Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek bevált "trükkje"...

Van valakinek bevált "trükkje" arra, hogy nyugtassam meg Augusztus 20. -án a lakásban össze-vissza rohangáló kutyámat?

Figyelt kérdés
2015. aug. 19. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Én általában kinti kutyámhoz kimegyek, együtt beülünk a garázsba és ott próbálom simogatni, nyugatgatni. Őszintén szólva nem válik be. Úgyhogy ha valakinek van beált trükkje az engem is érdekeln :)
2015. aug. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Igen. Lakásba nem való kutya. Probléma megoldva.
2015. aug. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Sehogy. Bármilyen nyugtatgatással simogatással csak azt hiszi hogy dícsérve van a viselkedése és még inkább csinálja. Közömbösen kell viselkedni ilyenkor. Amúgy fél óráról van szó egy évben,nem látom a nagy problémát.
2015. aug. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Max. annyit tudsz tenni, hogy elrakod a borulékony, törékeny és veszélyes tárgyakat. Ha a kutyád így reagál, ezt nem fogod most egyetlen trükkel orvosolni. Benyugtatózni meg mégis túlzás lenne.
2015. aug. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1: Igen, ez a simókázás már nekem sem jött be az előző kutyáimnál sem, ezért tettem fel a kérdést, remélem, mindketten találunk valami jobb tippet. :)


#2: Nem hiszem,hogy itt és most kellene a lakásba való-e kutya öröktémát megvitatni. Azt gondolom,hogy inkább lakásba való, mint a menhelyre, ahonnan elhoztam. Sőt, nekem az a tapasztalatom,hogy a városi kutyák sokkal inkább le vannak mozgatva, mint a kertben punnyadó állatok, akiket külön nem mozgatnak, vagy a láncravert ebek vidéken. Köszöni szépen, a halál torkából megmentett, iskolázott, lemozgatott kutyám remekül érzi magát. Te viszont rémesen frusztrált lehetsz.


#3: Senki nem mondta,hogy ez a világ legnagyobb problémája, de úgy gondolom, ugyanannyi jogom van ide kérdést kiírni, mint másnak, úgyhogy ha nem tetszik, akkor egyszerűen ne szólj hozzá(m).


#4: Lehet,hogy tudnám "egyetlen trükkel" orvosolni, maximum még te sem tudsz róla. Mindenesetre a nyilvánvaló dolgokat én is tudom, mivel nyilvánvalóak.



A további hasznos válaszokat előre és utólag is köszönöm, a provokáló, vitaindító felesleges hülye kommenteket pedig jelentem, mert torkig vagyok ettől a mentalitástól.

2015. aug. 19. 16:37
 6/9 anonim ***** válasza:

A 2/5-ös válaszolóval tudok annyiban egyetérteni hogy nem szabad se simogatni se felvenni mert ezt a kutya dicséretnek fogja fel. Nem tudom te menyi laksz közel A tűzijátékhoz de nekünk az bevált hogy kivittük pórázon a kutyust a hátsókertbe persze mi nem vagyunk nagyon közel a tűzijátékhoz de azért itt és jócskán hallatszik.és mikor meghallotta és megijedt mi nyugodtak maradtunk és negáltunk egy helyben aztán rájött hogy a tűzijáték nem bánt,bár ez még a mi kutyánk "szivacskorszakába" volt.

Nem tudom lehet hogy segítene ha a lakásba pórázra vennéd és mikor elkezd félni te nyugodt maradsz nem simogatod és megmutatod neki nincs mitől félnie. Bár ahogy levettem a kérdésből neki ez már egy berögzült viselkedés de azért sok sikert.

:)

2015. aug. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot. Eléggé közel lakunk a tüzijátékhoz, mondhatni,hogy kínosan közel. :) Nem mondanám bevett viselkedésnek, mert eddig csak egy tüzijátékot töltött nálunk, a tavalyit, tehát ez lesz a második. Akkor nem vetem tudomást a viselkedéséről.


Igazán nem is viselkedik rosszul, nem tör-zúz, egyszerűen csak arra vagyok kiváncsi,hogy lehetne lekommunikálni felé, hogyan kellene nekem viselkednem ahhoz,hogy a kutya megértse,hogy nincs baj és ne parázzon folyamatosan.

2015. aug. 19. 17:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérjél orvostól sedalint,ez nyugtató, egy pokrócot leraksz olyan helyre ahol kevésbé hallható a tűzijáték illetve a fénye se látható annyira,pl nálunk ilyen a fürdő szoba. Aztán annyi. Nem szabad annyira túlzásba vinni ilyenkor a foglalkozást,mert minden egyes simogatással,dicséred a rossz viselkedést,ez meg rögzül.

Hiszen akkor simogatod jó részt ha jól viselkedik. Fél meg minden, a simi= okos vagy,csak így tovább,magyarán okos vagy,hogy remegsz,nyüszögsz,magad alá pisilsz.


Igazából már kölyök korban ehhez hozzá kéne szoktatni minden kutyát,neten is vannak tüzijátékos vidik,ha maxra feltekered a hangerőt akkor lehet szoktatni:)


Nálunk a két kutya alszik kb,egy-egy nagyobbra felkapják a fejüket de ennyi. Az egyik mondjuk a kanapé alá húzódik,de ennyi,ő ott alszik.

2015. aug. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tényleg a legtöbb, amit tehetsz, hogy közömbös maradsz.

Illetve utánanézhetsz különböző nyugtatóknak, ha nem akarsz kifejezetten gyógyszert adni neki ezért, úgy tudom, vannak ilyen célra növényi eredetű nyugtatók, amik ugyan biztosan nem annyira hatékonyak, mint mondjuk a Sedalin, de nem tudom, mennyire parázik a kutyus, ha nem nagyon gáz, talán ilyenekkel is elérhettek valamiféle eredményt. :) Hajrá holnap, nemsokára túllesztek rajta. :)

2015. aug. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!