Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Royal Canin tappal ti is...

Royal Canin tappal ti is jartatok igy?

Figyelt kérdés
Mopsz kutyusom van, es Brit Care-rol valtottunk Royalra. Megadott mennyisegeket adok neki de szepen, fokozatosan elkezdett hizni. Seta ugyanannyi, nasi nulla, megis hizik, ami a tapnak tudhato be. Jart mar igy vki?

2015. aug. 20. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Igen, sokan járnak így. Mindenki a Royal Canin-nal van elfoglalva, hogy milyen nagyszerű, meg vannak fajtatápok...stb. Mégsem érdemes Brit-ről RC-re váltani, ugyanis van benne gabona, ami nemhogy felesleges, de még szép kilókat is ad a kutyának. Azt ajánlom, etess BARF-fal, minden nap csak 200g-ot adj neki, sok zöldséggel-gyümölccsel. Valamint ha van ott egy kutyasuli a közelben, és van kutyafuttató is, menjetek el sokszor! :)
2015. aug. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*...minden nap csak 200g husit adj neki
2015. aug. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kutyatáp terén nem remekel az RC, én nem váltanék Brit-ről rá, macskuszok terén viszont kiemelkedően jó. Szerintem válts vissza, vagy keress mást.
2015. aug. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Milyen "megadott mennyiséget " adsz? A zacskón lévőt? Az csak egy irányszám. Ha kerekedik a kutya, akkor csökkenteni kell az adagot.
2015. aug. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Meglepodtem, eddig csak jot hallottam rola. Igen, a zacsin levo adagot adtam neki, 3-4 napja annal valamennyivel kevesebbet, varok meg nehany napot, hogy meglassam, hogy alakul.
2015. aug. 20. 13:28
 6/13 anonim ***** válasza:

Azért, mert itt kinyilatkoztatják, hogy az RC szar, még igen sokan etetik megelégedettséggel.

Pár nap alatt nem fog a felszedett plusz leszaladni a kutyáról. Mozgasd kicsit többet is.

2015. aug. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Kedves 6-os!

Egy szóval sem mondtam, hogy sz*r, de csak mert te ezzel etetsz, még nem jelenti azt, hogy a jelenlétedben nem lehet erről a tápról véleményt kifejteni. Hidd el, ezer éve kutyázok, és mindegyik eben más-más dolgok jelentkeznek más-más tápoknál. Két módszer van, amitől biztosan nem lesz semmi baja a kutyádnak: BARF és Prey Model.

Kérdező: Hótra csodálkoztam, mikor egyik kutyám se ette a Josera-t meg a Dog Chow-t. Németországból valami jó kis márkást vettem, de nem kellett egyiknek sem. Mert egy nagy darab szemétből vannak a tápok, azért. Ha már egy tápnak túl sok a fehérjetartalma, attól lesz a kutyának baja, hogyha pedig kevés benne a fehérje, akkor meg nem szuperprémium és mellélőttünk. Annyit vacakol az ember a tápokkal, rengeteg bélgyulladás történik eközben, hányás, hasmenés és minden egyéb dolog megjelenik. Az én kutyám nem szerette a tápot, csak a kezemből ette meg, szánalomból. Hiába is háziasítottuk a kutyát, az még mindig ragadozó. Egyesek már teljesen vegánra nevelik a kedvencüket, még a tanítást is mesterséges jutalomfalattal végzik.

Nem offolok, bocsi.

2015. aug. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ertem a velemenyedet, persze! :-) Valakinek ez valik be, valakinek az. Jo ideje Brit Care-el etettem, szerette azt is, viszont a RC-t egyenesen falja. Mozogni rendesen mozgunk, napi 3x, este nagyobb setat. Mindenesetre kicsivel csokkentettem az adagjat. Meglatjuk.
2015. aug. 20. 14:34
 9/13 anonim ***** válasza:

ma 14:28

Nyerset etetek.Nem BARF és nem PREY módra, hanem évtizedek gyakorlata szerint. Viszont a kutya, ha válogat a tápokban, az nem azt jelenti, tökéletesen tudja, melyik a "szar", melyik nem az. Tudod...éhes kutya nem válogat.

2015. aug. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: Mamám is mindig ezt mondja, de én nekem elegem lett abból, hogy egy csomóféle tápot kipróbáltunk, ment a hasa...stb. Na és most BARF-fal etetek, barátnőm Acanával... Látszik a különbség, árban és a kutyus fizikai állapotában is! ;)
2015. aug. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!