Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kerülnek 150-200 ezer...

Miért kerülnek 150-200 ezer (vagy akár több) forintba a tenyésztőtől vett kutyák?

Figyelt kérdés
Nemrég beszélgettem egy barátnőmmel (tosa inut szeretne), akinek meggyőződése, hogy egy kiskutya nem kerül annyiba a tenyésztőnek mint amit később elkér érte. Szerinte az 50-60 ezer is bőven elég amit egy szaporító elkér értük. Elgondolkodtam. Mit csinál velük a tenyésztő, hogy ennyit elkér értük? Tudom, hogy a szűrések, meg a törzskönyv és társaik, de szeretném részletesebben megtudni, miért ennyire drágák. (Félreértések elkerülése végett, ez nem szemrehányás a tenyésztők felé. Ismerem a szaporítók és tenyésztők közti különbséget, és a következőkutyámra valószínűleg összeszedem a pénzt, hogy tenyésztőtől jöhessen. Viszont érdekel miért fizetek ki egy vagyont.)

2015. aug. 19. 12:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, te hogy vagy vele, de én inkább tovább várok és összegyűjtök több pénzt egy kutyára, akinek ismertek a felmenői, rokonai (és bizonyítottan azok), ezáltal tudom, hogy milyen arányban fordul elő egy-egy betegség náluk, hogy a szülei szűrve voltak és ezáltal egyes genetikai betegségek kizárt, hogy előjöjjenek, hogy kb tudom mire számítsak (milyen küllemű, jellemű kutya lesz), minthogy olcsóbban vegyek egy kutyát aki úgy TŰNIK megfelelő. szerintem nem éri meg, lutri, hoyg milyen kutyát fogsz ki. nyilván szaporítónál is születhet egészséges kutya és tenyésztőnél is beteg, de csak körbe kell nézni, hogy arányaiban mi a helyzet... nem egy és nem kettő szaporítós kutyát ismerek, van amelyiknek semmi baja, van amelyik tök beteg, van amelyik nem is olyan fajta lett, amilyennek vették...

azért kerül annyiba, mert annyit ér. megkapod a kölyköt, az eddigi ellátását és a garanciát, hogy azt kapod, amit szeretnél (legalábbis nagy százalékban, nyilván kivételek mindig mindenhol akadnak, a biológiát nem lehet megerőszakolni). lehet, hogy te nem akarod az "anyakutya költségeit" fizetni, de nyilván a tenyésztő sem akar éhenhalni...

ha meg valaki nem akar ennyit fizetni, akkor ott a menhely és a fajtamentők, ahol megkaphatja akár ugyanazt, amit egy szaporítóbál, csak még olcsóbban, de ezzel legalább a menhelyen felszabadít egy helyet egy másiknak... nekem a szaporító soha nem lenne opció és nem, az sem érdekel, hogy szereti a kutyáit és béabla mert a fajtának nagyon-nagyon sokat árt és ha tényleg szeretné a fajtát akkor nem tenné ezt.

2015. aug. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok: belátom, hogy nem mindenki gondolkodik úgy mint én és esetleg első kutyánál nem néz körül annyira mint anno én és nem kutat évekig (amíg nem volt lehetősége kutyát tartani) az egyes kutyák, vonalak, típusok, tenyésztők, betegségek stb, után, de még is nagyobb esélye van egy laikus elsőkutyásnak kifognia egy egészséges, jó kutyát, jó élményekkel (rossz élmény pl. ha olyan betegséget diagnosztizálnak később a kutyán, ami körültekintő tenyésztéssel rém könnyen elkerülhető lett volna), mintha szaporítóhoz fordul.
2015. aug. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Ugyanígy gondolkodok a témáról mint te, annak ellenére, hogy a mostani kutyám volt gazdáját is hívhatnám szaporítónak. Falusi "paraszt" akinek összepárzott a két kutyája, és el kell passzolni a kölyköket. Ingyé'. És ezt minden évben, mert ugye az ivartalanítást hiába magyaráznád neki.

Egészséges a kutyám, orvost csak az éves oltásnál lát, de gondolom számít az is, hogy keverék, akik köztudottan szívósabbak. Fajtatiszta kutyát biztosan nem vennék szaporítótól, pont azért amit te is említettél.

2015. aug. 23. 10:17
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

azt, akinek tök véletlenül párzott be a két kutyája, mert felelőtlen volt, de utána nem akar belőle pénzt csinálni, hanem odaadja a kölyköket ingyen, vagy minimális pénzért cserébe, még mindig jobb, mint aki "tudatosan" (mert azért olyan hú de tudatosnak nem nevezném) szaporít, pénzért, de szinte minden nélkül.

hogy egészségesebbek -e a keverékek azt nem tudom, nekünk volt ilyen is, olyan is, viszont a mostani tkv-s kutyámmal én is kb csak oltásra járok és semmi baja, míg rokon szaporítótól való kutyája (bár idősebb is, ez is számíthat) teljesen tropa, idegrendszeri és ízületi problémái is vannak bőven.

2015. aug. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Samuráj Jack válasza:

10.000 Ft-ért vettem két fajtiszta kuvasz kutyát, igaz 120 km-et kellett autóznom érte,

de nem az autó áráért vettem meg a kis köcsiket :D

2019. jan. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Mivel minden kutya fajtiszta, annyira ne legyél oda ettől!

2019. jan. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!