Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg szoktátok nézetni a kutya...

Meg szoktátok nézetni a kutya bűzmirigyét az orvossal, akkor is, ha még sosem volt vele probléma?

Figyelt kérdés
Két kutyám van, az egyiknek most volt először bűzmirigy gyulladása 4 évesen, a másik 8 éves, de még nem volt gondja vele, de mivel láttam, hogy milyen fájdalommal jár ez a kutyának, ezért gondoltam a 8 éves kutyus bűzmirigyét is megnézetem rendszeresen, nehogy gond legyen. Vagy felesleges? Csak akkor kell nézetni, ha gond van vele? Ti meg szoktátok nézetni az orvossal, akkor is ha nincs vele probléma?
2015. aug. 21. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges. Az enyém kiskorában húzta a fenekét a földön, akkor egyszer kinyomta neki az orvos, aztán többé nem volt vele probléma. Csak a kötelező oltás miatt voltam lent újból. Látnám ha fájna neki, azt jelezné.
2015. aug. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pont azt szeretném megelőzni neki, hogy fájjon, mert nem szeretném, ha megint szenvednie kelljen.
2015. aug. 22. 10:48
 3/5 anonim ***** válasza:

mit értesz pontosan megnézetés alatt?

az én kutyámnak eddig kétszer volt kinyomva bűzmirigye (öt fölött van), és csak első alkalommal volt telítve, a másodiknál végülis kiderült, hogy más probléma volt. nekem azt mondta az állatorvos, hogy csak úgy feleslegesen ne piszkáljuk, nem érdemes, mert a végén attól fog begyulladni, szóval én nem javasolnám a birizgálását. de ismerek többeket akik kb havonta járnak, ilyen-olyan okok miatt.

2015. aug. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megnézetni alatt azt értem, hogy elviszem az orvoshoz és az orvos megnézi, hogy ki kell-e neki nyomni. Egyáltalán, hogy állapítja meg az orvos, hogy szükséges-e kinyomni? Ha benyúl neki és megtapogatja, az már birizgálásnak minősül? Vagy csak úgy tudja megállapítani, hogy kell-e, ha megnyomja neki? Ha nem nézetem meg, akkor honnan tudom, hogy megfelelően ürül-e neki és esetleg nem járunk-e megint így, hogy begyullad neki és hatalmas szenvedés árán tudja csak kinyomni az orvos?
2015. aug. 23. 09:26
 5/5 anonim ***** válasza:
mikor én elvittem a kutyámat, mert azt hittem, hogy ki kell nyomni a bűzmirigyét (húzta a földön a fenekét), megnézte kívülről majd kinyomta, majd elmondta, hogy nem volt telített, szóval más lehet a gond (más is volt, máshogy kezeltük). szerintem nem látszik "csak úgy" kívülről. ha nem húzza a fenekét, vagy kapkod oda, én nem csinálnék vele semmit, de nyilván érdemes beszélni a saját állatorvossal is.
2015. aug. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!