Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyalogatja a kutyám...

Miért nyalogatja a kutyám mindig az anyajegyemet?

Figyelt kérdés
Van egy anyajegyem a bal kezemen, és nagyon sokszor amikor lehajolok megsimogatni az 1 éves tacsi-york terrieremet, elkezdi nyalni és 3-4x megnyalja az anyajegyemet. Miért?

2015. aug. 19. 21:38
 1/10 anonim válasza:
100%

Lehet hogy csak véletlen, vagy érdekes a felülete, meg ilyenek...


De valahol olvastam , hogy bizonyítottan a kutyák megérzik az emberek betegségeit. Nem akarlak megijeszteni, lehet hogy hülyeség az egész..de szerintem abból baj nem lehet, ha megnézeted azt az anyajegyet, hogy nem-e rosszindulatú, elég gyakori az ilyesmi , és fontos lehet hogy minél hamarabb kiderüljön.

2015. aug. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutya a nyálával gyógyitja a sebeit. Lehet téged is meg akar gyogyitani.
2015. aug. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Régi az anyajegy? Nem változtatja a színét, formáját? Tényleg kiszagolják egyes kutyák a rákot, úgyhogy ha kicsit is gyanús, menj bőrgyógyászhoz (ha eddig nem mentél volna).
2015. aug. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Quasar07 ***** válasza:
100%

Kiálló és nagy az anyajegyed?

Nem akarok vészmadárkodni, de rákos is lehetsz..

2015. aug. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 EagleHUN ***** válasza:
100%

Az előzőek is jól írják az is lehet. De az is lehet hogy a kutyád azt hiszi van ott valami, pl csokidarab és megpróbálja lenyalni. :)

Azért menj el bőrgyógyászhoz vizsgáltasd meg az anyajegyet.

2015. aug. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Velem is történt már ilyen, állandóan nyalogatta az anyajegyem(kiálló). Na akkor rám is hozták a frászt többen, hogy biztos rákos azért nyalogatja. Megvizsgáltattam, szerencsére nem volt vele semmi baj. Szimplán érdekesnek találta a kutya.

De ettől függetlenül érdemes évente megnézetni.

2015. aug. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

[link]

így néz ki, kicsit kiálló. Nagypapám is rákban halt meg, 14 éve amikor születtem, ha 14 éves vagyok már lehet most is az vagyok? Sokszor ilyen védő szemekkel néz rám és nyöszít miután megnyalta. 1-2 hete voltam bőrgyógyásznál, ha jól emlékszem ezt is megnézte, azt mondta ezek csak ilyen kozmetikai kellékek(pontos szóra nem emlékszem)újra megkéne nézetnem?

2015. aug. 20. 15:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nem veszélyes, a sötétek a veszélyesek, ha orvos is látta, akkor megnyugodhatsz.
2015. aug. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Biztos ízlik neki az anyajegyed:D
2015. aug. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
48%

Szerintem érdemes lenne, főleg hogy még hajlamod is van rá.

Ne csak úgy mellékesen pillantson rá, vizsgálja meg. Igaz, hogy legtöbbször a sötétekkel van baj, de világossal is lehet.

Fontos lehet, hogy minél hamarabb kiderüljön, én nyugodtabban aludnék a helyedben.

2015. aug. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!