Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Társasház mellett, a kertben...

Társasház mellett, a kertben tartható kutya?

Figyelt kérdés

Társasházban lakunk, de szeretnénk egy kutyát kinti tartással (télen a hidegben bejöhetne).

Nekünk csak az az egy különleges kérésünk van, hogy ne legyen hosszú szőrű, de a többi lakóra való tekintettel van két kérésünk: velük szemben közömbös/barátságos legyen és ne legyen túl nagyméretű.

Köszi a válaszokat!


2015. aug. 21. 12:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem, mert a társasházi lakógyűlés élből le fogja szavazni. Még életemben nem láttam társasházi kertben kutyát, max. a cigányputrikban. Én is ellene szavaznék, mert szétszarja az egész udvart, zavarna ha a kertben lennék és csinálnék valamit. Meg ugatna sokat az is zavaró.
2015. aug. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabbat elfelejted.Tökmindegy milyem kutya,mivel társasház közös udvarral,a többi lakótól kell engedélyt kérni.Ha egy is nemet mond,nem lehet kutya!
2015. aug. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Egyet értettek vele, különben nyilván nem írtam volna ki.
2015. aug. 21. 12:20
 4/17 anonim ***** válasza:
A társashát lakóinak az engedélyére van szükségetek.
2015. aug. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Megvan az engedély!
2015. aug. 21. 12:23
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

ha van engedély, akkor elsétálsz a legközelebbi menhelyre, megkérdezed az ott dolgozókat, hogy melyik kutyát ajánlják neked


ennyi

2015. aug. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az nem engedély hogy megkérdezed a szomszéd teca nénit hogy szereti a kutyákat ő meg igent mond. Közgyűlésen meg kell szavaztatni és ha 50%+1 szavazat igent mond akkor lehet kutya.
2015. aug. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Akkor viszont értelmetlen a kérdésed.Azt kérdezted,hogy tartható-e kutya.
2015. aug. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdés lényege ez: "velük szemben közömbös/barátságos legyen"


Ez viszont csak rajtatok és a többi lakón múlik. Mivel ti lesztek a gazdái, ezért olyanná nevelitek, amilyenné akarjátok vagy tudjátok. A többbi lakón pedig azért múlik, mert ők is napi kapcsolatban lesznek a kutyával és előfordulhat, hogy pont ellentétesen nevelik mit ti, esetleg valaki szándékosan cukkolja a kutyát vagy bármi, amire nincs ráhatásotok. Innentől sajnos előfordulhat, hogy nem lesz mindenkivel barátságos. Tudod, közös lónak... Tehát szerintem ez egy nagyon-nagyon-nagyon rossz ötlet. Aki társasházban kutyát akar tartani, az tartsa a saját lakásában!

2015. aug. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

Tartható, de

1. minden nap kell neki séta (kerten kívül, minél hosszabban)

2. vagy menhelyről, vagy felelősségteljes tenyésztőtől (nézz utána a szaporító és tenyésztő különbségének, 50 ezerért ne vegyetek, sajnos 100 a normál ár)

3. barátságos fajta sok van, olvass sokat a fajtákról. Kapásból egy skót juhászt tudnék elképzelni, de van még sok lehetséges fajta.

2015. aug. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!