stb. stb.? Mert nincs vele eleget foglalkozva, nincsenek lekötve az energiái. A foglalkozás nem simogatást jelent.

Egy aktív kutyánál napi több óra sétát (szabad futás, mozgás), kombinálva különféle feladatokkal (apportírozás, engedelmességi feladatok pl.) - ezt jelenti a foglalkozás. Természetesen a helytelen viselkedést pedig tiltani kell, de úgy, hogy abból a kutya is értsen!


Konkrétabban a te kutyáddal milyen bajok vannak?

Mennyi viszed futni, labdázni, mozogni naponta? Milyen parancsokat ismer? Ha bővebben írsz ezekről, könnyebb segíteni.

Rossz kutya nincs, csak rosszul nevelt/tartott/nem nevelt.

2015. aug. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!