Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora egy kölyökkutya...

Mekkora egy kölyökkutya mozgásigénye? Ez normális?

Figyelt kérdés

Van egy 14 hetes fajta szerint nagy mozgásigényű kiskutyám, aki a hatalmas udvarban lefáraszthatatlan, mindig szaladgál, játszik, viszont mióta sétálni járunk, kb 15-20 perc után elfárad, lefekszik, és egy fél napot alszik ezután otthon. Ez normális ugye, azért van mert még nagyon kicsi és a sok új szag, inger lefárasztja?

Szerintetek mikor vihetem majd több km-es sétákra is akár, hogy élvezettel jöjjön?:)



2015. aug. 20. 10:52
 1/6 evimeri ***** válasza:
Szia. Miből veszed észre, hogy 15-20 perc múlva elfárad? Lefekszik vagy leül az úton? Ha az udvaron egész nap szaladgál és játszik akkor annyi séta után nem fáradhatna ki annyira. Egyébként nem biztos, hogy a séta miatt alszik. Az én kutyám most múlt egy éves. Ő is nagyon aktív, de a reggeli séta után ő is szokott pihenni. A több km-es sétákkal szerintem még várj. Fokozatosan szoktasd hozzá.
2015. aug. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az utcán nem fizikailag fárad le, hanem az idegrendszere. Az utcán sokkal több inger éri, mint a megszokott udvarban.
2015. aug. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy szeretném én is, ha ilyen lefáraszthatatlan lenne a kiskutyám :D ő csak a rágásban lefáraszthatatlan, pedig örülnék, ha aktív lenne. Sajna nem labdás :) Mi most értünk el arra a szintre, öt hónaposan, hogy szaglászással, rohangálással együtt egy órára, vagy kicsivel többre elmegyünk sétálni, ez max. 3-4-5 km-t jelent, nem tudom pontosan. Szerintem a te kiskutyádnak pont elég annyi, ha nem élvezi már, akkor nem is kell erőltetni. Fokozatosan növeld a távot, pici még :) És váltogasd, mi is úgy csináljuk, hogy egyik nap elmegyünk egy nagy sétára, másik nap csak a közelbe fél órára, nem szeretném túlterhelni. A sétában valóban nem is a mozgás a legfárasztóbb, hanem az ingerek, főleg egy kölyök számára. Hosszú, több órás túrára csak egy éves kora után vidd.
2015. aug. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat:)

Igaz, hogy nemrég óta járunk sétálni és egyelőre még a környéken, de szinte látom rajta, ahogy agyban a sok új szag miatt elfárad, és a fűben lefekszik az út mellett:D Szerencsére időben indulunk el haza és ez általában egy 5 percre a kaputól történik meg, akkor meg a kedvenc falatkáival csalogatom tovább, de látszik, hogy alig várja hogy aludhasson. Kutyával még nem találkozott, tehát rohangálástól nem fáradhat el, tényleg az új ingerek lehetnek a fő ok.:)

2015. aug. 20. 12:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Még nagyon pici. De az én kutyám is kölyök még, 7 hós, és ha egy órát vagyunk a kutyasuliban, sokkal jobban elfárad, mintha csak simán sétálunk és szaladgál. Fizikailag és agyilag egy óra fárasztás totál kiüti. Pedig pörgős fajta. A tied milyen fajta?
2015. aug. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az enyém pumi, vele is elkezdtük az alapdolgokat tanulni, viszont akkor még hamarabb, 5 perc alatt kifárad, ami tudom hogy természetes, és néha nem is bánom:D
2015. aug. 20. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!