Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak a kutyaovi segíthet?

Csak a kutyaovi segíthet?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy kölyökkutyát, aki ma életében először először találkozott utcán kutyával, 2 eszméletlen jól nevelt/szocializált golden retrieverrel, megálltunk pár percet ismerkedni, vagy inkább ismerkedésre rávenni a kutyámat, de iszonyúan félt tőlük, menekült volna, csak magas vékony hangon ugatott:/

Viszont van a városunkban egy kutyafuttató, ahol állítólag mind a kutyák, mind gazdáik nagyon kedvesek, és elszeretném oda vinni. Szerintetek merjem így kutyafuttatóba vinni? Ott van esély szocializálódnia, kevésbé félnie? Vagy ezen csak a kutyaovi segíthet? Sajnos nincs a közelünkben, és a legközelebbi foglalkozás is pár hét múlva lesz addig viszont muszáj lenne kevésbé rettegnie, hogy tudjam ismertetni a kinti helyzetekkel..



2015. aug. 19. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el abba a futtatóba. Egy alkalom után meglátod, mennyire segítőkészek a gazdák és mennyire toleránsok a kutyák.
2015. aug. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp javaslom a kutyafuttatót. Az én kutyám egy évig olyan helyen élt velem, ahol nem találkoztunk más kutyákkal, ezért nem volt jól szocializálva. Amikor a fővárosba költöztünk, borzasztóan viselkedett és elkezdtem kihordani a kutyafutattóra. Mintha kicserélték volna, hatalmas változást értünk el. Persze, voltunk kutyaiskolában is, de az igazi áttörést a mindennapos lemozgatás és más kutyákkal való ismerkedés hozta el.
2015. aug. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És ha beviszem a futtatóra a sok idegen (nála valószínűleg nagyobb) kutyákhoz akkor szerintetek a pórázt lecsatoljam, akkor is ha fél, hátha az meghozza az áttörést? Mivel ma is 1 méternél közelebb nem volt hajlandó menni, eleinte hátrált volna mögém, aztán mellőlem ugatott hangosan, pedig a másik 2 kutyus ülve barátságosan várakozott, de semmi..

2015. aug. 19. 21:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp csatold le a pórázról. Ha nagyon fél, nyilván nem kell belevinni olyan szituációba, ami neki rossz, először kisebb kutyák, kevésbé szélsőséges mozdulatokkal operáló kutyák, stb. Fokozatosság!
2015. aug. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért lenne praktikusabb a kutyaovi, mert ott téged tanítanak meg, hogy hogyan ne tápláld a kutya félelmeit. Példának okáért ez a "rávenni az ismerkedésre" dolog a legtöbb esetben csak még jobban frusztrálja a kutyát, és legközelebb még annyi kedve se lesz haverkodni, mert az erőltetéssel csak rossz élményeket hagysz benne - akkor is, ha finoman csinálod, mert érzi az elvárást, és nem tud neki megfelelni. Sokszor az is elég, ha csak odaviszed a kutyát, vigyázol, hogy ne szekálják, és hagyod kibontakozi a természetes kíváncsiságát, meg azt a vágyát, hogy utánozza a felnőtteket. Mindeközben pedig neked kontrollálnod kell magadat, hogy ne hívd fel magadra a figyelmét folyton azzal, hogy mondogatod neki, hogy menjél játszani (mert nem érti, csak azt, hogy keresed vele a kapcsolatot, tehát biztos veled kéne foglalkoznia, nem a többiekkel), nem simogatod reflexből akkor, amikor fél (mert az pozitív megerősítés a félelemre meg a seggedbe bújásra), nem hagyod, hogy nálad keressen védelmet, amikor nem bántja senki (viszont amikor tényleg csesztetik, akkor meg kell védened), satöbbi. És ezeket a helyzeteket tudni kell felismerni és jól lereagálni, ami sokszor baromi nehéz, hiszen figyelsz a kutyádra, a többiekre, a gazdák beszélgetnek, és akkor még közben járjon azon is az agyad, hogy mire hogyan reagálj, ami majd a kutyának a megfelelő üzenetet közvetíti.

Szóval persze, leviheted a futtatóba, elsülhet jól. De erre nincs garancia, sok múlik a véletlenen.

2015. aug. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem simogattam, nem vettem fel, egyszer szóltam neki nyugodt hangon amikor közelebb se akart jönni, ezután leült mellém és éles magas hangon ugatott, kb 2-3 percig, néha hátrált, de aztán mennünk is kellett tovább:/

Mindenesetre azért szerintem megpróbálkozunk a futtatóval, ott is majd igyekszem nyugodtan viselkedni, hogy ne menjen el a kedve egy életre..hátha fejlődne egy kicsit

2015. aug. 19. 23:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Hány hetes, esetleg hónapos a kölyök? Nekem május óta van, akkor 6 hetesen hoztam el, ugyebár oltások végéig ki se nagyon szabad vinni. Ha már oltások után vagy, azt tudom mondani, hogy enyém is szörnyen félénk volt, lábaim közé jött, menekült, vagy ugatott, morgott. Ne nagyon tedd még ki nagyobb találkozásoknak, ha nagyon fiatalka, mindig figyeld, hogyan reagál már messziről... Ha látod, hogy farkát behúzva egyhelyben maradna, vagy lefekszik, inkább tereld el a figyelmét, és menj el onnan vele. Én mondjuk póráz nélkül vittem be erdőbe, ahol sok a kutya, és mivel látta, hogy én odamegyek, majd hagyom, hogy az idegen eb körülszimatoljon, (sőt ha érdeklődött, meg is simogattam utána), egyből kiszúrta, hogy kivel merhet barátkozni, és kivel nem. Akihez nem mentem oda, azt ő is kikerülte. (Persze, ma már kicsit öntörvényűbb :D) Az ovi jót tesz. Mi most kezdtük el 4,5 hónaposan, már a második alkalommal megnyílt a többi kutyusnak és elmúlt a félelme. Merre laksz? (Ha esetleg arrafelé, amerre mi is, tudok tippeket adni :)...)
2015. aug. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22:23-as vagyok u.i.: én a helyedben nem tenném egyből mélyvízbe egy kutyafuttatóban, ahol nem biztos, hogy minden kutya valóban jól szocializált... az oviban eleve a kicsikkel engedik össze őket első ízben, szakszerű felügyelet mellett... lehet, h a kutyák kedvesek lennének a futtatóban, de attól még nem tudni, hogyan reagálnának egy teljesen idegen kölyökre, aki instabil és retteg tőlük (nagyobb kutya még prédának is érezheti a gyenge energiája miatt) és azzal aztán sokat kezdhet a gazdája, ha hirtelenjében megszűnik a "kölyökkutyára odafigyelünk és rendesen vagyunk vele" állapot a másik ebnél... általában a nagyobb kutyák ösztönösen jól viseltetnek a kölykökkel szemben, de jobb félni, mint megijedni...
2015. aug. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most 3,5 hónapos, 2 napja voltunk először egy elég forgalmas helyen, az embereket akkor nem ugatta, elment mellettük:) Találtam egy kutyafuttatót is a környéken, ahova elvittem, nagyon kedves volt ott mindenki, viszont a kutyám eleinte ugatta őket, aztán csak figyelt, játékba még nem kapcsolódott be, sőt amikor odajött egy másik kutya ment volna mögém, farka is kicsit be volt húzva, de én láttam rajta az előrelépést már a kérdésben leírt esethez képest. Bács-Kiskun megye, írj kérlek nyugodtan privátban:)
2015. aug. 26. 22:31
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: voltunk a futtatóban, akkor szerencsénk volt, tényleg nagyon jól szocializált kutyák voltak csak, gazdik is segítőkészek:)
2015. aug. 26. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!