Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

36nm2 lakás, 9.emelet +erkély 3nm2

kevés szőrgondozású kutyát keresek, nyugodt fajtát.

yorki,csivava,kopasz kutyákat nem szeretnék.

westie-nek mennyire hullik a szőre,

vagy a menhelyen milyen szőrtípust kell figyelni?


2015. aug. 20. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt olvastam egyszer, hogy a Sarka Katáék azért vettek toy uszkárt, mert hogy nem hullik a szőre egyáltalán.
2015. aug. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
uszkárt se szeretnék, nem az én stílusom :D
2015. aug. 20. 23:03
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs konkrét elképzelésed, akkor menj el egy menhelyre és fogadj örökbe onnan egy kutyust.
2015. aug. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
komondor
2015. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok nagy híve a lakásban tartott kutyának de ha megmondanád mennyi időt szánnál rá hányszor vinnéd sétálni és sportolnál e vele akkor könnyebben tudnék válaszolni a kérdésedre

De így első körbe két fajtát mondanék: Francia buldog vagy Bull terrier

Másodikban pedigmég két fajtát ezeknek már kicsit több munkát igányel a szőre :cavalier king charles spániel,norwich terrier

Ezek a fajták a nyugodt kutyák közé tartoznak kis testűek és a bundájukkal sincs sok gond,bár azt meg kell említenem hogy egy kutyának nyugalom szempontjából az energiaszintje mérvadóbb a fajtájánál.

A Westie szőre igen időigényes és ráadásul egy igen mozgékony fajta.

De ha nincs konkrét elképzelésed szerintem látogass el egy menhelyre hátha beleszeretsz valamelyik kutyába.:)

2015. aug. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Simaszőrű foxterrier (de nagy a mozgásigénye)vagy esetleg golden retviver de nekünk simaszőrű foxterrierünk van és szobakutya. De amugy nem lehet semmi baja kutyusomnak?a kutya feljött az ágyra a körme beakadt a tesom meg nem vedte észre és lelökte és kiszakadt a kutya karma és már akkor nyüszít ha a játékutyájára rálép és sokszor felemelia lábát.
2015. aug. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Disbre válasza:

Nekem egy Havanese kiskutyám van, kis helyen is elfér,nyugodt, szeretnivló(az enyém inkább cica, mert folyton bújik hozzám:D)keveset eszik, csak a bundáját kell 1-2 hetente kifésülni, de nem annyira hullik a szőre

Remélem segítettem ;)

2015. aug. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nem szeretnék hosszú szőrű kutyát amit folyton vinni kell kozmetikába.

inkább rövid szőrűt.

2015. szept. 2. 14:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Uszkár, Schnauzer, Airedale terrier. Ezeket kell kozmetikába vinni, de nem havonta, és NEM hullajtják a szőrüket.

Ha rövidszőrűt veszel (francia bulldog, bullterrier, angol bulldog), akkor nem kell kozmetikába hordani, de fogja hullajtani a szőrét, és hidd el, tapasztalatból mondom, hogy nagyon durván szokták, tök mindegy, hogy olcsó táppal-házikoszttal eteted, vagy Acana-val. Próbáltunk sokféle tápot, az én 2 rövidszőrű kutyám nagyon durván hullajtja lakásban (staffok).

Régebben hosszabb, hosszú szőrű kutyáim voltak, ők inkább tavasszal és ősszel hullajtották, és inkább csomókban.


Én átgondolnám, hogy melyik jobb, pár havonta kozmetikusra költeni (ami egyébként nem egy megfizethetetlen ár),vagy 1-2 naponta takarítani. :)


Egyébként itt vannak a kutyafajták, válogass kedvedre :)


[link]

2015. szept. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A westie tényleg nem a legnyugodtabb fajta, ugyebár terrier, meg a szőrével is kell azért tödődni.

Esetleg egy tacsi, mopsz, corgi, törpe pincser? Kisebb testűek, rövid szőrűek, de ugye nekik is szükségük van napi többszöri sétára, + szellemi foglalkoztatásra. De talán egy labradorral is megbirkózhatnál, de ugye egyedtől is függ, próbálj nyugodtabbat keresni. Border colliek között is biztosan találni nyugodtabbat, pedig ők híresen hiperaktívak.

De a menhely is jó ötlet, ott is rengeteg közepes vagy kis tesű, rövid szőrű kutyát találsz. Lehet hogy pont egy keverékben találod meg azt ami neked kell, sőt. Szerintem egy kutya nagyon jól el tud lenni a lakásban is, de ugye ehhez megfelelő szervezettség kell, hogy megkapja a neki szükséges mozgásmennyiséget, foglalkozást :)

2015. szept. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!